ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי צפרות

לימודי מדריכי צפרות

צפרות הינה חקר הציפורים, צפייה בהן ומעקב אחר אורח חייהן. תחום הצפרות הולך, מתפתח, צובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות ואנשים רבים מוצאים את התחום כתחביב מרתק ומהנה ביותר. חלק נרחב מהעלייה בפופולאריות של התחום נזקף לזכות התפתחות תחומי הצילום, שכן כיום לכל אחד מצלמה איכותית בפלאפון הנייד, שלא כמו בעבר בו צילום דרש ציוד יקר, מסורבל וכבד.

בעונות השנה השונות ניתן לצפות בארצנו במיליוני סוגים של ציפורים נודדות אשר חולפות על פני ארץ ישראל ולכן, מדינתנו מהווה מוקד עניין ומושכת תיירים מכל רחבי העולם שבאים במטרה לצפות במינים השונים. אמנם מלבד היותו תחביב, מהווה תחום הצפרות ספורט תחרותי במדינות מסוימות בעולם.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי צפרות?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי צפרות

הצפייה בציפורים הייתה מוקד עניין עוד מימי קדם, בהם יוחסו למעופן משמעויות נסתרות, כמו למשל חיזוי העתיד. כיום, אינן משמעויות מיסטיות כלל למעוף הציפורים, אך האיכות האסתטית של התחום נשארה ואף התפתחה. על כן, בוחרים רבים להקדיש מזמנם לצפייה בציפורים וחקר אחר הסוגים השונים ומאפייניהם. הצפרים מאופיינים כאנשים סבלניים, בעלי אהבה ומשיכה לטבע.

הלימודים בקורס מדריכי צפרות כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות להדרכת אוכלוסיות שונות בנושא הצפרות, תוך מתן דגש לנושא הציפורים עצמן, המינים השונים של הציפורים, אזורי הצפרות בארץ, איכות הסביבה והשמירה עליה, הגנה על בעלי החיים, מניעת פגיעה מכל סוג בציפורים ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי צפרות?

הלימודים בקורס מדריכי צפרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בתחום הצפרות או ההדרכה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מרתק, מאתגר, מהנה ומבוקש זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לאוהבי ציפורים מושבעים, חובבי הטבע ובעלי החיים, אקולוגים, מורי דרך ומדריכי טיולים, בני כל הגילאים והמינים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה איכותית ומקיפה בתחום, מתוך מטרה להתמחות בתצפיות ציפורים ולהחל להדריך קבוצות של מטיילים אשר מתעניינים בתחום זה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי צפרות?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי צפרות עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרתה של ההכשרה הנרכשת וסוג ההסמכה הניתנת לבוגרי הלימודים עם סיום הקורס.

מרבית הקורסים להכשרת מדריכי צפרות פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק ומעניין זה, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להדריך קבוצות מטיילים וללמדם על צפרות או מתוך כוונה להשתמש בידע זה בעצמם, לצורך העשרת ידיעותיהם האישיות. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי צפרות?

משך הלימודים בקורס צפרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים המגוונים בתחום בין חמישה לחמישה עשר מפגשים עיוניים ועוד כחמישה ימי סיור חווייתיים ומהנים הכוללים במרבית המקרים גם לינת שטח.

בשונה ממרבית הקורסים, לימודים אלו אינם מתקיימים כמעט בשעות הערב, כיוון שמרבית הציפורים פעילות בעיקר בשעות היום. אמנם, חלק מן המפגשים במהלך הקורס יכולים להתקיים גם בשעות הערב.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי צפרות?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי צפרות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לצפרות, ממלכת העופות וייחודה, ההיסטוריה של הצפרות, רישום ביומן ותיעוד, סוגי ציפורים, נדידת ציפורים, זיהוי ציפורים, טיבוע ציפורים, שיחור מזון, נוצות ותעופה, בתי גידול, בוטניקה, חרקים ומיני דו חיים, זוחלים ויונקים בבריכות דגים, חיזור וקינון, עופות מים, מחזור החיים של הציפור, שיקום נחלים, נדידה, הדרכת אוכלוסיות שונות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי צפרות?

לבוגרי קורס מדריכי צפרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני בוגרי קורס מדריכי צפרות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי ספר שדה או בסניפים של החברה להגנת הטבע, כך שיוכלו להקנות למטיילים ולתיירים ידע נרחב ומעמיק בתחום הצפרות בארץ ישראל. כמו כן, יוכלו הבוגרים, במידה והינם בעלי תעודת מורה דרך או מדריך טיולים, לשלב הסמכה זו במסגרת עבודתם הנוכחית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי צפרות?

בוגרי קורס מדריכי צפרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל. במסגרת לימודים אלו יעסקו הבוגרים בעברה, בהווה ובעתידה של מדינת ישראל על כל מאפייניה, תוך מתן דגש לתושביה, נופיה, תולדותיה וכדומה. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בוטרינריה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ