ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי נהיגת שטח

לימודי נהיגת שטח - לנהוג בביטחון בתנאי שטח

רכבי השטח, אשר עד לפני כ-20 שנה כמעט ולא נראו על גבי כבישי ארץ ישראל, הפכו להיות נוף מוכר על הכבישים כיום. בשנים האחרונות, מחזיקות משפחות רבות ברכבי שטח שונים לשימוש המשפחה לצרכי היום יום ולצרכי טיול ופנאי. על כן, הפכה נהיגת השטח לנגישה יותר עבור כלל הנהגים ולא רק עבור נהגים מקצוענים

ענף נהיגת השטח הלך והתפתח בהתאם, ונחשב לספורט אתגרי של ממש ולבילוי חווייתי ועוצמתי של יחידים, קבוצות ומשפחות. בכדי לנהוג על רכבי השטח המגוונים, יש ללמוד בקורס מתאים, לרכוש את הרישיון המיועד, להכיר את סוג הרכב ואת אופן תפעולו, להתאימו לתוואי השטח, לזהות את המכשולים הצפויים בדרך ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי נהיגת שטח?

1
יזם
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי נהיגת שטח

נופיה המרהיבים והמגוונים של הארץ מהווים יתרון מהותי עבור נהגי רכבי השטח. נהיגה על רכבי השטח הינה נהיגה אתגרית, מתקדמת ומהנה, אשר מחייבת שמירה על כללי הבטיחות והזהירות ודורשת מיומנות רבה בתפעול הרכב. בכדי לנהוג על חלק מרכבי השטח, הנהגים אינם דרישים להכשרה מיוחדת, אמנם ללא הכשרה מתאימה אלו חשופים לקשיים שונים ולסכנות גדולות.

הלימודים בקורס מדריכי נהיגת שטח כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך הדרכת קבוצות ויחידים בנהיגת שטח. המשתתפים ילמדו כיצד לאתר תקלות ולטפל בהן, לבצע חילוצים מסוגים שונים, לנהוג בתנאי שטח מסובכים ולהדריך את הקהל הרחב בנהיגה מהנה, מאתגרת ומרגשת זו.
פתיחה

למי מתאים קורס מדריכי נהיגת שטח?

הלימודים בקורס מדריכי נהיגת שטח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מהנה וחווייתי זה, בין אם הינם בעלי ידע קודם וניסיון מעשי בנהיגת שטח ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית, שימוש עצמי ורכישת תחביב חדש והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית בתחום והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל אוהבי המרחבים הפתוחים והטיולים בטבע, נהגי ג'יפים, מורי דרך ומדריכי טיולים, חובבי ספורט אתגרי ופעילות אקסטרים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להרחיב את תחום מומחיותם ולהתפתח מבחינה מקצועית לענף פופולארי זה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי נהיגת שטח?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי נהיגת שטח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק ומהנה זה. אמנם, על המועמדים להיות בעלי רישיון נהיגה בתוקף.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. לעיתים, נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם בנהיגת שטח.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי נהיגת שטח?

משך הלימודים בקורס מדריכי נהיגת שטח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים על פני תקופת זמן של כחמישה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי נהיגת שטח?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי נהיגת שטח משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: הכרות מעמיקה עם רכב השטח, שדרוג רמת נהיגת השטח, סוגי מכשולים, סוגי חילוצים שונים, התמצאות וניווטים בשטח, קריאת מפה, מכונאות רכב בסיסית, טיפול בתקלות נפוצות, אופן הדרכה לקבוצות שונות, תכנון טיולים בג'יפים, הובלת קבוצות בטיולי ג'יפים, בטיחות, התאמת הרכב לתנאי השטח ולסוג הקרקע, סכנות בנהיגת שטח, עזרה ראשונה, ביטוחים, שמירה על הטבע ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מדריכי נהיגת שטח?

לבוגרי קורס מדריכי נהיגת שטח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך נהיגת שטח" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי הקורס עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתפקידי חילוץ מהשטח, נהגי שטח לטיולים, מתכנני ומארגני טיולי ג'יפים, ניווטים, מירוצים וכדומה, במסגרת חברות טיולים או מסלולי טיול ונסיעה נפוצים ברחבי הארץ והעולם. העוסקים בעבודה זו יהנו מעבודה מאתגרת, מלאה באדרנלין, מהנה, חווייתית ומספקת. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי נהיגת שטח?

בוגרי קורס מדריכי נהיגת שטח המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס חילוץ. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לחילוץ ממצבי חירום שונים ולהתמודדות עם סכנות ואסונות נלווים, באמצעות ידע נרחב, כלים ומיומנויות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי רכיבה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת רוכבים חדשים, ילדים ומבוגרים כאחד, ברכיבה על סוסים תוך שמירה על כללי הבטיחות הנדרשים ורכיבה בצורה הנכונה והמקצועית ביותר.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ