ייעוץ לימודים חינם!

קורס סקיפרים

לימודי שייט - לדעת לשוט בבטחה

שייט בים תמיד היווה אתגר עבור האדם, אמנם עם התפתחותה של תרבות הבילוי והפנאי, הפך הבילוי הימי לתחום מרכזי, מוכר ועיקרי. בין אם מדובר בבילוי בים עם חברים, בילוי משפחתי או ספורט אתגרי. הבילוי בכלי שייט שונים בים נחשב לאתגרי במיוחד ובמקביל נחשב גם כבילוי יוקרתי וייחודי למדי. בעבר, ההפלגות על יאכטות נחשבו לספורט ששמור לעשירים מופלגים, אמנם כיום כל אדם שעובר את הקורס המתאים וזוכה לרישיון מטעם משרד התחבורה יכול להיכנס לעולם השייט המופלא והמרתק. 

בימי קדם, היה השייט הדרך העיקרית להעברת סחורות, לגילוי ארצות ולמעבר מיבשת ליבשת וממדינה למדינה. אך בהווה, אנו משתמשים בשייט כאמצעי למטרות ספורט ופנאי, שכן כל מי שמקבל את הרישיון לעסוק בתחום יכול לשוט בין חופי הים התיכון למטרת חופשה, סיור, מסע או עבודה. 

למי מתאים ללמוד קורס סקיפרים?

1
ריאלי
2
יזם
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס שייט

השיוט הינו תחביב מיוחד אשר מכיל בתוכו אלמנטים של ספורט אתגרי ונתפס לרוב כתחביב וכתעסוקת פנאי של בני המעמד הגבוה שיש באפשרותם לממן תחביב זה. אמנם, אין צורך בכלי שיט פרטי בכדי לרכוש הכשרה זו וללמוד כיצד להשיט יאכטה, סירת מפרש, סירת מנוע וכדומה. ישנם קורסים אשר מאפשרים שייט בתחום המים הטריטוריאליים של ארץ ישראל וישנם קורסים מתקדמים יותר המאפשרים להשיט את הכלים השונים גם מחוץ לשטח המדינה. 

הלימודים בקורס כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך קבלת רישיון סקיפר מטעם משרד התחבורה. המשתתפים ילמדו כיצד להשיט את היאכטה או הסירה בצורה המקצועית והבטוחה ביותר, כיצד להרים מפרש, כיצד להתמודד עם מזגי האוויר השונים בהם הם יכולים להיתקל ולעמוד במצבים האתגריים שיכולים להתרחש בסביבה הימית.
פתיחה

למי מתאים קורס שייט?

הלימודים בקורס שייט פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק ומהנה זה, בין אם הינו בעל ידע קודם בתחום השייט, הספורט והפעילות הימית ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית, תחביב ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תפקיד חווייתי ומבוקש זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שאוהב את הים ועוסק בספורט ימי, לגולשים רוח, גולשי קייט או גולשי גלים, לרוכבים על אופנועי ים, לשייטי קייאקאים וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית נוספת שתאפשר להם להנות מהים בצורה שונה ומיוחדת נוספת. כמו כן, מתאימים הלימודים לכל מי שיש ברצונו לשוט ברחבי הארץ בין המרינות השונות בעכו, חיפה, הרצליה, תל אביב, אשדוד, אשקלון ואילת או ברחבי מדינות העולם השונות.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס שייט?

תנאי הקבלה לקורס שייט יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה גבוהות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בתנאי שהינם בני 18 ומעלה, שכן הגיל המינימלי למעבר בחינת ההסמכה מטעם משרד התחבורה ומנהל הספנות הינו גיל 19. 

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה. בנוסף, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שייט?

משך הלימודים בקורס שייט עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, הרקע עימו הם מגיעים לקורס, סוג ההסמכה הנרכשת במהלך הלימודים, כלי השייט עליו מבקשים המשתתפים לרכוש הכשרה, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים השונים על פני תקופת זמן של בין חמישה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שייט?

תכנית הלימודים בקורס שייט משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: ימאות, יסודות השייט, מטאורולוגיה, מפרשנות וחבלים, עוגנים, תפעול המערכות השונות של כלי השייט, סוגי מנועים וההבדלים ביניהם, איתור תקלות נפוצות ופתירתן, ניווט בים, מצפן ומפה, תקשורת ימית, עזרה ראשונה, הפלגה בים סוער, שליטה בכלי השייט במצבים שונים, זרמים ועוד שלל תכנים מרתקים. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שייט?

לבוגרי קורס שייט אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שיעברו את המבחן מטעם רשות הספנות בהצלחה יזכו לתעודת "משיט 30" אשר מאפשרת להשיט יאכטות במים הטריטוריאליים של ארץ ישראל בלבד. בוגרים שהינם בעלי תעודת "משיט 30" וותק של שנה אחת לפחות יזכו לתעודת "משיט 60" אשר מאפשרת השטה גם מחוץ למים הטריטוריאליים. 

בפני בוגרי קורס שייט עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משיטי יאכטות וספינות אשר משיטים תיירים בין חופיה השונים של מדינת ישראל או בין מדינות שונות בחו"ל.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שייט?

בוגרי קורס שייט המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס צלילה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לצלילה במצבים שונים, הכרת עולם החי והצומח בסביבה הימית, הכרת חוקי הצלילה ועוד, באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טייס אזרחי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למעבר המבחנים העיוניים והמעשיים מטעם מנהל התעופה האזרחי מתוך מטרה לרכוש רישיון טייס אזרחי.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ