ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בגיאולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי גיאולוגיה?

גיאולוגיה היא תורת האדמה אשר משתייכת לענף מדעי הטבע, מהווה חלק מרכזי ממדעי כדור הארץ ועוסקת בניתוח ומחקר של התהליכים השונים המתרחשים במעטפת כדור הארץ ובתוכו, כמו גם בחקר האדמה, חקר הסלעים והקרקעות, בחינת הרכבם, תלהיכי היווצרותם, זמן היווצרותם, תפוצתם והתהליכים השונים שעוברים עליהם. 

תואר ראשון בגיאולוגיה עוסק בהתפתחות כדור הארץ ואופן פעולתו, בתהליכי פני שטח ובהשפעת הגומלין בין האוויר, המים, עולם החי, סלעי כדור הארץ ועוד, וכוללים בתוכם חשיבה מדעית ואנליטית רבה. תחום זה מקדם את הבנתנו את העולם בו אנו חיים. הגיאולוגיה כוללת תחומי מחקר מרתקים רבים, ביניהם: פלאונטולוגיה, מינרולוגיה, גיאופיזיקה, סיסמולוגיה ועוד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בגיאולוגיה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בגיאולוגיה?

גיאולוגיה היא תחום מדעי שבמסגרתו חוקרים את הגיאוספירה - אחת ממערכות החומר של כדור הארץ הכוללת בתוכה את כל החומר הסלעי (מינרלים, סלעים, קרקעות וכדומה). תחום זה מבקש להסביר, לחקור ולחזות אירועים שונים כמו רעידות אדמה, נדידת יבשות, היווצרות תצורות נוף וכו'.

הסטודנטים שלומדים לתואר ראשון בגיאולוגיה יוכשרו לתיארוך ממצאים, יכירו שיטות מחקר שונות, ילמדו כיצד לעבוד עם הציוד הטכנולוגי המבוקש, יחקרו סלעים, מינרלים, אלמוגים, מאובנים וכדומה, יעסקו בתנועת הלוחות הטקטוניים והשפעתם, בפעילותם של הרי געש, במקורות נפט וגז, במאגרי מים ותהום ועוד. אם כן, אפשר לומר שלימודי התואר הראשון בגיאולוגיה מרחיבים את אופקיהם של הסטודנטים ומקנים להם ידע רב ומיומנויות מחקר שחשובים לעיסוק בתחום הגיאולוגיה לאחר התואר.

פתיחה

למי מתאים ללמוד גיאולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים, בעלי זיקה לעולם המדעים והמחקר ויכולת חשיבה אנליטית מפותחת המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה להם את האפשרות לנתח, להבין ולחקור לעומק את מרכיבי כדור הארץ עליו אנו חיים והתליכים השונים אשר מתרחשים בו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בגיאולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בגיאולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, תנאי הקבלה ללימודים אלו אינם גבוהים למדי והמועמדים נדרשים לסכם 600 ומעלה, המורכב מציון משולב בין תעודת הבגרות לבין ציון המבחן הפסיכומטרי. מומלץ לברר מול המוסד הלימודי בו אתם מתעניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב, שכן דרישות הקבלה מתעדכנות באופן תדיר.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי גיאולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון חד חוגי והן במסגרת תואר ראשון דו חוגי המשלב לימודי מדעי המחשב, גיאוגרפיה, ביולוגיה ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בגיאולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בגיאולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. כמו כן, ישתתפו הסטודנטים בהפלגות, סיורים, סדנאות שטח ועוד.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: סלעי משקע, מינרלים וסלעים, הידאוגיאולוגיה, גיאופיזיקה, הגיאולוגיה של ארץ ישראל, תהליכים פיזיקליים אשר מתרחשים בכדור הארץ, גיאולוגיה סביבתית, מתמטיקה של מערכות, רעידות אדמה, הרי געש, מינרלוגיה, פלאונטולוגיה, תהליכים טקטוניים, תמלחות וסלעי משקע ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בגיאולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בגיאולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בגיאולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות מחקר באקדמיה או במכוני מחקר, כעובדים בתעשיות המחצבים הנפט והגז, בתאגידי מים, במשרדים ממשלתיים, בחברות פרטיות המבצעות פרויקטים הנדסיים, חברות לפיתוח ושימור מקוורות מים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בגיאולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס איכות הסביבה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתכון ושיפור איכות הסביבה בארגונים ומסגרות שונים, החל מאמצעים להגנה על הסביבה באופן פרטי ועד להגנה על הסביבה ותכנון פרויקטים באופן ציבורי.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תעודת הוראה. במסגרת לימודים אלו ירכשו הבוגרים מיומנויות וטכניקות הוראה הנדרשות על מנת לקבל את רישיון ההוראה באמצעותו יוכלו להשתלב כמורים לגיאולוגיה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ