ייעוץ לימודים חינם!

קורס רפואת ספורט

לימודי רפואת ספורט - לשמור על בריאות הספורטאים

ספורט, התעמלות ופעילות גופנית נחשבים לעיסוקים בריאים וחיוניים, אשר מומלצים לכל מי שאינו סובל ממחלות, פציעות או בעיות פיזיות שונות המונעות ממנו זאת. אמנם, מלבד יתרונותיו הרבים של הספורט, הוא טומן בחובו סיכונים רבים ומגוונים, בעיקר כאשר הוא מבוצע באופן מקצועי. פציעות אינן עניין נדיר בתחום הספורט, הן המקצועי והן החובבני, ופעילות גופנית מאומצת יכולה לגרום לתופעות גופניות שונות.

רופאי הספורט הינם בעלי המקצוע האחראיים על בדיקות ומתן אישורי כשירות לעיסוק אינטנסיבי בספורט על כל תחומיו, ביניהם אלו הכוללים מאמץ וכשירות פיזית גבוהה. נוסף על כך, התמתחותם של רופאי הספורט מאפשרת הדרכה וטיפול בפגיעות ובפציעות שונות שקרו כתוצאה מעיסוק בפעילות גופנית זו. 

למי מתאים ללמוד קורס רפואת ספורט?

1
חוקר
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס רפואת ספורט

רופאי הספורט מגיעים מתחום הרפואה הכללית, רפואת המשפחה או הרפואה הפנימית. רופאי הספורט מרכזים ומטפלים בכל תחומי פציעות ופגיעות כתוצאה מהספורט, מפנים את המתאמנים לפתירת בעיותיהם השונות, אבחון בעיות, בדיקת כשירות של ספורטאים ואף מקנים להם הסברים ושיטות לתכנון אימונים. רופאי הספורט יכולים להתמחות במגוון תחומים נוספים, למשך: אורתופד ספורט, פיזיותרפיה, תזונת ספורט, פסיכולוגיית ספורט, פיזיולוגיית מאמץ ועוד.

קורס רפואת ספורט כולל ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להשתלבות בתפקיד חשוב, מרתק ומאתגר זה, במסגרתו יוכלו לסייע בספורטאים מהסוגים השונים דרך אבחון, מניעה וטיפול של פציעות ספורט ומתן המלצות על פעילויות ספורטיביות שונות לכלל האוכלוסייה. לימודים אלו מיועדים לרופאים מוסמכים.
פתיחה

למי מיועד קורס רפואת ספורט?

הלימודים בקורס רפואת ספורט פונים לרופאים מוסמכים מהקהל הרחב, בעלי התמחויות שונות ומגוונות, אשר יש ברצונם להרחיב את התמחותם בנושאי בריאות ומחלה במצבי פעילות גופנית וספורטיבית ולהשתלב בשוק העבודה בתחום במסגרת של אגודות ספורט, מרכזי ספורט, מרפאות ובתי חולים המתמחים ברפואת ספורט או כנותני שירות רפואי מקצועי לספורטאים. 

רופאים המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית, איכותית, מרתקת, מאתגרת ומספקת זו, בין אם כיוון שהם מתעניינים בספורט ועוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע ובין אם כיוון שתחום זה וכל התכנים המרתקים הנכללים בו מושך אותם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס רפואת ספורט?

תנאי הקבלה לקורס רפואת ספורט יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים. ישנם קורסים אחדים בתחום שאינם כוללים הכשרה מקצועית, פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים לרכוש ידע מקיף ומעמיק זה לצורך הרחבת אופקים. 

מרבית הקורסים פונים לרופאים מומחים בלבד, מכל תחומי ההתמחות הקיימים בעולם הרפואה. טרם תחילת הלימודים, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס רפואת ספורט?

משך הלימודים בקורס רפואת ספורט עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-300 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם לדרישות משרד הבריאות. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס רפואת ספורט?

תכנית הלימודים בקורס רפואת ספורט משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים והיקף החומר הנלמד.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהי רפואת ספורט, רפואת ספורט בעולם הרפואה, יסודות בפיזיולוגיה, יסודות בביומכניקה של המאמץ, קרדיולוגיה, תזונה וספורט, תוספי מזון, מאמץ אירובי ואנאירובי, בדיקות מאמץ, טיפול בכאב, בדיקת תפקודי ריאה, אורתופדיה, פסיכולוגיה הקשורה לפעילות ספורטיבית, שימוש בסמים בספורט, אימון יתר, גורמים לפציעות, פציעות ספורט אופייניות, מעקב אחר פציעות ספורט, פיזיותרפיה ושיקום ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס רפואת ספורט?

לבוגרי קורס רפואת ספורט אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה הסמכה לעסוק ברפואת ספורט, שכן על מנת לקבל הסמכה זו, על הבוגרים לזכות בהכרה מטעם משרד הבריאות, המותנית בסיום קורס רפואת ספורט הכולל לפחות 300 שעות לימוד אקדמיות וסיום חובת התמחות מעשית של כשניים עשר חודשים הכוללת התנסות במחלקת הקרדיולוגיה, מחלקת מחלות ריאה, מחלקת אורתופדיה ושיקום, מרכזי רפואת ספורט ופיזיולוגיה של המאמץ, מחלקת רפואת חירום, ספורט נכים ועוד.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מרכזי ספורט שונים, קופות חולים, בתי חולים וקליניקות פרטיות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס רפואת ספורט?

בוגרי קורס רפואת ספורט המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אימון תזונה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתזונה בריאה, פיתוח חוזק נפשי, התמודדות עם תקופות ומשברים בחיים, העלאת רמת החיים באופן יזום, שינוי הרגלי אכילה ועוד.

אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי חדר כושר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקיום אימונים מקצועיים בחדר הכושר, תוך שימוש במכשירים השונים ובניית תוכניות אימון מותאמות אישית למתאמנים השונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ