ייעוץ לימודים חינם!

קורס גלישת מעטפת

לימודי גלישת מעטפת

מרבית ערי העולם מאופיינות בבנייה מודרנית הן בתעשייה והן בבנייני במגורים, והנוף בהן מלא בגורדי שחקים ובניינים המתנשאים לגבהים עצומים. משחר ההיסטוריה, ניסו בני האדם לבנות בניינים גבוהים ומרשימים אשר יקרבו אותם לשמיים ככל הניתן וכתוצאה מהתפתחותה והתקדמותה של טכנולוגיית הבנייה, עלה גובהם של הבניינים. 

הבניינים הגבוהים אשר נבנים באופן תדיר דורשים עבודה של אנשי אחזקה, עובדי תחזוקה, אנשי ניקיון ובעלי מקצוע אחרים ומגוונים שיש באפשרותם לבצע עבודה בטוחה ומקצועית בגובה, לרוב תוך כדי גלישת מעטפת - עבודה הדורשת "גלישה" סביב מעטפת (הצד החיצוני) של בניינים גבוהים. מקצוע גלישת המעטפת הינו מקצוע חשוב, נדרש ומבוקש במיוחד כיוון שמעטים האנשים שמוכנים לעבוד בעבודה מסוכנת ומאתגרת זו.

למי מתאים ללמוד קורס גלישת מעטפת?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס גלישת מעטפת

כיום, רבי הקומות וגורדי השחקים מהווים את צורת הבנייה המועדפת בערים רבות ברחבי הארץ והעולם כולו. עבודה בגובה רב הינה עבודה מסוכנת ומאתגרת אשר מחייבת הכשרה מקצועית, איכותית וייחודית. על פי תקנות עבודה בגובה שנחקקו בנובמבר 2007, גלישת מעטפת מחייב הכשרה מתאימה אשר נלמדת במסגרת קורס מקצועי מפוקח על ידי משרד התמ"ת וכולל את כל דרישות הבטיחות לגלישה ועבודה נכונה ובטוחה במבנים גבוהים. 

הלימודים בקורס גלישת מעטפת כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לעבודה בגובה סביב מעטפת בניינים לטובת עבודות שונות כמו ניקוי חלונות, תליית שלטי חוצות, ביצוע עבודות אחזקה ועוד. המשתתפים בלימודים ירכשו טכניקות לגלישה מגובה, עבודה נכונה במבנים מתנשאים לגובה וצמצום הסכנות המרובות הכרוכות בעבודה מסוג זה. 
פתיחה

למי מיועד קורס גלישת מעטפת?

הלימודים בקורס גלישת מעטפת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בעבודה בגובה ובין אם לאו, המעוניין לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום חשוב זה, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כבעל מקצוע מיומן במסגרת תפקיד רווחי, מבוקש, מאתגר ומספק זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לכל העוסקים או נדרשים לעסוק בעבודות הדורשות שהייה בגובה רב, לעוסקים בתחזוקה ובניקיון של הצד החיצוני של גורדי השחקים ורבי הקומות, כמו גם לגולשי מעטפת מנוסים אשר יש ברצונם לחדד את נהלי הבטיחות, לרכוש שיטות עבודה נוספות ולקבל הסמכה מאושרת ורשמית מטעם משרד התמ"ת. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס גלישת מעטפת?

תנאי הקבלה לקורס גלישת מעטפת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים בתחום דורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בעלי אישור רפואי מטעם רופא תעסוקתי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעבוד בגובה בגלישת מבנים.

חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי רקע וניסיון מעשי בעבודה בגובה, אמנם ישנם קורסים רבים המקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב בלימודים, גם אם הינם חסרי ניסיון בתחום. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס גלישת מעטפת?

משך הלימודים בקורס גלישת מעטפת עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים כ-50 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשישה ימים. לאחר הלימודים העיוניים, יידרשו המשתתפים לעבור כשניים עשר ימי התנסות מעשית. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס גלישת מעטפת?

תכנית הלימודים בקורס גלישת מעטפת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל להיעד אליו מיועדים הלימודים והיקף החומר הנלמד.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהות העבודה בגובה, סכנות אפשריות, צורת עבודה בטוחה בירידה על חבל, קשרים על פי ייעוד לחבל ורצועה, גלישת מעטפת מחוץ למבנה, טעויות נפוצות, ציוד מגן אישי וצוותי, עיגון, סולמות, עבודת לילה, משטחים, מערכות הרמה והורדה, הוראות בטיחות, זיהוי הערכה ומניעת סיכונים, נפילות, אמצעי גלישה, גלישה עם מטען, קשירת קשרים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס גלישת מעטפת?

לבוגרי קורס גלישת מעטפת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שישלימו הבוגרים את חובת ההתמחות במשך שניים עשר ימים של גלישה בליווי והשגחה של מנהל מקצועי המוסמך על ידי משרד התמ"ת ויעמדו בהצלחה במבחן המעשי, יהיו זכאים לתעודה מקצועית מטעם משרד התמ"ת. 

בפני הבוגרים המחזיקים בתעודה המבוקשת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה בעבודות ניקיון, אחזקה ותחזוקה של מבנים הנמצאים בגובה רב. חשוב לזכור כי תעודת ההסמכה תקפה לשנתיים בלבד ובסיומה נדרשים הבוגרים להצטרף לקורס ריענון לגלישת מעטפת.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס גלישת מעטפת?

בוגרי קורס גלישת מעטפת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס טיפוס תרנים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה בגובה העולה על שישה מטרים תוך שמירה על כללי הבטיחות בהתאם לתקנות הבטיחות של משרד התמ"ת.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי עבודה בגובה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להסמכת דור חדש של עובדים בגובה בתפקידים השונים והמגוונים, בהתאם לדרישות משרד התמ"ת.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ