ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי פילאטיס

מה כדאי לדעת על קורס מדריכי פילאטיס?

אימוני הפיאלטיס הם אימונים נפוצים, פופולריים ומבוקשים ביותר בארץ ישראל ובעולם בכלל, שכן זוהי פעילות ספורטיבית מהנה ומאתגרת, אשר פועלת על קבוצות שרירים רבות ומגוונות במקביל, ובעלת יתרונות רבים ואחוזי סיכון ופציעה נמוכים במיוחד. מדריכי הפילאטיס מקפידים על תנועה נכונה ובריאה של המתאמנים, על ביצוע נשימות חופשיות בצורה נכונה, ביצוע התרגילים בדיוק רב, עבודה של כלל שרירי הגוף בצורה מאוזנת והחיבור בין הגוף לתודעה. עולם הפילאטיס מגוון מאוד ויכול לשמש לאדם אחד בתור אימון אירובי דינאמי, ואילו האחר יבחר ללכת לשיעורי פיאלטיס כדי להשקם מפציעה ולהאריך את שריריו. 

הלימודים בקורס מדריכי פילאטיס נערכים בכמה מכללות הרחבי הארץ והם כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות להדרכה מקצועית ואיכותית של מתאמני פילאטיס מזרון או מתאמני פילאטיס מכשירים, בני גילאים שונים, אוכלוסיות שונות ומצב פיזי שונה. חלק ממדריכי הפילאטיס יוכלו אף לעבוד כמשקמים, כירופרקטים, פיזיותרפיסטים וכדומה, ולהקנות טיפול משלים נוסף לשיקום הגוף מטראומות, פציעות וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי פילאטיס?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מדריכי פילאטיס?

אימוני פילאטיס, בין אם מדובר בפילאטיס מזרון או פילאטיס מכשירים, הם אימונים פופולריים מאוד ורבים מוצאים בהם עניין. בהתאם לכך ישנו ביקוש הולך וגדל למדריכי פילאטיס מיומנים, שידעו להקפיד על תנועה נכונה ובריאה של המתאמנים, ביצוע נכון של התרגילים והימנעות מפציעות. 

בסיום קורס מדריכי פילאטיס עומדות בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות.הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני כושר, מתנ"סים, מרכזים לתרגול פילאטיס ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, צבירת קהל לקוחות והעברת שיעורי פילאטיס באופן פרטי במכון משלהם או במסגרת שיעורים פרטיים. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה, ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי פילאטיס?

הלימודים בקורס מדריכי פילאטיס פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מספק, מאתגר ומהנה זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחומי הספורט למיניהם ובתחומי ההדרכה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ורכישת ידע מקיף בתחום לצורך שימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה כמדריכים מקצועיים, איכותיים ומיומנים.

הלימודים מתאימים במיוחד לפיזיותרפיסטים, מדריכי יוגה, מדריכי חדר כושר, מדריכי ספינינג, מורים לחינוך גופני וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה מעמיקה באמצעותה יוכלו להציע שירותים נוספים ולשלבה עם אימונים אחרים או שיטות טיפול שונות. שילוב בין התחומים השונים יהפוך את הבוגרים לאנשי מקצוע מיומנים ומבוקשים בשוק העבודה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מדריכי פילאטיס?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי פילאטיס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג השיטה הנלמדת בקורס וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים. בכדי להתקבל לקורס פילאטיס בסיסי, קורס פילאטיס מזרון, נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם בתרגול פילאטיס בהיקף של עשרה שיעורים לפחות, בעלי תעודת מגיש עזרה ראשונה ובעלי ידע תיאורטי מוכח באנטומיה ופיזיולוגיה. כמו כן, לעיתים יידרשו המועמדים להציג תעודה באחד מענפי הספורט השונים.

בכדי להתקבל ללימודי הדרכת פילאטיס מתקדמים, פילאטיס מכשירים, על המועמדים להיות בוגרי הקורסים הבסיסיים. בנוסף, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי פילאטיס?

משך הלימודים בקורס מדריכי פילאטיס יכול להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים בקורס פילאטיס מזרון נפרשים על פני תקופת זמן של בין חודשיים לחמישה חודשים ואילו לימודי פילאטיס מכשירים נפרשים על פני תקופת זמן של בין חודשיים לשלושה חודשים נוספים לאחר מכן.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי פילאטיס?

תוכנית הלימודים בקורס מדריכי פילאטיס משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים שונים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג התרגול הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: עקרונות שיטת הפילאטיס, יסודות באנטומיה ופיזיולוגיה, פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים, היכרות עם מכשירי הפילאטיס, המתודיקה של ההדרכה, בניית תוכנית אימון אישית לאוכלוסיות שונות, בניית מערך שיעור לקבוצה, פתולוגיות נפוצות והשפעתן על דרך התרגול, יציבה נכונה, חולשת רצפת האגן, פציעות ספורט, תזונה תומכת אימון, עזרה ראשונה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי פילאטיס?

לבוגרי קורס מדריכי פילאטיס אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת "מדריך פילאטיס מוסמך" מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, והם יוכלו לבחור בזו המתאימה להם ביותר בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים במסגרת מכוני כושר, מתנ"סים, מרכזים לתרגול פילאטיס וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית, צבירת קהל לקוחות והעברת שיעורי פילאטיס באופן פרטי במכון משלהם או במסגרת שיעורים פרטיים. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה, ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי פילאטיס?

בוגרי קורס מדריכי פילאטיס המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס הדרכת ריקודים ומחול. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים ללימוד ריקוד עבור אוכלוסיות שונות ובסגנונות הריקוד השונים והמגוונים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טאי צ'י. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בעקרונות אומנות לחימה זו, התרגולים השונים, הטכניקות והמיומנויות בתחום, במטרה לתרום לאיזון בין הגוף לנפש ולתמוך בריפוי בעיות בריאותיות ונפשיות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ