ייעוץ לימודים חינם!

קורס סנפלינג

לימודי סנפלינג - לרכוש מיומנות בספורט אתגרי

הסנפלינג, הנקרא גם גלישת מצוקים, הוא פעילו ספורט אתגרי פופולארית ביותר, העוסקת בירידה ממקומות גבוהים כמו הרים, צוקים, מפלים וכדומה, בעזרת חבלים ובאמצעות טכניקות טיפוס הרים. החבלים מקובעים בעוגנים מלאכותיים כמו יתדות ומנעולים, או בעוגנים טבעיים כמו עצים וסלעים. בדרך כלל החבל מוכפל או שהמחליק מחובר לחבל נוסף, ובאמצעות מכשיר מיוחד דרכו עובר החבל ומתחכך, המחליק משחרר עצמו באופן נשלט כלפי מטה עד הגעה למדף הסלע או לבסיס בצוק.

הסנפלינג מאפשר למטיילים להגיע למקומות מיוחדים, פחות נגישים ואף כאלו שהגישה אליהם קשה ומסובכת במיוחד. פעילות הסנפלינג מחייבת אחריות רבה מצד המדריך, נוסף על אמצעי בטיחות רבים שמטרתם להבטיח כי הציוד והחבלים מסוגלים לשאת את כובד משקלו של האדם הגולש ותתאפשר גלישה בטוחה.

למי מתאים ללמוד קורס סנפלינג?

1
יזם
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס סנפלינג

ספורט אתגרי ומסוכן כמו סנפלינג הינו פעילות מרגשת ומלאת אדרנלין אשר מעוררת את החושים ומשלבת את התחושות הללו יחד עם האהבה לטבע ולנופיה המרשימים של הארץ. בפעילות זו לא ניתן להשתלב ללא הדרכה מקצועית, שכן ביצוע גלישת מצוקים וירידה ממקומות גהוים ותלולים טומנת בתוכה סכנות רבות, אך אם זו מבוצעת בבקרה, בפיקוח ובמקומות המתאימים לכך, אינה נחשבת למסוכנת כלל.

הלימודים בקורס סנפלינג כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות ללימוד, הדרכה והובלה של קבוצות תלמידי סנפלינג תוך מתן דגש לכללי הבטיחות והזהירות והתמודדות עם מצבים מסוכנים אפשריים. בוגרי הלימודים יוכלו להנות מתפקיד מרתק ומספק במיוחד ומעבודה מלאת ריגושים ואתגרים.
פתיחה

למי מיועד קורס סנפלינג?


הלימודים בקורס סנפלינג פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בהדרכת קבוצות ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מאתגר, מרתק, מספק ומהנה זה. הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי ספורט אתגרי, חובבי טיולים ופעילות שטח ולכל המעוניינים להתנסות בחווייה ייחודית זו.

כמו כן, מתאימים הלימודים לעוסקים בסנפלינג ומעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית כמדריכים מיומנים ואיכותיים, להדריך קבוצות וגולשי מצוקים חדשים ולאפשר להם להנות מספורט חווייתי ומרגש זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניים בלימודים מדריכי טיולים ומורי דרך, מנחי סדנאות שטח, מאמני כושר, מדריכי צניחה, מדריכי רכיבה על סוסים ועוד.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס סנפלינג?

תנאי הקבלה לקורס סנפלינג יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה וחלקם נדרשים להיות בני 21 ומעלה. בנוסף, עליהם להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. 

כמו כן, חלק מן המכללות דורשות כי יהיו המועמדים בעלי ידע קודם וניסיון בגלישת מצוקים או בהדרכה וכי יחזיקו בתעודת מגיש עזרה ראשונה. חלק מן המוסדות דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס סנפלינג?

משך הלימודים בקורס סנפלינג עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 120 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כחודשיים. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד המציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס סנפלינג?

תכנית הלימודים בקורס סנפלינג משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. 

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: הכרות עם ציוד הסנפלינג והשימוש בו, קשרים, גלישה נכונה, בניית תחנות לסנפלינג, חלוקת משקל, כיצד עוגנים, גלישה עם אבטחה עצמית בכמה שיטות, תקלות נפוצות, עגינות גולש אחרון ותחנות גיבוי, שימוש בבולטים, אסטרטגיה נכונה ויעילה בהתנהלות בתוך נחל, גלישה זוויתית, ניהול סיכונים, הובלת קבוצה והדרכתה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס סנפלינג?

לבוגרי קורס סנפלינג אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מדריך גלישה ממצוקים" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמדריכי טיולים דרך הסנפלינג, המהווה ספורט חווייתי ואתגרי במסלולים בעלי גישה מסובכת ולהדריך יחידים וקבוצות בגלישת מצוקים או להשתלב במרכזי ספורט אתגרי ברחבי הארץ. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בארגוני חילוץ והצלה שונים וגם להשתמש בסנפלינג כפתרון לעבודה בגובה מסוגים שונים כמו ניקיון חלונות או מבחנים גבוהים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס סנפלינג?

בוגרי קורס סנפלינג המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס חילוץ. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להתמודדות עם סכנות וקשיים כתוצאה מספורט אתגרי ולביצוע טכניקות חילוץ שונות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מדריכי נהיגת שטח. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להדרכה של נהיגה אתגרית על רכבי שטח ליחידים ולקבוצות, תוך שמירה על כללי הזהירות והבטיחות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ