ייעוץ לימודים חינם!

קורס כוריאוגרפיה

לימודי כוריאוגרפיה - לתכנן צעדי ריקוד

כוריאוגרפיה הינה אמנות חיבור, יצירה ועיצוב של תנועות של רקדנים ושחקנים. מקורה של הכוראוגרפיה הוא בעולם המחול, אך כיום מרבית היצירות הבימתיות, הקולנועיות או הטלוויזיוניות נעזרות בשירותיהם של הכוריאוגרפים אשר אחראיים על עיצוב השפה התנועתית בהפקה. אין הכוונה היא רק לריקוד ומחול, אלא לכל התנועות שאנו רואים על הבמה או המסך. 

תחום הכוריאוגרפיה דורש יצירתיות, דיוק ודמיון רבים, כיוון שעל הכוריאוגרף ליישם את השארתו, את הרעיון ההתחלתי ואת הרגש אותו הוא מנסה להעביר באמצעות ביטוי גופני כלשהו. הכוריאוגרפיה מתייחסת לגוף כאל מכלול שלם, בידיעה שתנועתו של כל איבר, תחושה, רגש או מצב רוח, באים לידי ביטוי באופן מיידי בגוף שהינו כלי אחד ומאוחד. תנועה פשוטה אחת יכול להתבצע במהירות, באיטיות, בקלילות, בחדות, ביד חופשית או ביד מוצקה, באופן מתפרץ או בהשתהות. 

למי מתאים ללמוד קורס כוריאוגרפיה?

1
אמנותי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס כוריאוגרפיה

עבודתו של הכוריאוגרף הינה עבודה חשובה, מרכזית ודומיננטית ביצירתן של אמנויות המחול, הריקוד והתנועה. לעיתים, אחראי הכוריאוגרף גם על התלבושות, התאורה, עיצוב התפאורה וכדומה. בכדי להביא את חזונו האמנותי לידי ביטוי, על הכוריאוגרף לבחור את התנועות המדויקות ביותר, לחבר ביניהן, להקנות להן משמעות ולהחליט מהי הגישה בה תתבצע התנועה ומהי הכוונה שהיא אמורה להעביר לקהל.

הלימודים בקורס כוריאוגרפיה כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום משגשג, מתפתח ומבוקש זה. המשתתפים יוכשרו להבעת רעיונותיהם באמצעות תנועות שונות ומגוונות אשר מתבצעות באמצעות איברים שונים בגוף ובעוצמות שונות ומשלבות יחד עם זאת תנועות והבעות פנים שמאפשרות את העברת הרעיון המרכזי בצורה הטובה ביותר.
פתיחה

למי מתאים קורס כוריאוגרפיה?

הלימודים בקורס כוריאוגרפיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומהנה זה, בין אם הינם בעלי ידע קודם וניסיון בתחום התיאטרון, התנועה והריקוד ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע מבוקש ומספק זה, אשר משלב בין תחומי עניין רבים, מגוונים ומרתקים.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים אשר יש ברצונם להביא את חזונם אל הגשמה ממשית על הבמה, כמו גם לרקדנים ורקדניות, לבוגרי תואר ראשון במחול, למורים לריקוד, מורים לחינוך גופני, במאים בתחום התיאטרון והקולנוע, מורים לאירובי, מדריכי חדר כושר וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש טכניקות נוספות לשילוב במסגרת עבודתם או להשתלבות בעבודה חדשה ומעניינת זו.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס כוריאוגרפיה?

תנאי הקבלה לקורס כוריאוגרפיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק קטן מן הקורסים אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול הלימודים, גם אם אינם בעלי רקע קודם בתחום המחול, הריקוד והתנועה. אמנם, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים אנשים מנוסים בעלי ידע קודם בתחום המחול, ההתעמלות, הריקוד והתנועה, או בוגרי קורסים בסיסיים בתחום.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחני קבלה מעשיים וריאיונות קבלה אישיים מול ראשי מסלול הלימודים, מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס כוריאוגרפיה?

משך הלימודים בקורס כוריאוגרפיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, הרקע הקודם עימו מגיעים המשתתפים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים הבסיסיים ביותר על פני בין מפגש אחד לארבעה ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים בין 50 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס כוריאוגרפיה?

תכנית הלימודים בקורס כוריאוגרפיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: ההיסטוריה של הכוריאוגרפיה, חשיבה יצירתית בריקוד, מוזיקה, עיצוב תאורה, הגברה, טכניקה ומחול, חשיבה יצירתית ואלמנטים כוריאוגרפיים, תלבושות, שימוש באביזרים, התאמת הכוריאוגרפיה למוזיקה, שיטות לבניית כוריאוגרפיה, עבודה עם רקדנים, דינמיקה בריקוד, מקצבים תנועתיים, פרסום ויחסי ציבור, הפקת הצגות ומסיבות סיום, כוריאוגרפיה לתיאטרון ולקולנוע ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס כוריאוגרפיה?

לבוגרי קורס כוריאוגרפיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות מקנים לבוגריהם תעודה מאושרת על ידי איגודים רלוונטיים בתחום, כמו איגוד הכוריאוגרפים הישראלי, למשל. כמו כן, קורסים מסויימים מקנים לבוגריהם תעודת "מדריך למחול/תנועה/ריקוד".

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה ככוריאוגרפים, עוזרי כוריאוגרפים או יועצים, ולתרום להפקתן של הצגות תיאטרון, מופעי מחול ובלט, קליפי וידאו, פרסומות, סרטי קולנוע, תכניות טלוויזיה ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להפיק מופעי סיום והצגות בבתי ספר השונים ברחבי הארץ. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס כוריאוגרפיה?

בוגרי קורס כוריאוגרפיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי אירובי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להעברת אימוני אירובי מקצועיים ואיכותיים עבור קהל מתאמנים רחב ומגוון, באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תרפיה בתנועה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בילדים ומבוגרים באמצעות התנועה, על ידי שיטות וגישות טיפול שונות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ