ייעוץ לימודים חינם!

קורס מפעילי בריכות שחייה

מה כדאי לדעת על קורס מפעילי בריכות שחייה?

מפעילי בריכות שחייה נדרשים להיות אחראיים במיוחד ולעבוד בהתאם לדרישות משרד הבריאות בכדי להבטיח את בטיחותם של הרוחצים והמבלים. בהתאם לחוק שקבע משרד הבריאות בשנת 1994, על כל בריכה להחזיק מפעיל שסיים לימודי תעודה ועמד בהצלחה בבחינות הרלוונטיות ויש באפשרותו לנהל את בריכת השחייה כראוי.

קורס מפעילי בריכות שחייה מוצע במגוון מכללות מקצועיות רחבי הארץ. הלימודים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות להפעלה תקינה של בריכות שחייה ותפעול מערכות מים. מפעיל בריכות השחייה אחראי על תחזוקתו השוטפת של המתקן, יצירת תנאי שימוש בטוחים ושמירה עליהם, איתור תקלות ומניעת פגעים ונזקים, ניקיון ואסתטיקה של הבריכה, ארגון הבריכה וסידורה ועוד. בכדי לרכוש את הרישיון לעסוק בתחום, יש להשתלב בלימודים מרתקים אלו ולעבור את הבחינות בהצלחה.

למי מתאים ללמוד קורס מפעילי בריכות שחייה?

1
יזם
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מפעילי בריכות שחייה?

בארץ קיימים מתקני מים רבים לספורט ולנופש ואלפי בריכות שחייה ציבוריות. הפעלה של מתקנים אלו מחוייבת להיות בהתאם לדרישות ותקנות משרד הבריאות. בעקבות התפתחותו של תחום הפיקוח התפעולי והתברואתי בבריכות, הוחמרו דרישות הפיקוח בשנים האחרונות. מתקנים רבים שהופעלו בעבר על ידי אנשים ללא כל הכשרה מקצועית נדרשו להעסיק מפעילים מקצועיים בוגרי הקורסים הרלוונטיים בתחום ובעלי רישיון מטעם משרד הבריאות.

מתקנים אשר מופעלים ללא רישיון משרד הבריאות, וכן מפעילי המתקנים עצמם, חשופים לתביעות מצד המדינה ומצד אנשים פרטיים, ומעבר לכך מעמידים את ציבור הרוחצים בסכנה ועלולים להביא לפגיעה בריאותית ממשית. על המפעילים לבצע פעולות השבחה של המים באופן יומיומי ועליהם להיות מודעים לסכנות השונות האפשריות ולדרכים להבטחת תפעול בטיחותי וראוי.
פתיחה

למי מתאים קורס מפעילי בריכות שחייה?

הלימודים בקורס מפעילי בריכות שחייה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר וחשוב זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית, הכרת החוקים והתקנות ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה ורכישת הכשרה מקצועית הנדרשת לפי החוק. 

הלימודים מתאימים במיוחד למצילים, מנהלי בריכות, מנהלי מתנ"סים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולקבל את ההסמכה הנדרשת על ידי משרד הבריאות. על המעוניינים בהכשרה להיות אחראיים במיוחד, בעלי ידע טכני בסיסי ונכונות לעסוק במקצוע זה ולשמור על בריאותם של המתרחצים והמבלים בבריכות העירוניות, בבריכות של בתי מלון ומרכזי ספא, בבריכות של מתנ"סים ומכוני כושר, קאנטרי קלאב, פארקי מים ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מפעילי בריכות שחייה?

תנאי הקבלה לקורס מפעילי בריכות שחייה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. אמנם, כיוון שלימודים אלו כפופים לדרישות משרד הבריאות, רובם מציבים דרישות דומות יחסית.

מרבית הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה פשוטות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב בלימודים אלו, בתנאי שהם בני 21 ומעלה ובוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים ישנה דרישה לתעודת בגרות מלאה). בנוסף, על המועמדים להיות בעלי ידע בשחייה. כמו כן, חלק מן הקורסים והמוסדות מקנים עדיפות בקבלה למצילים, מדריכי שחייה ואנשי אחזקה הפועלים בתחום.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מפעילי בריכות שחייה?

משך הלימודים בקורס מפעילי בריכות שחייה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 200 ל-240 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מפעילי בריכות שחייה?

תוכנית הלימודים בקורס מפעילי בריכות שחייה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות מעט בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: היכרות עם ציוד ואביזרים נלווים המשמשים לבדיקות של חיידקים ונגיפים, תקנות משרד הבריאות לבריכת שחייה והפעלתה, תכנון בריכות שחייה, אחזקת הבריכה, חיטוי, חומרים רעילים, כימיה, פיזיקה, מיקרוביולוגיה של המים, סינון, איתור וסילוק של גורמי סיכון מהבריכה, בדיקות שדה וניהול יומן, תפעול ותברואה, מערכות מיזוג, מערכות חימום מים והסקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מפעילי בריכות שחייה?

לבוגרי קורס מפעילי בריכות שחייה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים אשר יעמדו בהצלחה במבחנים החיצוניים, העיוניים והמעשיים, של משרד הבריאות - יזכו לתעודת "מפעיל בריכות מוסמך" מטעם משרד הבריאות.

בוגרים אשר מחזיקים בתעודה מטעם משרד הבריאות ניתן אישור לעסוק בתחום, ועומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמפעילי בריכות שחייה בכל רחבי הארץ, במסגרת בריכות עירוניות, בריכות של בתי מלון ומרכזי ספא, בריכות של מתנ"סים ומכוני כושר, קאנטרי קלאב, פארקי מים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מפעילי בריכות שחייה?

בוגרי קורס מפעילי בריכות שחייה אשר יש ברצונם לרכוש ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס דוגם מי שתייה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע פעולות דגימה, ניטור, פיקוח וטיפול באיכות המים, בהתאם לדרישות משרד הבריאות ולהנחיות ארגון הבריאות העולמי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי חדר כושר. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להפעלת חדר כושר והדרכת המתאמנים על מגוון המכשירים, תוך שמירה על כללי הבטיחות והבריאות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ