ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון באדריכלות

מה כדאי לדעת על לימודי אדריכלות?

אדריכלות וארכיטקטורה הם שני שמות נרדפים אשר באים לתאר את אומנות הבנייה. תחום אומנות הבנייה משרת את האדם כבר אלפי שנים וכמה מיצירות הפאר המוכרות של העולם העתיק הן תוצר מחשבתם וידם של ארכיטקטים קדומים ועתיקים. יצירות האדריכלות נחשבות ליצירות אמנות גדולות וחשובות, אותן מבצעים בעלי המקצוע החל משלב התכנון והרעיון ועד לשלב הבנייה.

הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך תכנון איכותי ויעיל של מבנים. המשתתפים ילמדו את כלל התיאוריות המקובלות בתחום ויוכשרו ליישום התיאוריות הללו בפועל. תחום האדריכלות הוא תחום רחב היקף וכולל התמחויות רבות: אדריכלות ועיצוב מבנים, אדריכלות נוף, תכנון ערים, אדריכלות פנים ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באדריכלות?

1
אמנותי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון באדריכלות?

תחום האדריכלות והארכיטקטורה משלב בין שני עולמות תוכן מרתקים - בין אומנות למדע ולטכנולוגיה, בין יצירתיות ועיצוב לבין מדעים מדויקים והנדסה. לימודי אדריכלות עוסקים בתכנון ועיצוב של חללים ועוסקים בסביבה הבנויה בכלל, הן ברמת המקרו והן ברמת המיקרו.

הצורך באדריכלים איכותיים, מקצועיים ומיומנים הולך וגובר, זאת עקב הגדילה וההתרחבות בתחום הבנייה בארץ. על המעוניינים להשתלב בתחום מבוקש זה להכיר את כלל התיאוריות והשיטות שמאחורי המקצוע, וכן את דרכי העבודה המעשיות, זאת בכדי שיוכל האדריכל לבנות מבנה יעיל, פונקציונאלי, שימושי, נוח, ידידותי לסביבה, יפה ומשתלב בנוף הקיים. אדריכלים מוכשרים יוכלו להשתלב בגוון משרות בתחום התכנון והבנייה, וליהנות מתנאי העסקה מצוינים ומשכר גבוה למדי.
פתיחה

למי מתאים ללמוד אדריכלות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים כישרוניים, יצירתיים ואמנותיים, בעלי דמיון מפותח ובעלי כישורים טכניים והנדסיים טובים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה להם את מרב הידע הנדרש ותאפשר להם להשתלב בשלל המשרות הרווחיות והמבוקשות המוצעות בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים מתחומי הבניין כמו מהנדסי בניין, מעצבי פנים, הנדסאי אדריכלות ועיצוב וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באדריכלות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. אמנם, חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או ציון של 70 ומעלה ברמת 5 יחידות. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. לעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות המציג את יצירותיהם השונות. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי אדריכלות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי אדריכלות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של חמש שנות לימוד. לאחר מכן, על הבוגרים להשלים חובת התמחות בת שלוש שנים בעבודה תחת אדריכל מורשה ולאחריה הם נדרשים לעבור מבחנים חיצוניים מטעם רשם האדריכלים והמהנדסים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון באדריכלות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: שיטות ומודלים כמותיים בתכנון, תולדות האדריכלות, עיצוב בנים, מבנה פרטי ובניין, שיקולים כלכליים בבנייה, פסיכולוגיה למתכנן, תולדות הארכיטקטורה בימי הביניים, היבטים חברתיים של תכנון עירוני, מאור וחשמל, עיצוב פנים וריהוט, בקרת הסביבה ושיקולי אנרגיה בתכנון, שימושי מחשב בתכנון פיזי, טכנולוגיות בנייה, שימור ושיקום מבנים, עיצוב סביבתי, ארכיטקטורה של מבנים, הקמת מבני ציבור, תכנון גנים ופארקים עירוניים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון באדריכלות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Arch באדריכלות וארכיטקטורה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו מאפשרת להירשם בפנקס האדריכלים, איך אינה מעניקה לבוגרים את התואר אדריכל מורשה. בכדי לקבל את התואר "אדריכל מורשה", על הבוגרים להשלים חובת התמחות באורך שלוש שנים בעבודה תחת אדריכל מורשה ולאחר מכן לעבור בהצלחה את המבחנים מטעם רשם האדריכלים והמהנדסים. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון באדריכלות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרדי אדריכלות ועיצוב פרטיים או ציבוריים, בתחומי התכנון העירוני, בתפקידי הוראה ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולהציע את שירותיהם באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי לימודי תואר ראשון באדריכלות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס פנג שוואי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב חללים ומבנים על פי תורה מרתקת הנשענת על עקרונות סיניים עתיקים ומטרתה ליצור איזון, שלווה ורוגע.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ