ייעוץ לימודים חינם
קורס צילום

קורס צילום

מה כדאי לדעת על קורס צילום?

צילומים איכותיים הם בעלי חשיבות רבה בעולמנו, ולמרות שכיום כל אחד יכול לצלם תמונות באמצעות הטלפון הנייד, זה לא תחליף לצילום מקצועי הנעשה בציוד מתקדם על ידי איש מקצוע מיומן. הלימודים בקורס צילום משלבים בין ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום זה. מרבית הקורסים כוללים סדנאות הכשרה בתחומים מגוונים כמו: צילום תעשייתי, צילום נוף, צילום לילה, צילום אירועים, צילום אופנה, צילום אוכל, הדמיה ואנימציה, צילום דיגיטלי, צילום מסורתי, צילום לטלוויזיה, צילום לקולנוע, צילום סטודיו ועוד. 

בסיום לימודיהם, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה במסגרת משרדי פרסום, מערכות עיתונים ומגזינים, קטלוגים, אתרי אינטרנט מובילים, חברות פרסום והפקה, סטודיו לצילום, חברות עיצוב וכדומה. כמו כן, בוגרים רבים בוחרים לפתוח עסק עצמאי וסיפוק שירותי צילום מקצועי לחברות דוגמנות, אולמות אירועים, אנשים פרטיים ועוד. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי רב וגמישות בשעות העבודה, דבר שמושך אנשים רבים. 

למי מתאים ללמוד קורס צילום?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס צילום?

קורס צילום איכותי מעניק לבוגריו כלים ומיומנויות שיהפכו אותם לאנשי מקצוע מן השורה הראשונה. התלמידים רוכשים כלים פרקטיים להפקה מירבית של המצלמה, פיתוח מבט ושפה וויזואלית אישית, הבנה מעמיקה בשימוש במצלמה לצורך יצירה של תמונות בתנאי תאורה שונים כמו טיולים בחו"ל, בבית, במופע או ברחוב. כמו כן, קורס צילום מעניק לתלמידים אפשרות ללמוד ממדריכים מקצועיים עם ניסיון עשיר בצילום ובהדרכה.

לאורכו של הקורס התלמידים יכולים להרכיב לעצמם תיק עבודות עם התמונות שצילמו, אותו יוכלו להציג בתערוכה או כאשר ישתלבו בשוק העבודה. בסיום הקורס עומדות בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שונות והם יוכלו לבחור את האופציה המועדפת עליהם, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם, בין אם כשכירים או כעצמאים. 
פתיחה

למי מתאים קורס צילום?

הלימודים בקורס צילום פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום זה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, בעלי תפיסה אסתטית טובה המעוניינים לרכוש כלים מקצועיים ומתקדמים בתחום הצילום ולשפר את יכולות הצילום הבסיסיות שלהם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין הלימודים אנשי שיווק ופרסום אשר יש ברצונם לרכוש ידע נרחב ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. בנוסף, ישנם קורסים אשר פונים לצלמים המעוניינים לרכוש התמחות ספציפית בתחום מסויים כמו צילום דיוקן, צילום סטודיו, צילום אורבני, צילום נוף, צילום אופנה ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס צילום?

תנאי הקבלה לקורס צילום יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק ממוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי ידע בסיסי ביישומי מחשב ובאינטרנט. כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים מקצועיים ומתקדמים בתחום, על המועמדים להיות בוגרי הקורסים הבסיסיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס צילום?

משך הלימודים בקורס צילום עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. ישנם קורסים מזורזים הנלמדים במתכונת של פגישות ספורות, אך בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-70 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים אחדים ואילו קורסים מקיפים ומעמיקים יותר כוללים מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס צילום?

תכנית הלימודים בקורס צילום משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: טכנולוגיות צילום, תולדות האמנות, ההיסטוריה של הצילום, עריכה, צילום תעשייתי, בניית קומפוזיציה, סוגי מצלמות, פונקציות מצלמה, חלקי המצלמה, חשיפה ואור, סוגי עדשות, פילטרים, צילום יום וצילום לילה, צילום מבוים, צילום בתנועה, צילום מזון, תפיסה חזותית, צילום וידאו, בימוי, עקרונות ההדפסה והפיתוח, צילום מסורתי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס צילום?

לבוגרי קורס צילום אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס צילום עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי פרסום, מערכות עיתונים ומגזינים, קטלוגים, אתרי אינטרנט מובילים, חברות פרסום והפקה, סטודיו לצילום, חברות עיצוב וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית וסיפוק שירותי צילום מקצועי לחברות דוגמנות, אולמות אירועים, אנשים פרטיים, למדיה הדיגיטלית ועוד. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי רב וגמישות בשעות, לכן זו אופציה מועדפת עבור בוגרים רבים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס צילום?

בוגרי קורס צילום המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס גרפיקה ממוחשבת. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב ועיבוד דיגיטלי של תכנים חזותיים באמצעות תוכנות מחשב ייעודיות שונות בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו תואר ראשון בתקשורת. לימודים אלו הינם לימודים מעמיקים במיוחד אשר מכשירים את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים המחזיקים במרב הכלים והמיומנויות בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ