ייעוץ לימודים חינם
קורס סוכני נסיעות

קורס סוכני נסיעות

מה כדאי לדעת על קורס סוכני נסיעות?

תיירות ומלונאות הם תחומים שהולכים ומשתנים באופן משמעותי בשנים האחרונות. החיבור העולמי והמידע הנגיש לכולם דרך האינטרנט הפך את הטיולים בארץ ובמדינות העולם השונות לפתוחים ונגישים לכל המעוניינים והמבקשים. כיום, אין צורך להסתמך רק על ידיעותיו וניסיונו של סוכן הנסיעות, וכל אחד יכול להזמין ולתכנן טיולים שלמים לבדו באמצעות המחשב הפרטי שלו.

כיום, נדרשים סוכני הנסיעות למקצועיות רבה ולהבלטת יתרונם היחסי בכל הקשור לתחום תכנון הטיולים. לכן, מרבית הקורסים מכשירים את בוגריהם כסוכני נסיעות וכיועצי טיולים ותיירות גם כן. קורס סוכני נסיעות מוצע במכללות שונות ברחבי הארץ, והלימודים כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לסוכן מקצועי ומוצלח שיש באפשרותו לתכנן נסיעות תיירותיות מרתקות, אטרקטיביות ומהנות.

למי מתאים ללמוד קורס סוכני נסיעות?

1
חברתי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס סוכני נסיעות?

ענף התיירות הוא אחד הענפים המבוקשים ביותר בשוק והוא חלק משמעותי ונכבד בכלכלה הישראלית והעולמית. הענף מצוי בצמיחה עקבית אפילו בימים של משברים כלכליים עולמיים ושל חוסר וודאות כלכלי. אחד התפקידים המבוקשים, המרתקים והרווחיים ביותר בתחום התיירות שייך לסוכני הנסיעות ויועצי התיירות, אשר משמשים כמתווך ראשי בין הלקוח לבין היעד אליו הוא מעוניין להגיע, ואחראים על הקשר שבין הלקוחות (התיירים) לחברות התעופה, ספקי התיירות, חברות השכרת רכבים, מלונות, מוזיאונים, אתרי תיירות ועוד.

סוכני נסיעות מיומנים מספקים ללקוחותיהם את המידע העדכני והמפורט ביותר לגבי המדינה בה הם מעוניינים לבקר, כמו תנאי מזג האוויר, בתי המלון הרלוונטיים, טיסות אפשריות, השפות המדוברות ביעד הנסיעה, המחיר הכללי של הנסיעה ועוד. בסיום הלימודים, הבוגרים משתלבים בשוק העבודה במסגרת במשרדי נסיעות שונים או פונים לדרך עצמאית ומקימים סוכנות נסיעות משלהם.
פתיחה

למי מתאים קורס סוכני נסיעות?

הלימודים בקורס סוכני נסיעות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הם בעלי ידע וניסיון קודם בתחום הדרכת הטיולים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה. הלימודים מתאימים במיוחד לאוהבי טיולים וחופשות, המעוניינים להשתלב בענף התיירות ולעבוד כסוכני נסיעות. 

כמו כן, יכולים למצוא עניין רב בלימודים אלו גם מדריכי תיירות, מלווי קבוצות בחו"ל, מורי דרך ומדריכי טיולים ועוד, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית נוספת ולהתקדם באמצעותה בתחום התיירות לעבר תפקיד רווחי ומעניין זה. בסיום הלימודים, הבוגרים יכולים להשתלב במשרדי נסיעות שונים או לפנות לדרך עצמאית ולהקים סוכנות נסיעות משלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס סוכני נסיעות?

תנאי הקבלה לקורס סוכני נסיעות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים. חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. קורסים אחרים דורשים כי המועמדים יהיו בני 30 ומעלה.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור בחינת מיון באנגלית וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, שמטרתם לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. חשוב שהמועמדים יהיו בעלי שליטה ברמת משתמש ביישומי מחשב ובאינטרנט, וכי ידעו לעבוד תחת לחץ.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס סוכני נסיעות?

משך הלימודים בקורס סוכני נסיעות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס סוכני נסיעות?

תוכנית הלימודים בקורס סוכני נסיעות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבנה ענף התיירות והנסיעות, מגמות עדכניות בענף התיירות הישראלי והעולמי, קריאת מפות, יסודות באמנות ובארכיטקטורה, מלונאות, חברות תעופה, טיולים מאורגנים, חבילות נופש, תחבורה יבשתית וימית, יעדי התיירות הנפוצים, בנייה ותמחור של מסלולי התיירות, תפעול משרד נסיעות, ניהול משא ומתן, שיווק ומכירות, שימוש בתוכנות מחשב רלוונטיות, מתן ייעוץ ללקוח, שירות אישי וייעוץ ללקוחות, הכרות עם ענף ההזמנות באינטרנט ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס סוכני נסיעות?

לבוגרי קורס סוכני נסיעות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. בכדי לזכות בתעודת "סוכן נסיעות - פקיד מורשה מטעם התאחדות סוכני הנסיעות" על הבוגרים לעבור בהצלחה את המבחן מטעם התאחדות סוכני הנסיעות. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כסוכני נסיעות במסגרת משרדי נסיעות, חברות תעופה, משרדי תיירות אינטרנטיים, חברות העוסקות בתיירות יוצאת, תיירות נכנסת ותיירות פנים, או בעבודה מול מלונות שונים בארץ ובעולם. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת סוכנות נסיעות פרטית משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס סוכני נסיעות?

לבוגרי קורס סוכני נסיעות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בתיירות ומלונאות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון, ניהול, שיווק ותפעול של תעשיית התיירות המבוקשת. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי טיולים בחו"ל. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכת טיולים במדינות השונות בעולם תוך הקניית ידע נרחב בהיסטוריה, אמנות, מבנה חברתי ודתי ועוד, כמו גם ניהול ותפעול של גורמי תיירות וקבוצות מטיילים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ