ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במחול

תואר ראשון במחול

מה כדאי לדעת על לימודי מחול?

הריקוד הוא תחום מתוך ענף האמנות בו האומן, הרקדן, מתבטא באמצעות תנועות גוף בקצב מסוים. מחול הוא ריקוד מקצועני ואמנותי, מתוחכם, מבויים, מקצועי ותיאטרלי. ישנה הבחנה בין הריקוד העממי שאינו נחשב אמנותי לבין מחול תרבותי אשר נושא בתוכו משמעויות חברתיות ותרבותיות רבות. 

הלימודים במסלול לתואר ראשון במחול כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מאתגר, מספק ויצירתי זה. המשתתפים יפתחו כישורי ריקוד ומשחק, בימוי מחול, ירכשו טכניקות ריקוד חדשות, ייחשפו לתרבויות שונות, ילמדו על ההקשרים החברתיים והתרבותיים של המחול ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במחול?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במחול?

כמו כל תחום אמנותי, עולם המחול והריקוד מאופיין באופנות מתחלפות, כללים נוקשים, תחרותיות, יוקרה, חיקוי, אמירה חברתית תרבותית, פולקלור וכדומה. אנשים שמתחברים לעולם המחול ושואפים לפתח קריירה מצליחה בריקוד ובכריאוגרפיה יהנו מלימודי התואר ויראו בו מענה על הצורך שלהם במסגרת לימודית שמאפשרת להם לטפח את כשרונם הטבעי ולהפוך אותו למקצוע. כלומר, תואר ראשון במחול מאפשרת לרקדנים מוכשרים לרכוש ידע תיאורטי ומיומנויות ריקוד וכוריאוגרפיה, שיאפשרו להם להשתלב כרקדנים בתיאטרון, בטלוויזיה, בסרטי קולנוע וכו'.

המחול האמנותי נחלק לסגנונות רבים, ביניהם: סטפס, בלט, מחול מודרני, ג'אז, היפ הופ, פלמנקו, סלסה וכדומה. מלבד לימודי ריקוד, תואר ראשון במחול כולל גם לימודי פיזיולוגיה, אנטומיה, תזונה, הוראת מחול ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מחול?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במחול פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים יצירתיים ואמנותיים, אוהבי התנועה והיצירה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולפתח את כישרונם ואת הפוטנציאל הטמון בהם, להפוך לרקדנים מקצועיים, כוריאוגרפיים או מורים לריקוד. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים המעוניינים לעסוק בריפוי באמצעות התנועה והריקוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במחול?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במחול יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון מותאם של 450 ומעלה ולעבור ועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים להשלים את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מחול?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במחול עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במחול?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במחול משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: אימפרוביזציה, ריפוי בתנועה, מחול, תנועה, טכניקות ביצוע, יצירת מחול, הוראת מחול, כוריאוגרפיה, תולדות המחול, מחול וחברה, קומפוזיציה, פיזיולוגיה, אנטומיה, תזונה, כושר גופני, הדרכת מחול, טיפול בפציעות ספורט, עזרה ראשונה ועוד. 
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במחול?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במחול אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון במחול מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במחול עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בלהקות מחול, תפקידי הוראת מחול במסגרת גנים, בתי ספר יסודיים, בתי ספר תיכוניים או חטיבות ביניים, בתי ספר לריקוד, אקדמיות למחול ולתנועה, וכן להיות יוצרים או כוריאוגרפיים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במחול?

בוגרי לימודי תואר ראשון במחול המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תרפיה בתנועה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בבעיות רגשיות שונות באמצעות התנועה, מתוך מטרה לחשוף תכנים פנימיים שקשה לבטא במילים. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס יוגה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתרגול יוגה בתנוחות שונות, כמו גם לבסיסה התיאורטי, על מנת להביא לשלווה נפשית ולשפר את המסוגלות הפיזית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ