ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי ומאמני כדורסל

בואו לרכוש הכשרה מקצועית כמדריכי או מאמני כדורסל!

כדורסל הינו אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בעולם כולו ובארץ ישראל עצמה. תחום ספורט זה הומצא רק בסוף המאה ה-19 והתגבש לצורתו הנוכחית כפי שאנו מכירים היום רק בתחילת המאה הקודמת ולכן נחשב לצעיר יחסית. אמנם, הספיק הכדורסל להשתלט על כל העולם המערבי והוא נחשב למשחק המפורסם ביותר במדינות רבות ברחבי העולם ובאחרות הוא במקום השני, אחרי הכדורגל.

הדרכה ואימון של קבוצות כדורסל הפכו למקצוע מבוקש ביותר, הודות לשכר הגבוה אותו משקיעות קבוצות הכדורסל המפורסמות והגדולות מתוך מטרה למצוא את השחקן המוצלח הבא שיוכל להשתלב בהן. תפקידו של המאמן נחשב לבכיר יותר מאשר מדריך הכדורסל וההכשרות שלהם אינן זהות. 

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי ומאמני כדורסל?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי ומאמני כדורסל

הכדורסל הפך להיות ענף ספורט פופולארי ממנו צמחו שחקנים מקצועיים ומפורסמים ביותר, כמו גם מאמנים כשרוניים ואוהדים בכל רחבבי העולם. על מדריכי ומאמני הכדורסל להכיר את חוקי המשחק וכלליו לעומקם, להיות אחראיים וזהירים, לשמור על כללי הבטיחות ולהיות בעלי מוטיבציה גבוהה לתחום האימון, עמידה מול קהל ועבודה עם ילדים ובני נוער.

הלימודים בקורס מאמני ומדריכי כדורסל כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים להדרכה ואימון של קבוצות ילדים ונוער עד גיל 16, על פי הוראת חוק הספורט ובאישור משרד החינוך. מרבית הקורסים עוסקים בתחום מדעי הספורט, לימודים ענפיים ועזרה ראשונה. בוגרי לימודים אלו יוכלו להשתלב בשלל העבודות והמשרות בתחום במסגרת בתי ספר, מתנ"סים, מועדוני ספורט ואף בהדרכה ואימון של קבוצות מקצועיות.
פתיחה

למי מיועד קורס מדריכי ומאמני כדורסל?

הלימודים בקורס מדריכי ומאמני כדורסל פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לההשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה ומספק זה, בין אם הינם בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בהדרכת בני נוער ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש פרטי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בשוק העבודה במגוון משרות ומקומות עבודה כמאמני או מדריכי קבוצות כדורסל. 

הלימודים מתאימים במיוחד לאוהדי המשחק או שחקני כדורסל, גברים ונשים כאחד, המעוניינים להפוך את תחביבם למקצוע ממשי ורווחי במיוחד ולהוות דמות מפתח המספקת רשת תמיכה לדור הבא של ספורטאים מוכשרים.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי ומאמני כדורסל?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי ומאמני כדורסל יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, על המועמדים לקורס מדריכי כדורסל להיות בני 16 ומעלה ובעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. תנאי הקבלה לקורס אימון כדורסל דורשים בדרך כלל כי יהיו המועמדים בעלי תעודת מדריך כדורסל ובעלי ניסיון מעשי בהדרכה ואישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות ספורטיבית.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחני קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתם לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי ומאמני כדורסל?

משך הלימודים בקורס מדריכי ומאמני כדורסל עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים להכשרת מדריכי כדורסל בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים להכשרת מאמני כדורסל כוללים בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי ומאמני כדורסל?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי ומאמני כדורסל משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורסים כוללים את הנושאים: יסודות באנטומיה ופיזיולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה של הספורט, תורת האימון, טקטיקה אישית, טכניקה קבוצתית, הכנה גופנית של ילדים, חוקה ושיפוט, עזרה ראשונה, היבטים כלליים באימון כדורסל, יסודות התקפה, ריבאונג, מתודיקה, תזונת ספורטאים, פציעות ספורט, בחירת תרגילים באימון, זריזות ספורטיבית, סיבולת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי ומאמני כדורסל?

לבוגרי קורס מדריכי ומאמני כדורסל אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך כדורסל" או "מאמן כדורסל" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובהתאם למסלול בו בחרו. תעודה זו הינה תעודה מאושרת על ידי משרד החינוך ועל פי חוק הספורט.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. מדריכי כדורסל יוכלו לאמן קבוצות לא תחרותיות וקבוצות ליגה של ילדים ונוער עד גיל 16 ואילו מאמני כדורסל יוכלו לאמן קבוצות ילדים, נוער ובוגרים בכל הרמות. אלו יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי ספר, מועדוניות, חוגים, מרכזי ספורט, מתנ"סים, אימונים פרטיים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי ומאמני כדורסל?

בוגרי קורס מדריכי ומאמני כדורסל המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי חדר כושר. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת אוכלוסיות שונות בחדר הכושר, תוך שמירה על בריאותם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי שחייה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמדריכים מקצועיים ללימוד יסודות השחייה והסגנונות השונים במסגרת פרטנית ויחדנית או במסגרת קבוצתית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ