ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי רכיבה

אוהבים סוסים ורוצים להדריך?

רכיבה על סוסים הינה ספורט המתבצע כבר במשך אלפי שנים וכיום תחום זה הולך וצובר פופולאריות רבה. בעבר, היו הסוסים כלי תחבורה מרכזי באזורים רבים בעולם, ורכיבה על סוסים הייתה פעילות מקובלת ומוכרת על כולם. כיום, הרכיבה על סוסים משמשת בעיקר כתחביב או כענף ספורט לפנאי או לתחרות. הרכיבה דורשת מהעוסקים בה להיות בכושר גופני גבוה ולהיות בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה. 

הרכיבה על סוסים יכולה להיות שלווה ומרגיעה, אך יכולה להיות גם דינאמית ופרועה ועל כן יכולה להתאים לכל אחד. מדריך הרכיבה נדרש להיות סבלני ולחשוב בו זמנית על הרוכב, על הסוס ועל הקשר בינו לבינם. בנוסף, עליו לשמור על כללי הבטיחות הנדרשים במטרה למנוע פגיעות פציעות שונות.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי רכיבה?

1
יזם
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי רכיבה

בשנים האחרונות, הרכיבה על סוסים הופכת לתחום מרכזי ומבוקש ביותר וכתוצאה מכך הביקוש למדריכי רכיבה מקצועיים ואיכותיים הולך ועולה גם הוא. מלבד הטכניקה הנכונה לרכיבה, על המדריך לשמור על מערכת יחסים טובה וחיובית עם תלמידו ולהקנות לו את השיטות הנכונות והבטוחות ביותר להתמודדות עם סיטואציות מורכבות ומסובכות בהן הוא יידרש לעמוד.

הלימודים בקורס מדריכי רכיבה כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים ממדריך מוסמך. המדריכים צריכים ללמד את הרוכבים החדשים כיצד ליפול נכון, לשמור על ביגוד בטיחותי מלא, להתמודד עם משימות המחייבות קואורדינציה מפותחת, להישאר יציבים על הסוס ומתואמים עם תנועותיו, שמירה על מרחק של לפחות סוס אחד בין סוס לרעהו במהלך רכיבה קבוצתית ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי רכיבה?

הלימודים בקורס מדריכי רכיבה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בתחום ההדרכה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מבוקש, רווחי, מאתגר, מספק ומהנה זה. הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי סוסים המעוניינים להתמקצע בתחום הרכיבה. ישנם קורסים הפונים לחסרי ניסיון ברכיבה על סוסים וישנם קורסים המיועדים לבעלי ניסיון קודם.

כמו כן, יכולים למצוא עניין רב בלימודים אלו חובבי פעילויות אתגריות וספורטיביות שונות, כמו גם בעלי הכשרה כמדריכים ומאמנים בספורט, מדריכי כושר, מדריכי רכיבה על אופניים או מדריכי ספינינג, מדריכי סנפלינג וכדומה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי רכיבה?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי רכיבה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בני 16 ומעלה וכי יציגו אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, ישנם קורסים שאינם דורשים ניסיון קודם ברכיבה על סוסים, אמנם ישנם כאלו הדורשים ממועמדיהם להיות בעלי רקע וניסיון קודם ברכיבה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי רכיבה?

משך הלימודים בקורס מדריכי רכיבה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 230 ל-350 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי רכיבה?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי רכיבה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים והיקף החומר הנלמד.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מיומנויות רכיבה מתקדמות, הכרת ציוד הרכיבה, התקנת הציוד על הסוס, ההתנהגות והפסיכולוגיה של הסוס, עקרונות בטיחות בסביבת הסוס, ישיבת הרוכב, אילוף בסיסי, יחסי מדריך-חניך-הורה, בניית מערך שיעור, עזרה ראשונה, תזונת הסוס, מבוא לווטרינריה, רכיבת שטח למטרת טיולים ולמטרות מקצועיות, שליטה ברכיבה, טכניקות רכיבה שונות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי רכיבה?

לבוגרי קורס מדריכי רכיבה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך רכיבה על סוסים - לימוד" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מאושרת על ידי מנהל הספורט. חשוב לברר טרם תחילת הלימודים האם המוסד הלימודי מפוקח על ידי מנהל הספורט, שכן ללא תעודה מאושרת על ידי הארגון לא ניתן להשתלב בשוק העבודה כמדריכי רכיבה.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמדריכי קבוצות תלמידים ברכיבה על סוסים או לתת שיעורים פרטיים ברכיבה על סוסים לילדים ולמבוגרים כאחד. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי רכיבה?

בוגרי קורס מדריכי רכיבה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי רכיבה טיפולית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בילדים ובמבוגרים בעלי קשיים פיזיים, רגשיים ונפשיים, מתוך מטרה לסייע להם בהתמודדות עם בעיות שונות באמצעות טיפול תנועתי, מגע פיזי וחיבור בין אדם לחיה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בווטרינריה. במסגרת לימודים אלו עוסקים המשתתפים באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים. 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ