ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בביולוגיה/מדעי החיים

תואר ראשון בביולוגיה/מדעי החיים

מה כדאי לדעת על לימודי ביולוגיה?

ביולוגיה היא תחום מרתק ונרחב במיוחד אשר שייך לענף מדעי החיים ומדעי הטבע, ועוסק בהרכבם של אורגניזמים חיים ובכל המתרחש בתוכם, וכן ביחסים בינם לבין הסביבה שבה הם פועלים. הביולוגיה חוקרת את עולם החי, את התנהגותם של היצורים החיים ואת היחסים בינם לבין עצמם.

תואר ראשון בביולוגיה כולל נושאי לימוד מעניינים רבים כמו מדעי הצמח, ביוכימיה, ביופיזיקה, אקולוגיה ופיזיקה. נוסף על כך, כל סטודנט יכול לבחור להעשיר את הידע שלו בנושאים נוספים בהתאם לתחומי העניין שלו ולהתמחות שהוא רוצה לעשות - אנטומיה, גנטיקה, בוטניקה ועוד. לימודי התואר מקנים לסטודנט ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב ומרתק זה כחוקרים, מורים וכדומה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביולוגיה/מדעי החיים?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בביולוגיה?

לימודי ביולוגיה נחשבים לימודים מעניינים ביותר עבור מי שמתעניין בעולם החי והצומח ורוצה להבין כיצד פועלים אורגניזמים חיים. במהלך התואר ירדו הסטודנטים לעומקם של תהליכים כימיים וביולוגיים שונים שמתרחשים בגוף האדם, בעל החיים והצמח וילמדו על יחסי הגומלין בניהם.

תחום הביולוגיה התפתח מאוד וצבר חשיבות עצומה מאז מהפיכת הגנום והפך לנושא מרכזי של מדע ומחקר. חשיבותה של הביולוגיה משמעותית במיוחד עבור תחומי הרפואה, המחקר, הנדסת המזון, הנדסה גנטית, ביוטכנולוגיה, אנרגיה סולרית, שמירה על איכות הסביבה ועוד. לכן, לבוגרי תואר ראשון בביולוגיה אפשרויות תעסוקה רבות בשלל מסגרות - הייטק, תעשייה יצרנית, הנדסת מזון, אקדמיה, מחקר ועוד. לרוב מסגרות אלה מציעות משרות בתנאים נוחים ושכר גבוה למדי, ואלה משתפרים עם צבירת הוותק והניסיון בתחום.
פתיחה

למי מתאים ללמוד ביולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בביולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומי המדע והמחקר, בעלי יכולות אנליטיות מפותחות, חשיבה ריאלית וסקרנות רבה, המעוניינים להבין את עולם החי לעומקו ולחקור אותו על מנת להשתלב בשלל המשרות הקיימות בתחום המחקר המדעי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים כל המעוניינים להשתלב בעבודה כמדענים או להמשיך למחקר בתחום הביולוגיה, וכן לכל המעוניינים להשתלב בתעשיית התרופות והמזון.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בביולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בביולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הם גבוהים מהנדרש.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב וכיצד תוכלו להתקבל ללימודים. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי ביולוגיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי ביולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בביולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות. ניתן לרכוש הכשרה זו במסגרת מספר מסלולי לימוד: תואר ראשון במדעי החיים וביוטכנולוגיה ימית, תואר ראשון במדעי המחשב וביולוגיה חשיובית, תואר ראשון במשפטים ומדעי החיים ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בביולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בביולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: פסיכוביולוגיה, ביוטכנולוגיה, מדעי המוח, ביוכימיה, ביולוגיה ימית, מיקרוביולוגיה, מדעי החיים, מדעי הסביבה, כימיה ומדעי החיים, ביולוגיה סביבתית, ביוטכנולוגיה ימית, אנטומיה ופיזיולוגיה, ביולוגיה התפתחותית, פיזיולוגיה של בעלי חיים, ביולוגיה של רבייה, אבולוציה, כימיה כללית, אקולוגיה, מדעי הצמח, מיקרוביולוגיה, חקר סביבת האדם ושמירתה, סטטיסטיקה והסתברות, מבנה התא ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בביולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בביולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בביולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בביולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בלימודים במסגרת תחומי החקלאות והתעשייה, בחברות קוסמטיקה, חברות מזון, חברות תרופות, מוסדות רפואיים, ארגונים ירוקים, משרדים לאיכות הסביבה, מכוני מחקר, משרות הדרכה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בביולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בביולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תעודת הוראה. לימודים אלו מקנים לבוגריהם את מרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לצורך קבלת רישיון הוראה, זאת תוך התמקדות במיומנויות הוראה מגוונות ובדרכי העברת החומר לתלמידים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בביוטכנולוגיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לפיתוח היכולת להשתמש באורגניזמים מסוגים שונים על מנת ליצור מוצרי צריכה בתעשייה, בחלקאות, ברפואה, בתחום המזון, בתחום המחקר ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ