ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בחינוך גופני

תואר ראשון בחינוך גופני

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך גופני?

בעקבות המגמה הגוברת בעולם כולו בנושא העלאת המודעות לאורח חיים בריא וחשיבותה של הפעילות הגופנית בכל הגילאים, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הספורט ומורים לחינוך גופני בעלי כלים מקצועיים בתחום חשוב זה הולך ועולה. כיום כבר ידוע לכל כי מלבד השמירה על הבריאות, מקנה החינוך הגופני ערכים נוספים וחשובים כמו הגינות, שיתוף פעולה, סבלנות, עזרה הדדית, עבודת צוות ועוד.

תואר ראשון בחינוך גופני מאפשר היכרות עם שלל יתרונותיה של הפעילות הגופנית ודרכי יישומה בשיעורי החינוך הגופני במסגרת החינוך הפורמלי או הבלתי פורמלי, בבתי הספר היסודיים או העל יסודיים. לימודים אלו בעצם משלבים בין שני תחומים חשובים ומרתקים: החינוך לצד האימון הגופני. בתחום הכושר עוסקים הלימודים באורח חיים בריא ועיצוב הגוף ואילו בתחום החינוך עוסקים בלימודים בפיתוח יכולות לימודיות, קוגנטיביות וחברתיות.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך גופני?

1
חברתי
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך גופני?

תכניות הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך גופני הן מקיפות ומעמיקות במיוחד, והן משלבות בתוכן נושאים מגוונים מתחומי ידע שונים, ביניהם: פסיכולוגיה, מחשבת החינוך, תורת הכושר הגופני, פיזיולוגיה, התפתחות ילדים, תזונה ועוד. התכנים העיוניים והתיאורטיים הנלמדים משולבים עם הכשרה מעשית, התנסויות ותרגולים רבים. 

תואר ראשון בחינוך גופני מכשיר את הסטודנטים להוראת חינוך גופני החל מהגיל הרך ועד לכיתה י"ב, תוך הקניית הרגלי אורח חיים נכון ופעיל לדור העתיד. המשתתפים ירכשו את מרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום זה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים. בשל כך, בוגרי תואר ראשון בחינוך גופני יוכלו להשתלב בקלות יחסית במעגל התעסוקה ולמצוא עבודה בבתי ספר, במרכזי נוער עירוניים וכו'.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך גופני?

מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך גופני פונה לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית הכוללת את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום חשוב, משמעותי ומרתק זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה כמורים, מאמנים או מדריכים בתחום החינוך הגופני, הספורט והבריאות.

הלימודים מתאימים במיוחד למתעמלים מקצועיים, מאמני כדורגל, מאמני כדורסל, מדריכי כושר וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה אקדמית יוקרתית בתחום זה, מתוך מטרה להנחיל את אורח החיים הבריא לדור העתיד במסגרת גנים, בתי ספר, חוגים, מתנ"סים ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך גופני?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך גופני יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. ישנם מוסדות המבססים את דרישות הקבלה על סמך שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית וישנם כאלו המאפשרים קבלה רק על סמך אחד מן הנתונים הללו. 

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לציון פסיכומטרי של 475 ומעלה וממוצע בגרויות בציון 85 לפחות. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים להשלים את הכשרתם מהן הדרישות אותן הוא מציב וכיצד תוכלו להתקבל ללימודים מרתקים אלו. מידע נוסף תוכלו למצוא בקישור הבא: תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך גופני ללא פסיכומטרי.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך גופני?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך גופני עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנים אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך גופני?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך גופני משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדעי הרפואה, הפסיכולוגיה של החינוך, הפסיכולוגיה של הספורט, סוציולוגיה, התפתחות ילדים, חינוך והוראה, הגוף האנושי, שיטות מחקר וסטטיסטיקה, אורח חיים בריא, תזונה, אימון וכושר, תנועה משקמת וחינוך, פיזיולוגיה של המאמץ, הדידקטיקה של החינוך הגופני, חינוך גופני לבעלי צרכים מיוחדים, פגיעות ספורט - התמודדות וטיפול, מדעי החינוך הגופני והספורט ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך גופני?

לבוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך גופני אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יוענק תואר ראשון B.A בחינוך גופני מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מרבית מוסדות הלימוד אף מקנים לבוגריהם תעודת הוראה B.Ed. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך גופני עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. לאחר שיסיימו הבוגרים את ההתנסות המעשית הנדרשת, יוכלו להשתלב בעבודה בתחומי ההוראה והחינוך לספורט ואורח חיים בריא בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, וכן במוסדות החינוך הציבוריים והפרטיים, במוסדות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, במתנ"סים, חוגים, גני ילדים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך גופני?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך גופני המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תזונה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להבנת עקרונות התזונה הנכונה ומאפייניהם של כל אבות המזון, זאת תוך התמקדות בתהליכים הפיזיולוגיים אשר מתרחשים בגופנו בעקבות התזונה. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי פילאטיס. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת מתאמני פילאטיס מזרון או פילאטיס מכשירים, בני הגילאים השונים, בני האוכלוסיות השונות ובעלי מצב פיזי שונה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ