ייעוץ לימודים חינם!

קורס אמנויות לחימה

לימודי אמנויות לחימה

אמנויות הלחימה הינן שם כולל למיומנויות גופניות שמצויות רובן בתרבויות המזרח למיניהן. בשנים האחרונות, המודעות לחשיבותן הרבה של האמנויות הלחימה השונות הלכה וגברה, כיוון שאלו מפתחות את הגוף, מגבירות את הביטחון העצמי, מחזקות את הקשר של האדם עם גופו ומחזקות את הנפש של האדם ושלוותו בכל תחומי חייו. נוסף על כך, מחקרים מצאו כי אימון באמנויות לחימה משפר את יכולת הארגון, הריכוז והלמידה.

קיימים סוגים רבים ומגוונים של אמנויות לחימה, כאשר כל אחד מהם כולל מכלול שונה של תנועות, חוקים וכללים. בין הסוגים השונים נמצאים הטאי צ'י, קונג פו, אייקידו, קפוארה, קאלי, קרב מגע, אבי"ר, דניס הישרדות, ג'ודו, קארטה ועוד. חלק מן אמנויות הלחימה הללו הינן בעלות היבטים רוחניים שונים המסייעים לבניית כישורים מנטליים שונים. 

למי מתאים ללמוד קורס אמנויות לחימה?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אמנויות לחימה

על מדריך אמנויות הלחימה מוטלת אחריות רבה, שכן הוא הגורם אשר מקנה למתאמנים, בין אם ילדים ובין אם מבוגרים, כלים להגנה עצמית ולתקיפה ופגיעה באחר המסכן אותנו. לצד הטכניקה הנלמדת, עליו ללמד ערכים, לפתח יכולת הקשבה ולפתח את הסבלנות והאיפוק של המתאמנים. עם השנים, עולם אמנויות הלחימה הפך להיות תחביבם ועיסוקם של רבים, ועל כן העיסוק בתחום נחשב למבוקש ביותר. 

הלימודים בקורס אמנויות לחימה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בסוגים השונים של אמנויות הלחימה, תוך מתן דגש לערך המוסף של אלו: ערך אמנותי, ערך בריאותי, ערך רוחני, יכולת שליטה בגוף, שיפור היכולות התודעתיות, שליטה במחשבה, ריפוי, טיפול ועוד. המשתתפים ילמדו כיצד להדריך ולהעביר את כל החומר שלמדו אל קבוצות מתאמנים מגוונות. 
פתיחה

למי מתאים קורס אמנויות לחימה?

הלימודים בקורס אמנויות לחימה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מהנה ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בתחום אמנויות הלחימה או ההדרכה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי מתוך מטרה ללמוד לעומק על אמנויות הלחימה השונות, מאפייניהן, יתרונותיהן והשיטות לבצע אותן בצורה הנכונה ביותר והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תפקיד מבוקש ורווחי זה.

מרבית מן הלומדים בקורס אמנויות לחימה הינם אלו המעוניינים ללמוד רבות על תרבות המזרח הרחוק.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אמנויות לחימה?

תנאי הקבלה לקורס אמנויות לחימה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, על המועמדים לעמוד בדרישות קבלה בסיסיות למדי הדורשות כי יהיו בני 17 ומעלה, בעלי ותק של שלוש שנים לפחות בענף האימון הרצוי באמנות לחימה כלשהי ובעלי המלצה כתובה ממדריך אישי או מאמן.

נוסף על כך, יידרשו המועמדים למרבית הקורסים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית מאומצת. כמו כן, ייתכן ויידרשו לעבור מבחן קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתם לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אמנויות לחימה?

משך הלימודים בקורס אמנויות לחימה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים כ-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אמנויות לחימה?

תכנית הלימודים בקורס אמנויות לחימה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מטרת הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אמנויות לחימה, לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת האימון והכרת טכניקות אימון שונות, אימון ילדים, בעיות התפתחות אצל ילדים, בטיחות באימון ילדים, לימוד הפילוסופיות העומדות מאחורי אמנויות הלחימה השונות, הכשרה באמנויות לחימה שונות ובאופן הדרכתן, הקשר בין הגוף לנפש, חיזוק הכוחות הנפשיים, פציעות ספורט, תורת התנועה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס אמנויות לחימה?

לבוגרי קורס אמנויות לחימה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

לאחר שישלימו הבוגרים חובת התמחות בהיקף של 30 שעות לפחות, אשר מתבצעות תחת פיקוח המורה הישיר של הקורס, תוענק לבוגרים תעודת "מדריך אמנויות לחימה" מטעם מנהל הספורט - משרד התרבות, המדע והספורט ובית הספר למקצועות הספורט. תעודה זו מהווה אישור לעסוק בתחום באופן חוקי ולכן כדאי לברר טרם תחילת הלימודים האם המוסד הלימודי אכן מאושר על ידי מנהל הספורט.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אמנויות לחימה?

בוגרי קורס אמנויות לחימה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס יוגה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים לתרגול גופני אשר נחשב לשיטת התעמלות ולדרך חיים ופילוסופיה שלמה, אשר מקורה בתרבות ההודית העתיקה.

אפשרות אחרת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר ראשון במזרח אסיה. לימודים אלו מקנים לבוגריהם ידע נרחב ומעמיק בנושא אופיה של עולם זה, ההיסטוריה שלו, המנהגים הייחודיים לו, תרבויותיו ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ