ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במדעי הטבע

תואר ראשון במדעי הטבע

מה כדאי לדעת על לימודי מדעי הטבע?

ענף מדעי הטבע הוא שם כולל לתחומי המדע השונים אשר עוסקים בעולם הפיזי - החי, הצומח והדומם. לימודים של מדעי הטבע כוללים העמקה והבנה של תחומים שונים ומגוונים, ביניהם: ביולוגיה, ביוכימיה, ביופיזיקה, גיאוכימיה, גיאופיזיקה, כימיה, כימיה פיזיקלית, מתמטיקה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, פיזיקה, חקר החלבונים, מדעי המוח, גנטיקה, חקר סביבת האדם, אקולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה, מיקרוביולוגיה, אסטרונומיה, מדעי החיים, מדעי הסביבה ועוד.

לימודי מדעי הטבע מתאימים לחובבי הטבע אשר יש ברצונם להרחיב את ידיעותיהם בתחומים המגוונים, המעניינים והחשובים הללו, ומטרתם הינה העשרת ידיעותיהם של הסטודנטים בתחומים השונים ובהשפעותיהם על הסביבה והמשאבים השונים בה.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי הטבע?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במדעי הטבע

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הטבע כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל התחומים והמשרות. המשתתפים יוכשרו לפיתוח דפוסי חשיבה מדעית, ירכשו שיטות עבודה ומחקר ובאמצעות אלו יוכלו לקדם את הסביבה ולפתח רעיונות יעילים ופורצי דרך בתחומם.

מדעי הטבע עוסקים בעולם הפיזי וכוללים תחומים מדעיים שונים ומגוונים . בין התחומים הללו ניתן למצוא את הכימיה - חקר החומר, אסטרונומיה - חקר העל-חומר ומדעי היקום, מדעי כדור הארץ - חקר הסביבה והאינטראקציות הקורות על פני כוכב הלכת שלנו, ביולוגיה - חקר מדעי החיים, פיזיקה - חקר מימדי החומר המרחב והזמן ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מדעי הטבע?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הטבע פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי הטבע והסביבה, המעוניינים ללמוד ולהעמיק בתחומי העולם החי, הדומם והצומח, לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית המאפשרת השתלבות במשרות ותחומים רבים ומגוונים, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ובאמצעות כך לקדם את הסביבה ולפתח רעיונות ושיטות חדשניות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הטבע?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי הטבע יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, יושם דגש על ציוני הבגרות במתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ואנגלית. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד אשר דורשים מעבר של ריאיון קבלה אישי, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לברר מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי הטבע?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הטבע עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במדעי הטבע?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי הטבע משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: חקר תאי גזע, הגנום האנושי, פרוטאומיקה, חקר תפקוד המוח, גנטיקה, ביוטכנולוגיה, זואולוגיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, בוטניקה, פיזיולוגיה, ביולוגיה סביבתית, הנדסה גנטית, חקר סביבת האדם, חקר ההתנהגות, אקולוגיה, אוקיאנוגרפיה, כימיה, כימיה אורגנית, לימודי מדעי כדור הארץ, פיזיקה, סטטיסטיקה, הסתברות, מדעי הצמח, מתמטיקה, נוירוביולוגיה, תכנות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים תואר ראשון במדעי הטבע?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי הטבע אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc או B.A באחד מתחומי מדעי הטבע, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי הטבע עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודות מחקר, עבודות רפואיות, מעבדות ניסויים, מכוני מחקר, תחום הרפואה, תחום הביוטכנולוגיה, גני חיות, מרפאות וטרינריות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במדעי הטבע?

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי הטבע המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בביוטכנולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ליצירת טכנולוגיות מתקדמות בשלל תחומים, זאת תוך שימוש במדעי הטבע, מדעי החיים והמערכות הביולוגיות המורכבות השונות. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ירוקים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשמירה על איכות הסביבה מתוך מטרה שיוכלו להשתלב במגוון הטכנולוגיות והשירותים, זאת על מנת לספק מענה לבעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ