ייעוץ לימודים חינם!

קורס צלילה

לימודי צלילה - לראות את קרקעית הים מקרוב

צלילה הינה פעילות ספורטיבית מרתקת ומהנה אשר מתבצעת מתחת למים ומפגישה עם הצולל עם עולם המים, עולם המתנהל בקצב שונה משלנו, כולל נופים שונים, בעלי חיים שונים, צמחים מיוחדים וכדומה. ישנן רמות שונות של מפגשים עם עולם המים: צלילות היכרות, קורס צלילה בסיסי לרמת כוכב אחד, קורס צלילה לכוכב שני, קורס הצלה ועזרה לצולל במצוקה, קורס הובלת קבוצות צוללים, קורס רענון צלילה, קורס הדרכת צלילה ועוד.

חלק מן הצלילות מתבצעות באמצעות ציוד צלילה מוגדר שמטרתו לספק אוויר לצוללנים כמו מסכה, מיכל חמצן, מד עומק, וציוד עזר נוסף כמו סנפירים, נעלי צלילה, חגורת משקולות, חליפת צלילה, שעון צלילה, מאזן ציפה ועוד. אמנם ישנן צלילות אשר מתבצעות ללא כל ציוד עזר לנשימה ומסתמכות על ריאותיו של הצוללן בלבד, אלו נקראות צלילות חופשיות.

למי מתאים ללמוד קורס צלילה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס צלילה

העולם התת ימי הינו עולם מרהיב ביופיו המאופיין בשקט ודממה מרהיבים, בצורות חיים שונות ומשונות, בצמחייה מרתקת ובנופים מגוונים. בכדי לצלול בארץ ישראל ובמדינות רבות בעולם, יש לעבור קורס עם מדריך מוסמך טרם הצלילה, בהתאם לחוק הצלילה. קורסי הצלילה השונים פונים לכל המעוניינים להחל בחווייה מיוחדת זו, בין אם הינם מתחילים אשר פונים לקורסים בסיסיים והתחלתיים ובין אם הם צוללנים מקצועניים המעוניינים להחל להדריך קבוצות של צוללנים חדשים. 

הלימודים בקורס צלילה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בנושא השימוש בציוד הצלילה, הכרת חוקי הצלילה, התנסות במצבי צלילה שונים, למידת התאוריה ויסודותיה של הצלילה, הכרת עולם החי והצומח בסביבה הימית, הדרכת צוללנים מתחילים ועוד. 
פתיחה

למי מתאים קורס צלילה?

הלימודים בקורס צלילה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי במסגרתו יוכלו לצלול בעצמם כתחביב והן לצורך השתלבות בשוק העבודה בתחום והדרכת קבוצות של צוללנים חדשים.

קורסי הצלילה הבסיסיים מיועדים לחסרי כל ידע וניסיון בצלילה, המעוניינים ברכישת ידע ומיומנויות צלילה, הכרת העולם התת ימי, מאפייניו וצורות החיים המרתקות אשר קיימות בו. צוללנים מנוסים יכולים להשתלב בקורסים מתקדמים יותר אשר מקנים להם הכשרות שונות בצלילה או אף בקורסי הכשרת מדריכי צלילה במסגרתם ירכשו מיומנויות חדשות להכשרת צוללנים חדשים.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס צלילה?

תנאי הקבלה לקורס צלילה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרתם של הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מועמדים מתחת לגיל 18 יידרשו להציג אישור חתום על ידי הוריהם. כמו כן, מרבית הקורסים דורשים כי יעברו המועמדים ועדת קבלה, מבחני מעבר מעשיים וריאיון קבלה אישי שמטרתם לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כדי להתקבל לקורס צלילה בסיסי לרמת כוכב אחד - על המועמדים להיות בני 12 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית ובעלי ידע בסיסי בשחייה. בכדי להתקבל לקורס צלילה לרמת שני כוכבים - על המועמדים להיות בני 15 ומעלה, בוגרי קורס צלילה כוכב אחד, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ובעלי ביטוח צלילה תקף. בכדי להתקבל לקורס צלילה לרמת שלושה כוכבים - על המועמדים להיות בני 16 ומעלה, בוגרי קורס צלילה שני כוכבים, בעלי אישור בריאותי, ביטוח צלילה בתוקף וניסיון של 40 צלילות לפחות מאז ההסמכה. בכדי להתקבל לקורס הכשרת מדריכי צלילה - על המועמדים להיות בני 21 ומעלה, לעבור בדיקות רפואיות רלוונטיות, להיות בעלי ניסיון של שנה לפחות בצלילה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס צלילה?

משך הלימודים בקורס צלילה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מטרת הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, קורס צלילה לרמת כוכב אחד נפרש על פני תקופת זמן של כחמישה ימים. 

קורס צלילה לרמת שני כוכבים, על פי מרבית מוסדות הלימוד, נפרש על פני יומיים בלבד ואילו קורס צלילה לרמת שלושה כוכבים נפרש על פני תקופת זמן של כאחד עשר ימים. 
פתיחה

מה לומדים בקורס צלילה?

תכנית הלימודים בקורס צלילה משלבת בין ידע תיאורטי ועיוני מקיף ומעמיק לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: השפעת הסביבה התת ימית על מערכת הנשימה, כללי התנהגות, הכרות עם ציוד הצלילה, סכנות אפשריות בצלילה, מצבי חירום ודרכי הטיפול בהם, התמצאות מתחת למים, צלילות לילה, עזרה ראשונה, צילום תת מימי, גישות בחינוך והדרכה, דרכי פיקוח על קבוצה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס צלילה?

לבוגרי קורס צלילה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם, בהתאם לרמת הקורס בו למדו והיקף ההכשרה שרכשו.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כמדריכי צלילה במסגרת בתי נופש ופנאי כמו בתי מלון, אתרי נופש בארץ ישראל ובעולם כולו, מועדוני צלילה בארץ ובעולם ועוד. כך יוכלו המדריכים להכשיר דור חדש של צוללנים, להקנות להם כלים ומיומנויות לצלילה נכונה ובטוחה ולגרום להם להכיר את העולם התת ימי לעומקו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס צלילה?

בוגרי קורס צלילה אשר מעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מדריכי שחייה. במסגרת לימודים אלו יוסמכו הבוגרים להכשרת שחיינים חובבנים ומקצועיים, הן במסגרת קבוצות תחרותיות והן במסגרת קבוצות פנאי והנאה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו תואר ראשון במדעי הים ואוקיינוגרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות במשק הימי, בתחום הימאות, הצלילה והשייט ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ