ייעוץ לימודים חינם!

קורס חילוץ

לימודי חילוץ - לחלץ מטיילים ולהציל חיים

חילוץ הינה פעולה היכולה להציל חיים משטח מסוכן או ממצבים מורכבים. החילוץ מתבצע לרוב על ידי יחידות מובחרות, בין אם אזרחיות ובין אם צבאיות. מרבית החילוצים מתבצעים על ידי יחידות צבאיות מוכשרות או על ידי גורמים אזרחיים שונים, אך לעיתים בכדי לקצר זמנים ולהגיע למקום בו נזקק שירות זה, ישנה חשיבות כי גם אזרחים מן השורה, ובעיקר אלו העוסקים בספורט אתגרי ובטיולים יידעו לתרום לפעולות חילוץ אלו.

מרבית החילוצים מתבצעים במקומות אליהם ההגעה קשה במיוחד, עובדה אשר מעכבת את צוותי החילוץ, ועל כן אנשים המצויים בשטח ומצויידים בידע, כלים וציוד לחילוץ נכון, כמו מטפסי הרים, עוסקים בגלישה ממצוקים, עוסקים בסנפלינג, רוכבי שטח ועוד, יכולים למנוע אסונות וטרגדיות. 

למי מתאים ללמוד קורס חילוץ?

1
יזם
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס חילוץ

מטיילים אשר פונים לטיולים מסובכים, לעוסקים בספורט אתגרי ועוד, עשויים להיקלע לעיתים למצבים מורכבים וקשים שאין ביכולתם להתמודד איתם בעצמם. קיים סיכוי שימצאו עצמם בסיטואציה המהווה סכנה ממשית לחייהם אם לא יחולצו באמצעות סיוע וחילוץ מקצועי, בין אם מדובר בפציעה קשה, סכנה בעקבות מזג אוויר, שטחים מסוכנים ורצופי מכשולים וכדומה.

הלימודים בקורס חילוץ כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים, מיומנויות מעשיות וטכניקות שונות לחילוץ. המשתתפים בלימודים ירכשו שיטות חילוץ שיכולות לעזור במצבי חירום שונים ומסייעות בהתמודדות עם סכנות ואסונות הנלווים לעיסוק בפעולות אלו. כאשר אדם נמצא פצוע בשטח מסוכן ובעייתי, האתגר משמעותי עוד יותר כיוון שנדרשת גם מהירות על מנת להצילו בעודו בחיים.
פתיחה

למי מיועד קורס חילוץ?

הלימודים בקורס חילוץ פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת מקצוע מאתגר, מבוקש ומספק זה, להציל מטיילים וספורטאים ממצבים מסוכנים ולדעת כיצד להעניק שירות חילוץ והצלה ברמה המקצועית והאיכותית ביותר.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אמיצים, אשר אוהבים לעזור לאחרים, הנהנים מתחושת אדרנלין ויש ברצונם לרכוש ידע, כלים ומיומנויות בתחום החילוץ מתוך מטרה להציל את חייהם ואת חיי אחרים במידת הצורך. בלימודים אלו יוכלו למצוא עניין גולשים ממצוקים, נהגי רכבי שטח, מורי דרך ומדריכי טיולים, מטפסי הרים וכדומה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס חילוץ?

תנאי הקבלה לקורס חילוץ יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומספק זה. 

חלק מן המכללות דורשות כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ידע קודם וניסיון בתחומים הרלוונטיים כמו סנפלינג, טיפוס הרים וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חילוץ?

משך הלימודים בקורס חילוץ עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים על פני בין ארבעה לעשרה ימי לימוד מלאים, אמנם ישנם קורסים מעמיקים ומקיפים הנפרשים על פני תקופת זמן ארוכה יותר.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חילוץ?

תכנית הלימודים בקורס חילוץ משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: תפקידו של המחלץ, בטיחות בגלישה, קשרים, עגינות ותחנות, קבלת החלטות בחילוץ, חילוץ גולש פצוע או תקוע בחבל, נזקי גוף מתלייה ברתמה, גלישה עם פצוע, עזרה ראשונה, כיצד ניתן להוריד גולש מראש הצוק, עבודה עם קלונקה, הרמה של פצוע, בניית עמדת שילוח, עבודת צוות, ציוד חילוץ, עזרה ראשונה, פתרון בעיות תוך גלישה עם מחולץ, טיפוס על החבל לגולש שנתקע וחילוצו ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חילוץ?

לבוגרי קורס חילוץ אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת צוותי חילוץ והצלה או יחידות שונות אשר מגישות סיוע ועזרה בשעת חירום ובמצבי סכנה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית בה יוכלו לעסוק בחילוץ באופן פרטי בעצמם. בוגרי לימודים אלו יוכלו להנות מעבודה מאתגרת, מרגשת ומספקת ולסייע לאחרים לשמור על חייהם מפני סכנות אפשריות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חילוץ?

בוגרי קורס חילוץ המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים להשתלב הוא קורס מדריכי רכיבה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת ילדים ומבוגרים ברכיבה בטוחה ונכונה על סוסים, תוך הקניית שיטות וטכניקות להתמודדות עם סיטואציות מורכבות בין הרוכב לסוס ובהתאם לתנאי השטח.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס צלילה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בפעילות ספורט אתגרי נוספת, אשר מפגישה את העוסקים בה עם עולם המים המרתק.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ