ייעוץ לימודים חינם!

קורס מאמני ומדריכי כדורגל

לימודי מאמני ומדריכי כדורגל

הכדורגל נחשב לספורט הפופואלרי והאהוד ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. מיליונים של אנשים, בין אם גברים ובין אם נשים, משחקים כדורגל באופן חובבני ולשם הנאה בלבד או באופן מקצועי. כך גם ילדים ובני נוער אשר חולמים על היום בו יהפכו לכוכבי כדורגל מפורסמים, כמו השחקנים אותם הם מעריצים בעצמם. מלבד משחק ופנאי, יכול הכדורגל להוות גם מקור פרנסה מכובד עבור העוסקים בדרכת כדורגל, אימון כדורגל או אף כשחקנים מקצועיים.

הדרכת שחקני נוער וילדים הפכה למוקד ולעניין מרכזי, בעיקר בזכות השכר הגבוה שמשקיעות קבוצות מפורסמות מהדרג העליון במטרה למצוא את הכוכב הבא. לכן, הכשרת מאמן או מדריך בכדורגל הינה הכשרה נחשבת ומבוקשת במיוחד.

למי מתאים ללמוד קורס מאמני ומדריכי כדורגל?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מאמני ומדריכי כדורגל

תפקידו של מאמן הכדורגל הינו תפקיד בכיר יותר מתפקידו של המדריך ועל כן רק בוגרי קורס מדריכים שסיימו את לימודיהם בהצלחה וצברו ניסיון תעסוקתי בתחום יוכלו להמשיך ולהחל בלימודים בקורס מאמני כדורגל. אמנם, שני התפקידים הללו דורשים מהעוסקים בהם אחריות רבה ודאגה לשלומם ובטחונם של הילדים או הבוגרים המתאמנים. על כן, הלימודים בקורסים אלו אינם כוללים רק ידע טכני בנושא חוקי המשחק ומהלכיו, אלא גם הכשרה מקצועית באנטומיה ופיזיולוגיה, הגשת עזרה ראשונה ועוד.

תכנית הלימודים בקורס מאמני ומדריכי כדורגל כוללת ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות על פי הוראת חוק הספורט להדרכת קבוצות ילדים ונוער עד גיל 16. 
פתיחה

למי מיועד קורס מאמני ומדריכי כדורגל?

הלימודים בקורס מאמני ומדריכי כדורגל פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון באימון והדרכה ובין אם לאו, במטרה להפוך את תחביבו למקצוע של ממש ולהשתלב בשוק העבודה במסגרת אימון והדרכה של קבוצות כדורגל בבתי ספר, מתנ"סים, מרכזים קהילתיים וכדומה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי משחק הכדורגל, המעוניינים להדריך קבוצות ילדים ונוער עד גיל 16 או לאמן קבוצות של ילדים, נוער ובוגרים. על המועמדים להיות אחראיים, בעלי זיקה להדרכה ולעמידה מול קהל, חובבי ספורט ובעלי כושר גופני גבוה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מאמני ומדריכי כדורגל?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי ומאמני כדורגל יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד ומסלול הלימודים הנבחר - קורס מאמני כדורגל או קורס מדריכי כדורגל. בכדי להתקבל לקורס מדריכי כדורגל, בדרך כלל יידרשו המועמדים להיות בני 16 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. בכדי להתקבל לקורס מאמני כדורגל יידרשו המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בספורט.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחנים עיוניים ומעשיים, להיות בעלי רקע קודם בכדורגל ולעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מאמני ומדריכי כדורגל?

משך הלימודים בקורס מאמני ומדריכי כדורגל עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים להכשרת מדריכי כדורגל בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים להכשרת מאמני כדורגל כוללים בין 400 ל-600 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מאמני ומדריכי כדורגל?

תוכנית הלימודים בקורס מאמני ומדריכי כדורגל משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס מדריכי כדורגל כוללים את הנושאים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת האימון, מבוא לפסיכולוגיה של הספורט, עקרונות ניתוח משחק, עקרונות כלליים במשחק, אימון ילדים ונערים, מנהיגות, עזרה ראשונה ועוד. התכנים הנלמדים במרבית קורסי מאמני כדורגל כוללים את הנושאים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה, פציעות ספורט, תורת האימון, פיתוח כוח, תזונת ספורטאים, אימון אישי, כושר גופני ייחודי לכדורגל, תורת הענף ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מאמני ומדריכי כדורגל?

לבוגרי קורס מאמני ומדריכי כדורגל אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך כדורגל" או "מאמן כדורגל" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובהתאם למסלול בו בחרו. 

בוגרי קורס מאמני ומדריכי כדורגל הם אנשי מקצוע מבוקשים, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי קורס מדריכי כדורגל יוכלו להדריך קבוצות ילדים ונוער עד גיל 16 ובוגרי קורס מאמני כדורגל יוכלו לאמן קבוצות ילדים, נוער ובוגרים בכל הרמות והגילאים. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי ספר, מתנ"סים, מרכזי ספורט וחוגים, מגרשי ספורט ייעודיים לאימון קבוצות כדורגל ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מאמני ומדריכי כדורגל?

בוגרי קורס מאמני ומדריכי כדורגל המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס מדריכי חדר כושר. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לאימון מקצועי, בטיחותי ובריא בחדר הכושר ולבניית תוכניות אימון מותאמות לאוכלוסיות שונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי ספינינג. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להעברת אימוני ספינינג מקצועיים המתבצעים על מכשיר המדמה אופניים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ