ייעוץ לימודים חינם
קורס מדריכי אירובי

קורס מדריכי אירובי

מה כדאי לדעת על קורס מדריכי אירובי?

מדריך אירובי משפיע רבות על המתאמנים, שכן אישיותו, רמת המקצועיות שלו ויחסו האישי הם גורם חשוב ומשמעותי ביותר שמשפיע הצורה ניכרת את התמדתו, השקעתו והצלחתו של המתאמן. על המדריך להיות קשוב לצרכים ולקשיים של כל אחד מן המתאמנים, להיות עירני לבעיות בריאותיות או פציעות שעלולות להיגרם כתוצאה מהאימון ולהקפיד על כך שהמתאמנים מבצעים את התרגילים בצורה נכונה ובטוחה.

הלימודים בקורס מדריכי אירובי כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך התאמת סוג האימון והפעילות הגופנית למתאמנים ודחיפתם של המתאמנים לעבר הצלחה באימונים, שיפור הכושר הגופני שלהם, שמירה על המשקל, חיטוב הגוף ועוד. כמו כן, יוכשרו המשתתפים להדרכת קבוצות ויחידים, מתן ליווי ומעקב צמוד ומתן מענה למתאמנים בעת הצורך. פעמים רבות מדריכי אירובי בוחרים להרחיב את הידע שלהם בעולם הכושר ובריאות ומתחילים בלימודי מדריכי חדר כושר או תחומים אחרים בעולם זה.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי אירובי?

1
חברתי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מדריכי אירובי?

פעילות אירובית היא שם כולל לכל פעילות אשר מעלה את הדופק ושומרת על דופק מואץ מעל לרמתו הרגילה לאורך זמן. פעילות אירובית יכולה להיות שחייה, ריצה, הליכה, אגרוף, ריקוד, רכיבה על אופניים וכדומה. מטרות אימון האירובי הן רבות ומגוונות, כיוון שפעילות זו מעלה את מסת השריר ומפחיתה את המסה השומנית, מונעת ירידה בקצב חילוף החומרים, מסייעת לעליית המינרלים בעצם, משפרת את ניצול הסוכר בדם, מסייעת לתנועתיות מערכת העיכול, מפחיתה את לחץ הדם משפרת את תפקוד מערכת לב-ריאה.

במהלך הפעילות האירובית מופעלות קבוצות שרירים גדולות במשך זמן ארוך יחסית, תוך הפעלת מערכות הלב, כלי הדם, הנשימה והשרירים, לצורך אספקת אנרגיה. מדריכי אירובי יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני כושר, מתנ"סים, סטודיו פרטי, מוסדות חינוך שונים, ולאמן ולהכווין מתאמנים רבים לביצוע פעילות ספורטיבית בצורה יעילה ובטוחה. 
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי אירובי?

הלימודים בקורס מדריכי אירובי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מהנה ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון באימונים או בהדרכה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בשוק העבודה ולהחל לאמן קבוצות או יחידים. 

לימודים מרתקים אלו יתאימו במיוחד לחובבי כושר, התעמלות, ריקוד וחיטוב הגוף, מדריכי חדר כושר או בעלי הסמכות שונות בתחום כמו מדריכי ומאמני כדורגל, מדריכי ומאמני כדורסל, מדריכי פילאטיס, מדריכי ספינינג, מדריכי שחייה וכדומה, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשלב הכשרה זו במסגרת עבודתם הנוכחית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מדריכי אירובי?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי אירובי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 17 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית מאומצת. 

כמו כן, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון מסוים באימון ספורטיבי או בהדרכת כושר, בעלי זיקה ומשיכה לתחום הספורט וכי יעברו מבחן קבלה מעשי וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתם לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. עם זאת, מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי אירובי?

משך הלימודים בקורס מדריכי אירובי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים המגוונים בתחום בין 200 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי אירובי?

תוכנית הלימודים בקורס מדריכי אירובי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת האימון, תזונה וקינזיולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה של הספורט, תורת הכושר הגופני, פיזיולוגיה של המאמץ, תזונת ספורט, פציעות ספורט, עיצוב וחיטוב, הרגלי תנועה נכונים, בטיחות ומניעת פציעות, טכניקות שונות ללימוד אירובי, מוסיקה בתנועה, תרגילי הדרכה, סיבולת לב ריאה, מתיחות, תורת האימון, יציבה, גמישות, חיזוק שרירים, הדרכת מדרגה, אביזרי כושר, בניית מערבי שיעור, מוזיקה באירובי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי אירובי?

לבוגרי קורס מדריכי אירובי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך אירובי" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מעניקה אישור לעסוק בתחום, אלא אם כן התעודה מוכרת ומאושרת על ידי מנהל הספורט.

בפני בוגרי קורס מדריכי אירובי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני כושר, מתנ"סים, סטודיו פרטי, מוסדות חינוך שונים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת עסק פרטי משלהם בו יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי אירובי?

בוגרי קורס מדריכי אירובי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון במדעי התזונה. במסגרת לימודים אלו יעסקו הבוגרים בחקר המזון ומרכיביו ויבחנו את פעולתם והשפעתם על הגוף בעת בריאות ובעת מחלה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס יוגה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בשיטת התעמלות ודרך חיים המגיעה אלינו מהבודהיזם ומאפשרת חיזוק מערכות הגוף תוך שמירה על שלווה נפשית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ