ייעוץ לימודים חינם!

קורס רכיבה טיפולית

מה כדאי לדעת על קורס רכיבה טיפולית?

רכיבה על סוסים מאפשרת טיפול וריפוי של בעיות שונות ומגוונות ועל כן שיטה טיפולית זו יעילה ומתאימה לפגיעות ראש, נכויות שונות, קשיים מוטוריים ועוד. הרכיבה משפרת את תנועתיות המפרקים, משפרת את שיווי המשקל והקואורדינציה, מחזקת את השרירים ותורמת לתחושת כוח, משפרת את הביטחון העצמי והדימוי העצמי של המטופל, משפרת מיומנויות למידה, קשב וריכוז, מטפלת במוגבלויות וקשיי תנועה ויציבה, מאפשרת הסרת מתחים וחרדות, מפתחת אמון ועוד.

הלימודים בקורס רכיבה טיפולית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לשם השתלבות בשוק העבודה במסגרת עבודה מרתקת ומספקת המשלבת בין עולם הטיפול לעולם הספורט ומאפשרת סיוע לאוכלוסיות רבות ומגוונות. המשתתפים יוכשרו להבאת המטופל לבטוח ביכולותיו ויאפשרו לו להנות מחווייה ייחודית זו.

למי מתאים ללמוד קורס רכיבה טיפולית?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס רכיבה טיפולית?

רכיבה טיפולית היא שיטה לטיפול וריפוי של בעיות וקשיים שונים, פיזיים, רגשיים וחברתיים. טכניקה זו עושה שימוש בסוס וברכיבה ככלי לריפוי באמצעות התנועה הקצבית אותה חש הרוכב כאשר הוא מצוי על גב הסוס, המגע הפיזי והחיבור המיוחד אשר נרקם בין האדם לבעל החיים ועוד. במסגרת טיפולית זו, ישלבו המדריכים דגשים מעולם הפסיכולוגיה, החינוך והשיקום ובאמצעות כך יוכלו לסייע לרוכבים בהתמודדות עם הבעיות השונות.

שהייה לצד בעל חיים בכלל וסוס בפרט, טיפול בו ורכיבה עליו, מאפשרים יצירת תקשורת ייחודית אשר מספקת חווייה מהנה ומעצימה. הסוס מרגיש ומגיב לרגשותינו האמיתיים והעומקים ביותר, גם אלו שאיננו מודעים להם כלל. בנוסף, מאפשרת הסוס פעילות גופנית חווייתית ודורש לקיחת אחריות, שכן סוס הוא חיה חזקה וגדולה. שליטה בתנועות הסוס וישיבה עליו נותנות לאנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך כוח ומשפרות את הדימוי העצמי שלהם.
פתיחה

למי מתאים קורס רכיבה טיפולית?

הלימודים בקורס רכיבה טיפולית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי סוסים הנמשכים למקצועות הטיפול וההדרכה השונים ומעוניינים בהכשרה מקצועית ואיכותית שתסייע להם להשתלב בשוק העבודה בתחום מרתק ומאתגר זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מטפלים מהסוגים השונים כמו פסיכולוגים, מטפלים באמנות, ביבליותרפיסטים, עובדים סוציאליים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולפתח לעצמם אפשרויות תעסוקה נוספות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס רכיבה טיפולית?

תנאי הקבלה לקורס רכיבה טיפולית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הם בני 20 ומעלה, בעלי ניסיון קודם ברכיבה על סוסים וזיקה לעבודה עם בעלי חיים ובעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ועל כשירותם לעסוק בפעילות גופנית. כמו כן, סביר להניח כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס רכיבה טיפולית?

משך הלימודים בקורס רכיבה טיפולית עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 500 ל-900 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס רכיבה טיפולית?

תוכנית הלימודים בקורס רכיבה טיפולית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: טיפול בסוסים, רכיבה בטיחותית, טכניקות טיפול, טיפולים בהתאם לאוכלוסיות שונות, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיות הניתנות לסיוע באמצעות רכיבה טיפולית, טיפול ושיקום בפגיעות מוטוריות, תורת האימון, יציבה נכונה, שיווי משקל וקואורדינציה, טונוס שרירים, דימוי עצמי וביטחון עצמי, ריכוז, פסיכולוגיה התפתחותית, וטרינריה, חינוך מיוחד, ריפוי ועיסוק, קינסיולוגיה, תפקידו של המדריך הטיפולי, זאולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס רכיבה טיפולית?

לבוגרי קורס רכיבה טיפולית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. כמו כן, יזכו הבוגרים לתעודת מדריך רכיבה במידה ואינם הוסמכו בנושא זה קודם לכן. 

בוגרי קורס רכיבה טיפולית הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חוות סוסים ברחבי הארץ, פנימיות בהן שוכנים בני נוער בעלי בעיות רגשיות, נפשיות ופיזיות, מרכזים לנוער בסיכון, ישובים כפריים, מרכזי שיקום וגמילה מסמים ועוד רבים נוספים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס רכיבה טיפולית?

בוגרי קורס רכיבה טיפולית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי וטרינריה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאבחון, טיפול וריפוי של בעלי חיים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טיפול בעזרת בעלי חיים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה במסגרת עבודה טיפולית מספקת ומאתגרת אשר עושה שימוש בבעלי חיים ובחיות מחמד במיוחד, ככלי המסייע להתמודדות עם בעיות וקשיים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ