ייעוץ לימודים חינם!

קורס נהיגה מתקדמת

לימודי נהיגה מתקדמת - רוצים לשפר את הנהיגה שלכם?

גם לאחר מעבר מבחן הנהיגה המעשי, הנקרא גם טסט, אנו נדרשים להמשיך וללמוד מיומנויות נהיגה חדשות, להעלות את הביטחון שלנו בנהיגה, להגביר את מיומנויות השליטה ברכב בתנאי כביש ונהיגה שונים ולשפר את הנהיגה השגרתית שלנו. הנהיגה המתקדמת מהווה מענה לנהגים אשר יש ברצונם לשפר את שליטתם ברכב ולהגביר את יכולתם לצאת ממצבים מסוכנים ואתגריים אפשריים.

לרוב, היישום של לימודים אלו מתקיים במסגרת תחרויות לנהיגה אתגרית, אך גם בנהיגתם של אחרים שמטרתם היא שיפור נהיגתם היום יומית. מחקרים מעידים על כך שבוגרי לימודי נהיגה מתקדמת הינם נהגים זהירים, בטוחים ומיומנים וכי אלו מעורבים פחות בתאונות דרכים.

למי מתאים ללמוד קורס נהיגה מתקדמת?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס נהיגה מתקדמת

הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת מהווים סוג של אימון אישי. אימון זה מפגיש כל אחד מן התלמידים עם סוגי הכבישים השונים הקיימים ועם מצבי נהיגה קיצוניים, מצבים שברוב המקרים אנו לא נדרשים להתמודד איתם בנהיגה יום יומית, רגילה ושגרתית. מטרות הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת הינן הקניית מיומנויות נהיגה בסיסיות, הכרת מושגים רלוונטיים, פיתוח מיומנויות ושליטה ברכב, הטמעת טכניקות נהיגה שיאפשרו הימנעות מכניסה למצבי חירום בנהיגה, תרגול נהיגה במצבים קיצוניים תוך שמירה על תנאים בטוחים, הבנה מעמיקה של התנהגות המכונית במצבים שונים, הכרות מעמיקה עם הרכב הפרטי ועוד.

הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים בכדי להפוך לנהגים טובים, מיומנים וזהירים יותר. 
פתיחה

למי מיועד קורס נהיגה מתקדמת?

הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, חיוני וחשוב זה, לשפר את מיומנויות הנהיגה שלהם, לשפר את שליטתם בכלי הרכב, לחוות חווייה נהיגה שונה ולרכוש מיומנויות חדשות לנהיגה איכותית, מקצועית ובטוחה יותר. לימודים אלו מתאימים במיוחד לחובבי אקשן ואדרנלין המעוניינים להתנסות בנהיגה במצבים ומסלולים לא שגרתיים לטובת נהיגה אתגרית ותחרותית במסגרת כבישים רטובים, מסלולי ראלי, כבישי עפר וכדומה.

כמו כן, מתאימים הלימודים לארגונים, מוסדות ועסקים שונים, המעוניינים במעבר יום כיף עיוני וחשוב בעל ערך מוסף לעובדיהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס נהיגה מתקדמת?

תנאי הקבלה לקורס נהיגה מתקדמת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים ומטרת ההכשרה הנרכשת. בדרך כלל, הקורסים השונים אינם מציבים דרישות קבלה גבוהות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית הקורסים מקבלים לשורותיהם נהגים חדשים ונהגים ותיקים כאחד, ותנאי הקבלה העיקריים הינם כי יחיזקו המועמדים ברישיון נהיגה בתוקף ובביטוח חובה בתוקף. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס נהיגה מתקדמת?

משך הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרת הלימודים וההסמכה, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. מרבית הקורסים בתחום זה כוללים בין שש לעשר שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין יום אחד ליומיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס נהיגה מתקדמת?

תכנית הלימודים בקורס נהיגה מתקדמת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים ומטרת ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהי נהיגה מתקדמת, מהם הגורמים המשפיעים על זמן התגובה וכיצד ניתן לקצר אותו, מגבלות הנהג ומגבלות הרכב במצבים שונים, תנוחת הנהיגה המתקדמת, ירידה לא מתוכננת לשוליים, בלימת חירום בכביש רטוב והכרת מערכת ה-ABS, נהיגת שטח, התמחקות ממכשול בכביש רטוב, החלקות בסיבובים, תרגול נהיה מתקדמת במסלול מכשולים, תחרויות מדידת זמנים, תקנות וחוקי בטיחות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס נהיגה מתקדמת?

לבוגרי קורס נהיגה מתקדמת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות והנהיגה במסלולים השונים, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "בוגר קורס נהיגה מתקדמת" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

המחזיקים בתעודה זו יכולים הן לשפר את מיומנויות הנהיגה שלהם לשימוש אישי ופרטי שלהם או להשתלב בתחום הנהיגה התחרותית והאתגרית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס נהיגה מתקדמת?

בוגרי קורס נהיגה מתקדמת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מורי נהיגה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעסוק בהוראת נהיגה נכונה, בטיחותית וזהירה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, בלימודים המפוקחים על ידי משרד התמ"ת.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי נהיגת שטח. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכה של נהיגת שטח ליחידים ולקבוצות, שכן נהיגה זו דורשת מיומנויות שונות מנהיגה ברכב פרטי.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ