ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בקרימינולוגיה

תואר ראשון בקרימינולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי קרימינולוגיה?

קרימינולוגיה היא תחום השייך לענף מדעי החברה, קרוב לתחום הסוציולוגיה אך שונה ממנו. מדע הקרימינולוגיה עוסק בחקר הסטייה מן הנורמות החברתיות המקובלות אשר מתבטאת בפשיעה, אלימות, עבריינות וכדומה, בהיבט החברתי-התנהגותי של הפשע ושל הפושע, בהשפעות של עבריינות ופשיעה, בהבנת הסטייה החברתית, דרכי מניעתה והסיבות לקיומה, מצבים חברתיים שנוגעים לפשע, הסטטיסטיקה של הפשע ועוד. 

הסטודנטים במסלול זה עוסקים בסטיות החברתיות, הסיבה לקיומן, הביטוי שלהן, ההיבטים השונים של הסטיות הנורמטיביות ועוד. במסדרת הלימודים ייחשפו המשתתפים לכל ההתנהגויות הסוטות תוך מתן דגש למניעה, ענישה, טיפול ושיקום ותוך התייחסות לתיאוריות שונות לגבי אותן התנהגויות סוטות ולגבי תגובת החברה אליהן, הדרכים להתמודדות עימן ודרכי מניעתן. כמו כן, ילמדו על המבנה הנפשי של הפושעים והגורמים להתנהגותם ועוד.


למי מתאים ללמוד תואר ראשון בקרימינולוגיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בקרימינולוגיה?


לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה הפכו בשנים האחרונות למבוקשים ופופולאריים במיוחד בקרב סטונדטים רבים בישראל, שכן לבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום קיים ביקוש גבוה בשוק העבודה. הלימודים משלבים בין תחומי ידע רבים ומרתקים, זאת מתוך מטרה לנתח, ללמוד ולהבין מהי ההתנהגות הנורמלית של האדם ושל החברה הכללית.

תחום הקרימינולוגיה משתנה בין מדינה למדינה ובין התרבויות השונות, זאת בשל החוקים השונים בתחום המוסר והחברתיות. מטרתה של הקרימינולוגיה הינה הסברת מקור הפשיעה והסטייה מן הנורמה באמצעות כלים שונים מעולמות תוכן מגוונים כמו: פסיכולוגיה, ביולוגיה, סוציולוגיה, משפטים, מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, כימיה, אנתרופולוגיה ועוד. 
פתיחה

למי מתאים ללמוד קרימינולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בקרימינולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה מקצועית, מקיפה ואיכותית מתוך כוונה להשתלב בשלל העבודות המוצעות בתחום מבוקש, מרתק ומאתגר זה. הלימודים מתאימים לאנשים סבלניים, בעלי חוזק נפשי ויכולת התמודדות עם מקרים קשים וכואבים אליהם ייחשפו במהלך הלימודים ובמהלך עבודתם.

כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים יסודיים, בעלי יכולות ריכוז גבוהות ותשומת לב לפרטים, זאת על מנת שיוכלו להרכיב את התמונה השלמה של המקרה ולספק אינדיקציה ברורה לגבי המצב עמו מתמודד הפושע ואותו הוא מעוניין לשפר. נוסף על כך, ישנה חשיבות רבה ליחסי אנוש וליכולת תקשורת מעולה עם מגוון רחב של אנשים, תרבויות ואוכלוסיות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בקרימינולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב נדרשים המועמדים לעמוד בתנאי קבלה דומים לאלו של שאר התחומים בפקולטה למדעי החברה, אשר מתבססים לרוב על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ממוצע בגרויות של בין 80 ל-90 ומעלה ובעלי ציון פסיכומטרי של בין 550 ל-600 לפחות. חלק מן המכללות אף מאפשרות קבלה גם ללא עמידה בתנאים אלו. מידע נוסף לגבי תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה במוסדות הלימוד השונים ניתן למצוא בקישור הזה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי קרימינולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בקרימינולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כשלוש שנים אקדמיות. ניתן ללמוד קרימינולוגיה במסגרת מגוון מסלולים, ביניהם: תואר ראשון רב תחומי במשאבי אנוש וקרימינולוגיה, תואר ראשון בחברה וקרימינולוגיה, תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בקרימינולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בקרימינולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. נוסף על כך, כוללים הלימודים סיורים במוסדות חוק, אכיפה וטיפול כמו בתי כלא, בתי משפט, מוסדות גמילה מאלכוהול, בתי חולים לבריאות הנפש, מוסדות גמילה מסמים ועוד.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פסיכולוגיה, תורת הענישה, תיאוריות בקרימינולוגיה, חוק ומשפט פלילי, פקודת הסמים המסוכנים, שיטות מחקר, פסיכופתולוגיה, ניתוח וביקורת מחקרים, תורת הפשע, תיאוריות בעבריינות, שימושי מחשב, סטייה חברתית, עבריינות נוער, קורבנות הפשיעה, סוציולוגיה ומנגנונים חברתיים, סטטיסטיקה, עבריינות מין, אלימות, עבריינות ומוסר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בקרימינולוגיה?

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה.
 
הם יוכלו להשתלב בעבודה במוסדות שונים, למשל: משטרה, שירות בתי הסוהר, מערכת בתי המשפט, מערכות חינוך ורווחה, מכוני בילוש, אקדמיות, שירותי מבחן, מוסדות שיקום וגמילה, בתי חולים לבריאות הנפש וכדומה. במסגרת עבודתם ינתחו פשעים, ירכיבו פרופילים של עבריינים מסוגים שונים, יהוו חלק מחוקרי זירות פשע שונות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בקרימינולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בקרימינולוגיה קלינית. לימודים אלו הינם לימודים מעמיקים ומקיפים יותר לאחריהם יוכלו הבוגרים להשתלב באבחון וטיפול של נפגעי נפש ובעלי הפרעות שונות, שיקום עבריינים, מתן חוות דעת משפטית, מניעת פשעים ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס גרפולוגיה. במסגרת לימודי תעודה אלו יוכשרו הבוגרים להבנת שיטת הגרפולוגיה באמצעותה ניתן לפענח כתב יד של אנשים ולאבחן אותם על פי המודלים השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ