ייעוץ לימודים חינם!

קורס טיפול בעזרת בעלי חיים

מה כדאי לדעת על קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

הטיפול באמצעות בעלי חיים נמצא יעיל לטיפול במצוקות פיזיות ונפשיות עבור בני כל הגילאים. ההנחה העיקרית העומדת בבסיס הטיפול היא כי הקשר בין בני האדם לבעלי חיים הוא קשר תורם ומועיל לנפש, לתעסוקה הפיזית והרגשית, דורש מסירות והתמדה, אחריות, תחושת חשיבות, אהבה ועוד. הטיפול הפיזי בבעל החיים כמו האכלה, סירוק, טיול וכדומה, מקנים למטופל תחושת סיפוק גדולה ותורמים לביטחונו העצמי בצורה משמעותית.

קורס טיפול בעזרת בעלי חיים מוצע במגוון מכללות ברחבי הארץ. הלימודים בקורס כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להשתלבות בשוק העבודה במסגרת עבודה טיפולית, מאתגרת ומספקת ולטיפול באוכלוסיות מגוונות המאופיינות במגוון בעיות תפקודיות ורגשיות. המשתתפים ירכשו ידע נרחב בתחום בעלי החיים ותכונותיהם הייחודיות, לצד רכישת טכניקות טיפול וריפוי שונות.

למי מתאים ללמוד קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

טיפול בעזרת בעלי חיים, הידוע גם בשם זואותרפיה, הוא טיפול אשר תומך בילדים ובמבוגרים המתמודדים עם מגוון קשיים, בין אם מדובר בקשיים חברתיים, קשיים רגשיים, לקויות למידה, התמודדות עם אירועים טראומתיים, התמודדות עם חרדות ופחדים, הרטבת יום ולילה, עצירות, הפרעות התפתחות, נכויות שונות, בעיות תקשורת ועוד. תחום זה הוא תחום חדש יחסית, אך הוא זוכה לפופולריות רבה, שכן יעילותו מוכחת עבור אוכלוסיות רבות ומגוונות.

השימוש בטיפול זה נעשה בעיקר בחיות מחמד שמטרתן להיות עזר טיפולי ושיקומי מתוך כוונה לסייע לטפל באוכלוסיות השונות. בעל החיים מקבל את המטופל באהבה גדולה, ללא תנאי וללא העברת ביקורת, דבר אשר יוצר עבור המטופל מרחב בטוח ומרפא בו הוא יכול לשחרר תסכולים שונים ולהתחבר לרגשותיו.
פתיחה

למי מתאים קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

הלימודים בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חווייתי ומהנה זה, בין אם הם בעלי ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה בתחום טיפולי יעיל ומבוקש זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי מקצוע מנוסים בתחומי החינוך והחינוך המיוחד, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשלב מיומנות זו במסגרת עבודתם ככלי טיפולי נוסף. כמו כן, מתאימים הלימודים לחובבי בעלי החיים ולוטרינרים מוסמכים, המעוניינים לרכוש הסמכה מקצועית בתחום טיפולי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

תנאי הקבלה בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים להיות בעלי תואר ראשון רלוונטי בתחומי הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית, החינוך המיוחד וכדומה.

בנוסף, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. תנאים נוספים בהם ייתכן ויידרשו המועמדים לעמוד הם ניסיון מעשי בעבודות טיפוליות, ייעוציות או הדרכתיות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

משך הלימודים בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 1500 ל-2000 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

תוכנית הלימודים בקורס טיפול בעזרת בעלי חיים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: פסיכולוגיה, פסיכופתולוגיה, גישות בפסיכותרפיה, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל, התנהגותם של בעלי החיים, מבוא לוטרינריה, התאמת בעל החיים למטופל, הדרכות קליניות, טיפול ושיקום, טיפול בפינת החי, הכנת בעל החיים למשימה הטיפולית, כלביות טיפוליות, דינמיקה קבוצתית ועוד שלל תכנים מרתקים. עם זאת, חשוב לציין כי תוכניות הלימודים משתנות בין מוסדות הלימוד השונים, ולכן מומלץ לברר את תוכנית הלימודים המדויקת מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

לבוגרי קורס טיפול בעזרת בעלי חיים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מרבית המכללות אף מקנות לבוגריהם תעודה מוכרת ומאושרת על ידי איגודים מקצועיים בינלאומיים וארציים רלוונטיים, למשל האיגוד הבינלאומי למטפלים בבעלי חיים - ISAAT או מ.ר.ח.ב - האיגוד הישראלי לטיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים.

בפני בוגרי קורס טיפול בעזרת בעלי חיים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת פנימיות, בתי ספר, גני ילדים, מוסדות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, חינוך מיוחד, פינות חי, בתי חולים, מוסדות שיקומיים, בתי כלא, חוות סוסים, ריף דולפינים, תנועות נוער, עמותות ואיגודים, בתי אבות, הוסטלים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית וקבלת מטופלים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טיפול בעזרת בעלי חיים?

בוגרי קורס טיפול בעזרת בעלי חיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס רכיבה טיפולית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת ילדים ומבוגרים בעלי קשיים פיזיים, רגשיים ונפשיים מתוך מטרה לגרום לריפוי באמצעות הרכיבה והחיבור לסוס. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס קואוצ'ינג ADHD. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בהפרעות קשב, ריכוז ולקויות למידה אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים באמצעות שיטות האימון השונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ