ייעוץ לימודים חינם
קורס ייעוץ זוגי

קורס ייעוץ זוגי

מה כדאי לדעת על קורס ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר בתקופה האחרונה. מחקרים מצביעים על עלייה הדרגתית במספר הזוגות החווים קשיים וכתוצאה מכך זוג אחד מכל שלושה מחליט להתגרש מידי שנה. רוב הזוגות הנשואים אשר חווים משברים בזוגיות מנסים לפתור את הבעיות בטרם החלטה על גירושין. הבעיות הנפוצות בין בני זוג נובעות מתוך לחץ כלכלי, עומס רב הנתון על כתפי אחד מבני הזוג באותה תקופה, פיתויים מחוץ למסגרת הנישואין, שינויים באופי בני האדם ועוד.

קורס לימודי ייעוץ זוגי עושה שימוש בכלים חשובים מתחום הטיפול הזוגי, כגון, השלכה, קבלה והבנה, זיהוי משברים, עמידה בפני קונפליקטים, קבלת אחריות ושחרור אשמה. ייעוץ זוגי נועד לצורך הסרת רגשות וחוויות רגשיות שהיו קשות ויצירת תיקון במערכת היחסים הבסיסית ביותר, תוך הפיכת אמפתיה לסימפטיה ויצירת צורת הסתכלות בריאה יותר אל מערכת היחסים.

למי מתאים ללמוד קורס ייעוץ זוגי?

1
חברתי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ייעוץ זוגי?

לימודי ייעוץ זוגי אינם עוסקים רק בזוגות נשואים, אלא גם בזוגות שמעוניינים בייעוץ טרם תהליך ההתמסדות או ביישוב ויכוחים וקשיים בין בני זוג החיים יחד או מקיימים מערכת יחסים רצינית לאורך זמן. תהליך הגישור הנעשה בתהליך הייעוץ בא במטרה להעצים ולקרב בין בני הזוג, לקבוע להם מערכת של מטרות משותפת אליהם יצטרכו לחתור ולמצוא דרכים לצורך הגשמת מטרות נעלות אלו.

לימודי הקורס אף מקנים מיומנות מעשית רחבה בכל הנוגע לשיטות התערבות יעילות לצורך שיפור וחיזוק ההתפתחות העצמית של משתתפי הקורס עצמם. היכולת להבין ולקבל את עצמך עוזרת לך להבין ולקבל את בן/בת הזוג שלך. השאיפה היא שאלה אשר מייעצים לאחרים ידעו ליישם את שיטות הטיפול על עצמם.
פתיחה

למי מתאים לעשות קורס ייעוץ זוגי?

הלימודים בקורס ייעוץ זוגי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, עורכי דין, מנהלים, בעלי עסקים וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו ליישב סכסוכים ולייעץ בתחום הזוגי. בנוסף, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אלו גם אנשים ללא רקע תעסוקתי בתחומים הרלוונטיים, כל עוד יש ברצונם לסייע לאחרים בפתרון בעיות בזוגיות. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ייעוץ זוגי?

תנאי הקבלה לקורס ייעוץ זוגי משתנים ממוסד לימודי אחד למשנהו. בחלק מן המקומות נדרשים המועמדים להציג תעודת תואר ראשון בתחומים הרלוונטיים כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית וחינוך. כמו כן, נדרשים המועמדים לעבור בחינות התאמה וקיים גם ראיון אישי.

ישנם מוסדות לימוד בהם דורשים תואר שני לפחות במקצועות טיפוליים: פסיכולוגיה קלינית, חינוכית, שיקומית או התפתחותית, תואר שני בטיפול באמנויות, תואר שני בקרימינולוגיה קלינית, עובדים סוציאליים בעלי תואר שני בהתמחות קלינית, תואר שני בייעוץ חינוכי ובעלי תואר שני בריפוי בעיסוק. אורך ההכשרה משתנה בהתאם להיקף הנושאים בקורס ולמתכונת הלימודים. עם זאת, מומלץ ליצור קשר עם מוסד הלימוד הרצוי ולברר אודות תנאי הקבלה ומסלולי הלימוד השונים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ייעוץ זוגי?

משך הלימודים בקורס ייעוץ זוגי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים כוללים בין 150 שעות לימוד ל-500 שעות לימוד, ומעל 400 שעות פרקטיקום, הנפרשים על פני תקופת זמן שבין חצי שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד המציעים הכשרה זו, מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ייעוץ זוגי?

נושאי הלימוד בקורס ייעוץ זוגי משתנים בהתאם לאורך ההכשרה והיקף הלימודים בכל מוסד. במרבית הקורסים הנושאים הנלמדים הם: חקר ההוויה הזוגית, מודל אינטגרטיבי ממוקד לטיפול זוגי בשיטות שונות, טיפוח האהבה והידידות בין בני הזוג, מחקרים ויישומים קליניים בטיפול הזוגי, העברה בין-דורית, הזוגיות בפרספקטיבה רב ממדית, יחסי האובייקט, הספקטרום האישי והבין-אישי בקונפליקט הזוגי וברגעי עימות ומשבר, טיפול במשברים חריפים בחיי הזוגיות כגון משברים הנובעים כתוצאה מחוסר אמון, אלימות פיזית או מילולית, בגידה ועוד.

ברוב הקורסים ישנה התנסות מעשית והנחייה אישית על ידי איש מקצוע. בוגרי קורס ייעוץ זוגי אשר סיימו את לימודיהם והשלימו את החובות המטלות עליהם, יזכו לקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד בו הם למדו. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ייעוץ זוגי?

לבוגרי קורס ייעוץ זוגי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בוגרי קורס ייעוץ זוגי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום הן כשכירים בקליניקות שונות או כעצמאים בקליניקה פרטית משלהם. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן בוגרים רבים בוחרים באפשרות זו. כמו כן, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, אנשי חינוך ועוד, שיסיימו בהצלחה קורס ייעוץ זוגי יוכלו להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם ולסייע למטופליהם גם בתחום זה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ייעוץ זוגי?

בוגרי קורס ייעוץ זוגי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס גישור. לימודים אלו יכשירו את הבוגרים ליישוב סכסוכים וקונפליקטים, תוך הגעה להסכמה בין שני הצדדים, תוך שימוש בכישורי התקשורת בין אישית וביכולת להבין את שני הצדדים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס גישור משפחתי. במסגרת לימודים אלו יעסקו הבוגרים בתחום העוסק באופן ספציפי בגישור בין בני זוג לאחר ההחלטה להתגרש.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ