ייעוץ לימודים חינם
קורס מורי דרך ומדריכי טיולים

קורס מורי דרך ומדריכי טיולים

מה כדאי לדעת על קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

הכשרת מורי דרך ומדריכי טיולים מתקיימת בפיקוח של משרד התיירות ועוסקת באתרי התיירות השונים בישראל ובטיולים עבור תיירים ממדינות השונות ברחבי העולם או עבור אזרחי המדינה. הלימודים בקורס הכשרת מורי דרך ומדריכי טיולים כוללים ידע מקיף מתוך עולמות תוכן שונים ומגוונים, ביניהם: גיאוגרפיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, אמנות, אנתרופולוגיה, ארכיטקטורה וכדומה.

במהלך לימודי קורס מורי דרך ומדריכי טיולים ירכשו המשתתפים כלים ומיומנויות מעשיות להדרכה במוזיאונים, אתרי מורשת, אתרים היסטוריים ובכל חלקי הארץ: הגליל העליון, הגולן, אזור השרון, אזור השומרון, טבריה והכנרת, מדבר יהודה, ים המלח, ירושלים, חיפה, תל אביב, מצפה רמון, הערבה, אילת ועוד. כמו כן, יעסקו המשתתפים בעולם החי והצומח המאפיין את האזורים הללו.

למי מתאים ללמוד קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

1
חברתי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

מורה דרך הוא אחד מן המקצועות השייכים לתחומי ההדרכה והתיירות. מקצועו של מורה הדרך הוא מקצוע מאתגר ומרתק, הדורש ידע נרחב ואחריות רבה, שכן בעל מקצוע זה הוא האחראי על ניהולן של קבוצות תיירים ומטיילים, בני כל הגילאים, אזרחי המדינה או תיירים זרים בני מדינות זרות, אשר יש ברצונם לטייל ולהנות מנופיה של המדינה, להכיר את תרבותה ומאפייניה וללמוד על המקום בו הם מטיילים.

מורה הדרך משפיע על תחומים רבים מלבד הנאתם של התיירים מהטיול. הוא יכול לעורר בהם רגשות חיבה ואהדה כלפי המדינה, להקנות להם היכרות עם מאפייניה השונים של המדינה, בין אם מדובר במאפיינים הפוליטיים, התרבותיים, הארכיאולוגיים, הגיאולוגיים ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

הלימודים בקורס מדריכי טיולים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ורכישת ידע לשימוש עצמי, בכדי שיוכלו להכיר לעומק את תולדות המדינה, נופיה המרהיבים ותרבותה, והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בפיקוח משרד התיירות, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקיד מרתק, רווחי, מאתגר ומהנה זה.

לימודי קורס מדריכי טיולים מתאימים במיוחד לאוהבי הארץ והטיולים בה, חובבי הנופים השונים של הארץ, אשר מעוניינים לעסוק בהדרכת טיולים לישראלים ולתיירים שונים ממדינות העולם ולהעמיק את ידיעותיהם בנושא ארץ ישראל וכל מאפייניה המגוונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

תנאי הקבלה לקורס מורי דרך ומדריכי טיולים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, דורשים הקורסים השונים כי המועמדים יהיו בני 20 ומעלה ולעיתים אף בני 21 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה וחסרי עבר פלילי. כמו כן, עליהם להיות בעלי יכולת התבטאות גבוהה בשפה העברית, בעלי יחסי אנוש טובים ותעודת בגרות מלאה.

בנוסף, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. תואר ראשון במקצועות הרלוונטיים כמו ארכיאולוגיה, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, מקרא וכדומה, כמו גם ידיעה של שפה זרה מקנים יתרון מהותי בקבלה ללימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

משך הלימודים בקורס מדריכי טיולים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך הכשרתם ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. על פי רוב, כוללים הקורסים בין 600 ל-700 שעות לימוד אקדמיות ובין 70 ל-90 ימי סיור.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

תוכנית הלימודים בקורס מורי דרך ומדריכי טיולים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: גיאוגרפיה ואקלים של ארץ ישראל, גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה, ההיסטוריה של ארץ ישראל לדורותיה, ארכיאולוגיה, דתות ומיעוטים בישראל, חי וצומח באזורים שונים, מפות לשימוש מורה הדרך, אמנות וארכיטקטורה, כלכלה ומשטר בישראל, כלים ועזרים להדרכה, עזרה ראשונה, בטחון ובטיחות, איכות הסביבה, תיירות אקולוגית, מיומנויות הדרכה, תקשורת בין אישית, ניהול קבוצה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

לבוגרי קורס מדריכי טיולים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מורה דרך ארצי מוסמך" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובאישור משרד התיירות, בכפוף לעמידה בכל תנאי הרישיון.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות הדרכת טיולים, במסגרת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, להדריך קבוצות של אנשים מבוגרים, תלמידי בית ספר יסודיים ועל יסודיים, חיילים, בני ובנות שירות לאומי, מורים, עובדים בימי גיבוש, תיירים וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולהציע את שירותיהם עבור קבוצות מאורגנות המעוניינות במדריך טיולים מוסמך.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מורי דרך ומדריכי טיולים?

בוגרי קורס מורי דרך ומדריכי טיולים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תיירות ומלונאות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן מענה לכל המתעניינים בתיירות ובנופש, תוך מתן דגש לדרכי ההתמודדות עם האתגרים המורכבים הקיימים בתחום זה בארץ. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס סוכני נסיעות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כבעלי מקצוע מוסמכים בתחום שיווק והפצה של טיולים ליחידים ולקבוצות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ