ייעוץ לימודים חינם!

קורס טיפוס הרים

לימודי טיפוס הרים - לכבוש את פסגת ההר

טיפוס הרים, הנקרא גם אלפיניזם, הינו ענף ספורט אתגרי אשר זוכה לפופולאריות רבה, הולכת וגוברת, בארץ ישראל ובעולם כולו. פסגות ההרים הגבוהים היוו מקור עניין וסקרנות כבר משחר ההיסטוריה ובני תרבויות עתיקות רבות האמינו כי הפסגות המושלמות הינן מקום משכנם של האלים. העדות הראשונה לטיפוס הרים נמצאה בשנת 121 לספירה, בעת בה הקיסר הרומי אדריאנוס כבש את פסגתו של הר אתנה. לאחר מכן, היו נסיונות חוזרים ונשנים לכבוש פסגות גבוהות עוד יותר, עד כבישתה של פסגת האוורסט, ההר הגבוה בעולם, בשנת 1953.

בימינו, זוכה תחום זה לביקוש רב שכן הוא מאופיין בהנאה רבה, התרגשות ואדרנלין כתוצאה מגילוי המקומות החדשים וההתגברות על הפחדים, החיבור לטבע הפראי, הימצאות באוויר הצח והפתוח ועוד. אמנם, מלבד כל היתרונות הללו, טומן בחובו תחום זה גם סכנות רבות ועל כן יש ללמוד תחום זה לעומק לפני ביצוע פעולת הטיפוס.

למי מתאים ללמוד קורס טיפוס הרים?

1
ריאלי
2
חוקר
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס טיפוס הרים

טיפוס ההרים, כמו כל פעילות ספורט אתגרי אחרת, דורשים הכשרה מעמיקה ומקצועית, שכן העוסקים בפעילות זו חשופים לסכנות ולסיכונים רבים אם אינם שומרים על כללי הבטיחות הנדרשים. מטפסי ההרים יכולים להיתקבל באתגרים שונים במהלך הטיפוס, הן מבחינת מזג האוויר ההפכפך והקיצוני שבאזורים אלו, הן מבחינת הנקיקים הצרים והמסוכנים המצויים בהר והן מבחינת מפולות השלגים האפשריות ועוד. 

הלימודים בקורס טיפוס הרים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום זה, הדורש אומץ, משמעת עצמית גבוהה והתמודדות פיזית ומנטאלית עם קשיים שונים ורבים. המשתתפים ירכשו טכניקות לטיפוס על מגוון הרים וצוקים, חלקם גבוהים ואתגריים ביותר וחלקם פחות, באמצעות עבודת חבלים וטיפוס על סלעים.
פתיחה

למי מתאים קורס טיפוס הרים?

הלימודים בקורס טיפוס הרים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם בתחום הטיפוס ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית, רכישת חביב לשעות הפנאי ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה כמדריכים מקצועיים, איכותיים ומנוסים. 

הלימודים מתאימים במיוחד לכל חובבי הספורט האתגרי ופעילויות האקסטרים למיניהן, המעוניינים להתנסות בחווייה ייחודית ומאתגרת זו וללמוד כיצד לטפס על הרים בצורה הנכונה והבטוחה ביותר. כמו כן, מתאימים הלימודים למטפסי קירות מלאכותיים המעוניינים להחל לטפס על צוקים והרים בטבע, כמו גם למטפסי הרים מנוסים אשר יש ברצונם לרכוש כלים חדשים ולהתעדכן בחידושים שחלו בתחום.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס טיפוס הרים?

תנאי הקבלה לקורס טיפוס הרים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה גבוהות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינו בן 14 ומעלה ובעל אישור רפואי המעיד על בריאותו התקינה ועל כשירותו לעסוק בפעילות גופנית.

מרבית הקורסים אינם דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ידע קודם בתחום או בעלי ניסיון בטיפוס או פעילות אתגרית כלשהי, אמנם ישנם קורסים הפונים רק לבוגרי קורסים רלוונטיים בתחום הספורט האתגרי והטיפוס כמו קורס גלישת מצוקים למשל. כמו כן, בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר בתחום, למשל קורסי הדרכת טיפוס הרים, על המועמדים להיות בוגרי הקורסים הבסיסיים או בעלי ניסיון קודם בטיפוס על הרים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס טיפוס הרים?

משך הלימודים בקורס טיפוס הרים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים הבסיסיים על פני תקופת זמן של בין יומיים לארבעה ימים, כאשר בדרך כלל כוללים ימים אלו לינת שטח ומתקיימים במתכונת של ימים רצופים.

קורסים מתקדמים יותר בתחום, כמו קורסים לטיפוס הרים בחו"ל או קורסים להכשרת מדריכי טיפוס הרים, נפרשים על פני תקופת זמן של בין שבוע אחד לשלושה שבועות.
פתיחה

מה לומדים בקורס טיפוס הרים?

תכנית הלימודים בקורס טיפוס הרים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, היקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: יסודות הטיפוס, קשרים שונים, רתמות, טבעות, אמצעי חיכוך, טכניקות ותנועה על סלע, אבטוח בטופ-רופ ובהובלה, אבני עיגון, היקשרות לתחנה ואבטוח מתחנה, ניקוי מסלול אחר מוביל, עקרונות גלישה נכונה, גלישה עם אבטחה עצמית, חלוקת משקל ועגינות מורכבות, פתרון תקלות פשוטות על חבל ועוד שלל תכנים .
פתיחה

מה עושים אחרי קורס טיפוס הרים?

לבוגרי קורס טיפוס הרים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימו בו השלימו את הכשרתם, בהתאם לסוג ההכשרה אותה רכשו בלימודים. בוגרי קורס מדריכי טיפוס הרים יזכו לתעודת "מדריך טיפוס" באישור ההתאחדות הבינלאומית לטיפוס הרים וצוקים (UIAA), אשר מאפשרת השתלבות בעבודה בתחום בארת ובכל רחבי העולם. 

בפני בוגרי קורס טיפוס הרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. במידה וסיימו את לימודיהם בקורס הכשרת מדריכי טיפוס הרים, יוכלו להחל להדריך מטפסי הרים מתחילים ולהקנות להם את מרב הכלים והמיומנויות לטיפוס בטיחותי ונכון.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס טיפוס הרים?

בוגרי קורס טיפוס הרים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס סנפלינג. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכה והובלה של קבוצות תלמידי סנפלינג תוך מתן דגש לכללי הבטיחות והזהירות הנדרשים בתחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס גלישת מעטפת. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה סביב הצד החיצוני של בניינים גבוהים, בהתאם לדרישות החוק בתחום.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ