ייעוץ לימודים חינם!

קורס טאי צ'י

מה כדאי לדעת על קורס טאי צ'י?

בעקבות התפתחותם של לימודי רפואה משלימה בעולם המערבי, הפכו שיטות הריפוי הנפוצות בה למקובלות ונהוגות ביותר. הטאי צ'י הפך לתחום מבוקש ורבים מבקשים לרכוש הכשרה איכותית ומקצועית בתחום מרתק זה. תרגול הטאי צ'י מפתח יציבה, קואורדינציה, שיווי משקל, זריזות, תורם לפיתוח הביטחון העצמי והריכוז, מסייע למערכת העיכול, מערכת הנשימה, מערכת השרירים, המערכת ההורמונלית, מערכת העצבים ועוד, ושם דגש על "הלוחם הפנימי", כלומר פנימיותו של המתאמן.

הלימודים בקורס טאי צ'י כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לביצוע אומנות זו. המשתתפים בקורס יעסקו בפילוסופיה שמאחורי התרגול, בחיבור שבין הגוף לנפש, באסטרטגיה ההגנתית של הלחימה, ריפוי הבעיות השונות, הפעלת הגוף בצורה רגועה וללא שימוש בכוח מיותר ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס טאי צ'י?

1
ריאלי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס טאי צ'י?

טאי צ'י היא אמנות לחימה שמקורה במזרח הרחוק אשר החלה בתרבות הסינית העתיקה ונקראה בשם "טאי צ'י צ'ואן" שמשמעותו היא "האגרוף העילאי הגדול". כיום, משמשת שיטה זו להגנה עצמית ולמטרות בריאותיות, שכן אמנות הלחימה משלבת את עקרונות הרפואה הסינית והרפואה המשלימה, משלבת בין התרגול הגופני להשפעותיו על הנפש ומסייעת לשחרור האנרגיה בגוף האדם.

אמנות הטאי צ'י כוללת תנועות רכות, מעגליות ואיטיות, כאשר הרגליים מהוות את מוקד האיזון של הגוף כולו. הטאי צ'י מתייחס לאדם השלם ובכך פונה אל צידו הפיזי של האדם כמו גם אל המהות הרוחנית ונפשית של האדם. כמו כן, השיטה היא סוג של מדיטציה בתנועה ומאפשרת פיתוח של האישיות דרך המודעות העצמית, חיזוק הביטחון וההערכה העצמית ושיפור בריאות הגוף והנפש.
פתיחה

למי מתאים קורס טאי צ'י?

הלימודים בקורס טאי צ'י פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מספק ומהנה זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום אמנויות הלחימה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה בתחום וטיפול בבעיות שונות של לקוחות ומטופלים.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי אמנויות הלחימה ואמנויות התנועה למיניהן, המעוניינים לשלב את תחביבם יחד עם מקצוע רווחי ומבוקש זה או לכל מי שמבקש לשנות את חייו אל עבר דרך רוחנית ומשמעותית יותר. כמו כן, מתאימים הלימודים למטפלים מעולמותיה השונים של הרפואה המשלימה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש טכניקה טיפולית חדשה באמצעותה יוכלו לסייע למטופליהם בהתמודדות עם מגוון בעיות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס טאי צ'י?

תנאי הקבלה לקורס טאי צ'י יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים לרכוש הכשרה זו. חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ידע קודם באחת מאמנויות הלחימה או התנועה השונות.

כמו כן, לעיתים יידרשו המועמדים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. בנוסף, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחן קבלה מעשי וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טאי צ'י?

משך הלימודים בקורס טאי צ'י עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים כוללים בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשים ספורים לשנתיים. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לשנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס טאי צ'י?

תוכנית הלימודים בקורס טאי צ'י משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: קצב, יציבה נכונה, תנועתיות, מודעות עצמית גבוהה, הסתכלות פנימית, הפילוסופיה העומדת מאחורי השיטה, ההיסטוריה של הטאי צ'י, לימוד והתאמנות בסדרות תרגילים היוצרות תנועות, גמישות, קואורדינציה, נשימה, תרגילים וקשריהם למערכות הגוף השונות, התבוננות פנימית, היכרות עם מרידיאנים, תרגולים יום יומיים, רצפי תנועה, מיקוד המחשבה, העלאת המודעות העצמית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טאי צ'י?

לבוגרי קורס טאי צ'י אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני בוגרי קורס טאי צ'י עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת קופות חולים, מתנ"סים, מכונים פרטיים, קליניקות לרפואה משלימה ועוד, כך שיוכלו להציע דרך טיפולית נוספת להתמודדות עם בעיות רגשיות ופיזיות שונות. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית וטיפול בקהל מטופליהם באמצעות אמנות הטאי צ'י מתוך מטרה לסייע להם להתמודד עם בעיות שונות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טאי צ'י?

בוגרי קורס טאי צ'י המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדות בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס רפלקסולוגיה. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים ידע נרחב ומיומנויות מקצועיות בשיטה טיפולית הוליסטית זו אשר מתבצעת באמצעות לחיצות ועיסוי על נקודות מסוימות בכפות הרגליים והידיים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס יוגה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בעקרונות היוגה, תרגוליה ויתרונותיה הרבים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ