ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי שחייה

לימודי מדריכי שחייה - רוצים ללמד שחייה?

השחייה הינה פעילות גופנית אהובה ופופולארית ביותר על חלקים גדולים מאוד בציבור בעולם כולו ובארץ ישראל. השהות במים, הציפה והשחייה, מאפשרים שחרור של כל שרירי הגוף והנעה קלה של איברים שלעיתים מוגבלים בתנועה היום יומית. נוסף על ההנאה לה היא גורמת, לשחייה יתרונות בריאותיים רבים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית והיא מתאימה לכולם - אנשים בריאים, אנשים הנמצאים בתהליכי שיקום, מוגבלי תנועה, ילדים, ספורטאים ועוד. 

המים מאפשרים למפרקים להגיע לטווח תנועה גדול והעומס המופעל על הגוף נמוך במיוחד כיוון שמשקל גופנו נמוך יותר כאשר אנו נמצאים במים. כמו כן, השחייה מחזקת את הריאות, מסייעת לשיפור היציבה בגוף, מסייעת להורדה במשקל, תורמת לחילוף החומרים, מורידה לחץ דם, מקלה על כאבי גב, משפרת סיבולת לב-ריאה ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי שחייה?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי שחייה

כיוון שהשחייה היא אחד מענפי הספורט המפורסמים ביותר בארץ, קיימת דרישה מתמידה בשוק העבודה למדריכי שחייה מקצועיים ואיכותיים, שיש באפשרותם ללמד קבוצות של ילדים, נוער ומבוגרים בכל הרמות, תוך שמירה על בטיחות המתאמנים, שיפור טכניקות השחייה הקיימות של השחיינים ולימוד סגנונות שחייה חדשים.

הלימודים בקורס מדריכי שחייה כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות להשתלבות בעבודה בתחום ולהכשרת דורות חדשים של שחיינים חובבנים ומקצועיים, הן במסגרת קבוצות תחרתיות והן למטרות פנאי והנאה. מעבר להיות השחייה פעילות ספורטיבית, הינה פעילות בריאה התורמת לגופו של האדם, לביטחונו האישי, לדימוי הגוף שלו ולחיבור שלו לגוף ולכן, מדריכי השחייה מהווים דמות משמעותית בחייהם של הלומדים.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי שחייה?

הלימודים בקורס מדריכי שחייה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ההדרכה והאימון ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושיפור יכולות השחייה שלהם והן לצרוך רכישת הכשרה מקצועית מרתקת והשתלבות בשוק העבודה במקצוע מספק זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לכל העוסקים בשחייה כתחביב ומעוניינים להפוך את אהבתם למקצוע, לאנשים בעלי רקע וניסיון בהדרכה, למורים לחינוך גופני, למדריכי כושר ולכל בעלי הזיקה לספורט, אשר יש ברצונם להעמיק את ידיעותיהם בתחום השחייה, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהפוך למדריכי שחייה מיומנים.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי שחייה?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי שחייה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 16 ומעלה, בעלי יכולות שחייה טובות ועבר בתחום השחייה התחרותית. 

כמו כן, על המועמדים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל יכולתם לבצע פעילות פיזית. חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי רקע בהדרכה וחלקם אף דורשים כי יחזיקו בתעודת "מגיש עזרה ראשונה". בנוסף, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור מבחני שחייה מעשיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי שחייה?

משך הלימודים בקורס מדריכי שחייה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים בתחום בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי שחייה?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי שחייה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: התפתחות ענף השחייה, אנטומיה ופיזיולוגיה, יסודות בפסיכולוגיה, תורת האימון, מתודיקה להוראת שחייה, תחושה במים, זינוקים ופניות, התקדמות במים, עבודה עם אביזרים שונים, צלילה ומשחקי מים, לימוד טכניקות שחייה בסגנון גב, חתירה, חזה, פרפר, בטיחות במים, הצלה במים, שיפוט, הכנת מערכי שיעור, שלבי התפתחות ילדים, תרגול הדרכת שחייה, אימון המדריך, לימוד שחייה כחווייה מאתגרת ומהנה, צפייה באימונים, עזרה ראשונה ועוד שלל נושאים. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי שחייה?

לבוגרי קורס מדריכי שחייה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך שחייה מוסמך" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ומאושרת על ידי מנהל הספורט ומטעמו. חלק מן הקורסים אף מקנים לבוגריהם תעודת "שופט שחייה". 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמדריכי שחייה מיומנים ומקצועיים במסגרת מכוני כושר, מרכזי תיירות, מתנ"סים, חוגים ועוד, או כמצילים בבריכות. כמו כן, יוכלו הבוגרים להחל לעובד באופן פרטי להתמחות בתחום מסויים, למשל הדרכת שחייה לפעוטות, שיקום פציעות באמצעות שחייה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי שחייה?

לבוגרי קורס מדריכי שחייה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס הידרותרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים בשיטה טיפולית המתבצעת במים ומאפשרת טיפול בבעיות שרירים, עצבים ועצמות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס רפואת ספורט. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאבחון ובדיקת כשירות של ספורטאים ולטיפול בפציעות שונות שקרו כתוצאה מעיסוק בספורט.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ