ייעוץ לימודים חינם
קורס תיירות ומלונאות

קורס תיירות ומלונאות

מה כדאי לדעת על קורס תיירות ומלונאות?

תפקידי הניהול בענף המלונאות הם רבים ומגוונים, החל מניהול בר, דרך ניהול תחום החדרים והחדרנות ועד לניהול המלון כולו, כך שכל המשתלבים בתחום יכולים להתקדם בסולם הדרגות ולהגיע לתפקידים בכירים יותר. עבודתם של המלונאים והעוסקים בענף התיירות הינה מרתקת במיוחד, כיוון שאלו פוגשים אנשים ומבקרים שונים מתרבויות שונות, דוברי שפות שונות ובעלי מנהגים שונים.

הלימודים בקורס תיירות ומלונאות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך השתלבות בשוק העבודה במקצוע מרתק ורווחי זה, תוך רכישת טכניקות ניהוליות וארגוניות לצורך מתן מענה למתעניינים בתיירות ונופש. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתמודדות עם האתגרים המורכבים בענף זה ולמתן רמת שירות גבוהה בכל תחומי האירוח.

למי מתאים ללמוד קורס תיירות ומלונאות?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תיירות ומלונאות?

תחום התיירות ומלונאות הוא ענף מרכזי בכלכלתה של מדינת ישראל, ואלו צומחים ומתפתחים באופן מתמיד. לכן, שוק העבודה בתחום זקוק לאנשי מקצוע איכותיים שיש באפשרותם לתרום לפיתוחה ולקידומה השוטפים. במסגרת ענף זה, ניתן להשתלב בתפקידי ניהול בתי מלון, ניהול מזון, משקאות וברים, מקומות אירוח ואתרי תיירות שונים.

ארץ ישראל היא אמנם מדינה קטנה, אך היא מלאה בנופים מרהיבים, אטרקציות מהנות, מקומות קדושים, תרבויות מגוונות וכדומה, ועל כן תיירים רבים מבקרים במדינתנו, דבר אשר משפיע על ענף המלונאות והתיירות וגורם להקמתם של מלונות ובתי הארחה חדשים, שמטרתם היא לענות על הדרישה הגוברת של תיירות הפנים והחוץ ולהציע חוויות שונות וחדשות עבור המתאכסנים בהם.
פתיחה

למי מתאים ללמוד קורס תיירות ומלונאות?

הלימודים בקורס תיירות ומלונאות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הנופש והפנאי ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תחום מתפתח, רווחי ומבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל העובדים בתחום, למשל סוכני נסיעות, יועצי תיירות, מורי דרך ומדריכי טיולים וכדומה, המעוניינים להכשיר עצמם לתפקידי ניהול מתקדמים ולהתמקצע ברמה גבוהה יותר בכל הנושאים הרלוונטיים. כמו כן, מתאימים הלימודים ליזמים, חובבי אתגרים, בעלי כישורים ניהוליים ויכולות תקשורת בין-אישית טובות, אשר יש ברצונם להשתלב במגוון התפקידים בעולם התיירות והמלונאות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תיירות ומלונאות?

תנאי הקבלה לקורס תיירות ומלונאות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, קורסי המבוא אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. עם זאת, קורסים מקיפים ומעמיקים יותר דורשים בדרך כלל כי המועמדים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה ובעלי שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים להיות בעלי ניסיון בסיסי בתחום או אף בעלי תואר ראשון רלוונטי במנהל עסקים, תיירות וכדומה. דרישה נוספת יכולה להיות מעבר ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תיירות ומלונאות?

משך הלימודים בקורס תיירות ומלונאות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 400 ל-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנה וחצי. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תיירות ומלונאות?

תוכנית הלימודים במסלול זה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא למלונאות ותיירות, ניהול מזון ומשקאות, תברואת המזון, אירועים וכנסים, תפעול מחלקת המלון, שיווק ומכירות, היבטים משפטיים, תמחיר, ניהול משאבי אנוש, מנהיגות וקבלת החלטות, מערכות מידע למלונאות ותיירות, עיצוב תדמיתי, ניהול תעופתי, דיני עסקים, יזמות, תיירות אקולוגית, סטטיסטיקה, תקשורת, דיני הארחה ועבודה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תיירות ומלונאות?

לבוגרי קורס תיירות ומלונאות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפעול וניהול של אתרי תיירות, מלונות, צימרים, בתי הארחה, מיזמי תיירות, חברות תעופה, סוכנויות נסיעות, ייעוץ לעסקים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בתחומי התיירות האקולוגית, טיולי שטח, הפלגות וצלילות וכדומה. במסגרת כל התפקידים האלו יוכלו הבוגרים להנות מאפשרויות קידום והתפתחות. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת עסק תיירותי מצליח משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תיירות ומלונאות?

בוגרי קורס תיירות ומלונאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא  השתלבות בלימודים מתקדמים בתואר ראשון בתיירות. לימודים אלו הם לימודים מרתקים ונרחבים בתחום התיירות והמלונאות אשר מקנים לבוגריהם את ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שיווק ופרסום. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים טכניקות לבניית אסטרטגיות שיווקיות שונות, דבר שיכול לסייע להם בתמיכה וקידום העסק או הארגון בו הם עובדים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ