ייעוץ לימודים חינם!

קורס מורי פלדנקרייז

לימודי מורי פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז הינה שיטה מוסמכת לגילוי עצמי דרך תנועה, חיזוק הגוף ושיפור היציבה אשר פותחה על ידי ד"ר משה פלדנקרייז. תומכי השיטה מאמינים כי מרבית בני האדם זזים ונעים בצורה שגויה, אינם יודעים כיצד להזיז את גופם בצורה נכונה ואינם משתמשים בכל האיברים החיוניים לצורך תזוזה ותנועה בריאה. 

המתאמנים בשיטת פלדנקרייז יכולים להרחיב את התנועתיות הקיימת באיברי הגוף השונים, לשפר את איכות חייהם ואת בריאות נפשם, באמצעות רצף תנועות עדינות. השיטה מחזירה את המתאמן אל ילדותו המוקדמת ומסייעת לו לאבחן את טבעיות התנועות של גופו בכדי לצמצם כאבים שונים בגוף. את השיטה ניתן לתרגל בשני אופנים: הראשון - דרך תרגול המתבצע בקבוצת תנועה מונחית ובוחן תנועות גוף בסיסיות מתוך מטרה לברר את תפקודן ולשפר אותן ואילו השני - דרך אימון המתבצע עם מתאמן ומאמן בלבד, בו מנחה המאמן את התלמיד דרך מגע עדין ומכוון לסדרת תנועות מדויקות. 

למי מתאים ללמוד קורס מורי פלדנקרייז?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מורי פלדנקרייז

שיטת פלנדקרייז, המשלבת בין עולמות הרפואה המשלימה וההתעמלות, זוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות שכן רבים טוענים כי השיטה משפרת את המצב הנפשי, תורמת למצב הרוח ומובילה לשיפור הישגים בכל תחום שהוא. התנועות המתבצעות במהלך התרגול חוזרות על עצמן שוב ושוב, כאשר המיקוד הוא כיצד לבצע את התנועה באופן הנוח והחופשי ביותר לאדם. 

הלימודים בקורס מורי פלדנקרייז כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לתנועה נכונה, התעמלות עדינה בה לומדים להכיר את הגוף ואת האיברים השונים, קיום קשרים תנועתיים חדשים ולא שגרתיים בין חלקי הגוף, הגדלת מגוון התנועות היומיומיות ועוד. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמורים מוסמכים לשיטת פלדנקרייז. 
פתיחה

למי מיועד קורס מורי פלדנקרייז?

הלימודים בקורס מורי פלדנקרייז פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מספק, מאתגר, מבוקש ומרתק זה. הלימודים מתאימים במיוחד לכל המבקשים להשתלב במקצוע אשר מפתח מודעות עצמית ומשלב מיומנויות גופניות עם מגוון אוכלוסיות רחב.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מדריכי חדר כושר, מדריכי יוגה, מדריכי פילאטיס, מדריכי ספינינג, מאמני ומדריכי כדורסל וכדורגל וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהחל לטפל בבעיות שונות ומגוונות באמצעות השיטה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מורי פלדנקרייז?

תנאי הקבלה לקורס פלדנקרייז יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרת הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, לרכוש הכשרה מרתקת בתור מורי שיטת פלדנקרייז ולהשתלב בשוק העבודה כמורים מוסמכים של השיטה או לדעת כיצד לתרגל אותה באופן אישי ועצמי. 

אחת הדרישות הנפוצות בהן יידרשו המועמדים לעמוד הינה מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מורי פלדנקרייז?

משך הלימודים בקורס מורי פלדנקרייז עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרת ההסמכה הנרכשת וסוגה, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. מרבית הקורסים בתחום נפרשים על פני תקופת זמן של בין שלוש שנים לארבע שנים, ואלו משלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים לבין התנסויות מעשיות. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. 
פתיחה

מה לומדים בקורס מורי פלדנקרייז?

תכנית הלימודים בקורס מורי פלדנקרייז משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לשיטה, עקרונות שיטת פלדנקרייז, ד"ר משה פלנדנקרייז וכתביו, תנוחות האימון, בניית תכנית אימון, אנטומיה ופיזיולוגיה, מודעות דרך התנועה, אימון אישי על פי צרכי המטופל, פלנדקרייז לאוכלוסיות שונות, פלנדקרייז להתמודדות עם כאבים, יציבה נכונה, פתולוגיה ונוירולוגיה, התפתחות הילד, שפת גוף, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס מורי פלדנקרייז?

לבוגרי קורס מורי פלדנקרייז אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מורה מוסמך לשיטת פלדנקרייז" מטעם המוסד הלימודי בו הם השלימו את הכשרתם. כמו כן, מרבית המוסדות מקנים לבוגריהם תעודה מאושרת על ידי אגודת הפלדנקרייז בישראל או כל אגודה מקצועית אחרת בתחום, למשל אגודת הפלדנקרייז האירופית.

בפני בוגרי קורס מורי פלדנקרייז עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קליניקות פרטיות לטיפולים מעולם הרפואה המשלימה, מכונים פרטיים או מכוני כושר, או לפנות לדרך עצמאית, לצבור לעצמם קהל לקוחות רחב ולטפל בו באמצעות שיטה יעילה זו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מורי פלדנקרייז?

בוגרי קורס מורי פלנדקרייז המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לקורס שיטת אלכסנדר. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להכרות אישית ומעמיקה עם הגוף, הרגשות וההרגלים, מתוך מטרה ליצור שינוי משמעותי בתנועתיות ולהוביל לרגשות חיוביים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס שיטת פאולה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בבעיות שונות באמצעות הפעלת השרירים הטבעתיים בגוף מתוך הנחה כי אלו משפיעים על פעילותן של המערכות השונות בגוף.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ