ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בעיצוב פנים

תואר ראשון בעיצוב פנים

מה כדאי לדעת על לימודי עיצוב פנים?

עיצוב פנים, אשר נקרא גם אדריכלות פנים, הוא תחום לימודים מתוך עולם העיצוב אשר אחראי על תכנון ושינוי של חללים פנימיים בבניינים או של מרחבים. מקצוע זה התפתח מתוך תחום האדריכלות והארכיטקטורה, ועד המאה ה-20 היה מקצוע אחד. גם כיום, כרוכים אחד בשני שני התחומים הללו. מלבד ההתייחסות לאומנות, לאסתטיקה וליופי, על עיצוב הפנים להתייחס גם לשימושיות ולנוחות.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב פנים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו לייצוג רעיון עיצובי באמצעות רישומים, שרטוטים והדמיות והוצאתם לפועל, תוך התחשבות ביעילות המרחב ונוחיותו, הצבעים בהם ישתמשו, מרכיבי הנוי והתאורה, בתשתיות המצויות במבנה ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב פנים?

1
אמנותי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא מקצוע מיוחד, אומנותי, יצירתי, מאתגר ומורכב אשר דורש ידע טכנולוגי, גמישות מחשבתית, דמיון מפותח, ראייה רחבה ועוד. תחום זה התפתח רבות בשנים האחרונות וכיום הוא כולל עיצוב של סביבה חזותית תלת-ממדית למטרות שיווק, מיתוג, מכירות, מגורים ועוד. לכן תואר ראשון בעיצוב פנים פותח בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה רבות: עיצוב חללי מגורים, עיצוב חללים מסחריים, עיצוב משרדים ועוד.

מעצבי פנים עובדים לצד האדריכלים שאחראים על תכנון המבנה ומסייעים להם בכל הקשור לפן האסתטי. כמו כן, הם אלו המשמשים כחוליה המקשרת בין צרכי הלקוח לבי תכניותיהם של המהנדסים. עליהם לדאוג כי החלל ישרה אווירה נוחה ונעימה המתאימה לבקשת הלקוח, נוסף על היותו שמיש, יפה ומיוחד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד עיצוב פנים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב פנים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים יצירתיים, בעלי תפיסה עיצובית וחוש אסתטי מפותחים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בתחום מרתק ומאתגר זה באמצעות מרב הידע הנדרש. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים בעלי ידע אקדמי או ניסיון מעשי קודם בתחומים הקרובים, ביניהם אדריכלים, מהנדסי בניין, הנדסאי עיצוב פנים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב פנים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיצוב פנים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים (כמו למשל מבחן בעיצוב) וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים להציג תיק עבודות המאגד את כל יצירותיהם הקודמות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב פנים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב פנים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב פנים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב פנים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: יסודות השרטוט, הנדסת אנוש, תכנון ועיצוב חלל, עיצוב מוצר וריהוט, עיצוב פנים ואדריכלות, תורת הצבע, מערכות בניין, רישום, המחשה ומודלים, תיב"ם, חשיבה חברתית, חשיבה הומנטיסטית, תולדות האדריכלות, מבוא לאדריכלות מודרנית, מבוא לאדריכלות נוף, ארגונומיה, מבנים, סגנונות וזרמים בעיצוב, תאורה, שימוש בתוכנות ייעודיות, הדמייה ממוחשבת, שרטוט וגיאומטריה, רישום אדריכלי, מגמות עכשוויות בעיצוב פנים בארץ ובעולם ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב פנים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בעיצוב פנים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Des בעיצוב פנים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי עיצוב פנים ללקוחות פרטיים, התערבות במבנים קיימים ועיצובם מחדש לפי מטרה מוגדרת, שימור מבנים היסטוריים, עיצוב ריהוט, עיצוב תפאורות ותצוגות, השתלבות בחברות בנייה, משרדי תכנון, רשויות מקומיות ואזוריות, משרדי אדריכלות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בעיצוב פנים?

בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס עיצוב חלונות ראווה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ליצירת חלון ראווה אופנתי, עכשווי ומושך לצורכי שיווק ועיצוב של חנויות או בתי עסק שונים ובהתאם למסר אותו מתכוון המעסיק להעביר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ