ייעוץ לימודים חינם
קורס BI - לימודי בינה עסקית

קורס BI - לימודי בינה עסקית

מה כדאי לדעת על קורס BI?

לימודי קורס BI - בינה עסקית מכשירים את משתתפיהם כמומחים בעולם העסקים. תחום הבינה העסקית הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני כל ארגון, חברה או עסק. מערכות ה-BI יכולות לאסוף, לנתח ולאפיין מידע רב הקשור למוצרים ולשירותים אותם מציעה החברה ובכך לשפר את ביצועיה, להקטין את הוצאותיה ולהגדיל את רווחיה.

הלימודים בקורס BI - לימודי בינה עסקית כוללים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות המאפשרות לבוגרים לבנות מערכות מתקדמות לניתוח מידע והפקת מידע בעל ערך, לפתח מערכות קיימות לניתוח מידע, לאשש מסקנות על בסיס מאגר נתונים, ליצור תחזיות עסקיות שימושיות, לכרות מידע שימושי, לעבד אותו, לנהל את הביצועים העסקיים וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס BI - לימודי בינה עסקית?

1
ריאלי
2
חוקר
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס BI - לימודי בינה עסקית?

בינה עסקית, BI - Business Intelligence, הוא תחום צעיר יחסית אשר הולך ומתפתח מהירות וכולל מגוון שיטות ואמצעים להפקת מידע ונתונים פרקטיים לצרכי החלטות ניהוליות עתידיות. מטרתה של הבינה העסקית היא לסייע לארגונים להפיק מידע משמעותי מתוך כלל המידע שנאסף בארגון על ידי שימוש בטכנולוגיות מידע חדישות.

הבינה העסקית תופסת לאחרונה מקום חשוב ומרכזי בתחום ניהול מערכות המידע, שכן באמצעות מערכת ה-BI ניתן לקבל דיווחים שוטפים, עדכניים, דינאמיים ורלוונטיים ועל ידי כך להפיק יתרונות ארגוניים, כמו כן מאפשרת המערכת לאגד את כלל המערכות הפועלות בו, להפחית את ההוצאות, להגביר את יעילות המוצר, השירות וזרימת המידע. הפועלים בתחום זה עוסקים בכריית מידע, עיבוד וחיזוי אנליטי, מדידת ביצועים ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס BI - לימודי בינה עסקית?

הלימודים בקורס BI - בינה עסקית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרת ידיעותיהם והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בתחום מבוקש, נדרש ורווחי זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי תעשייה וניהול, עובדי IT, עובדי היי-טק מהתחומים השונים, כלכלנים, סטטיסטיקאים, מנתחי נתונים, וכן העוסקים בתחומי מנהל העסקים, מערכות המידע, מדעי המחשב ועוד רבים נוספים, אשר מעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הסמכה איכותית חדשה באמצעותה יוכלו להשתלב במגוון תפקידים שונים בארגון או העסק בו הם פועלים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס BI - לימודי בינה עסקית?

תנאי הקבלה לקורס BI - בינה עסקית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן המוסדות אינם דורשים מהמועמדים להיות בעלי תארים אקדמיים קודמים, בתנאי והמועמדים בעלי ידע טכנולוגי רב הנבדק על ידי מבחני קבלה בתחומים הרלוונטיים. 

בדרך כלל, תנאי הקבלה לקורס דורשים כי המועמדים יהיו בעלי תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים, הנדסת תעשייה וניהול, מדעי המחשב, ניהול מערכות מידע ועוד, וכי יהיו בעלי שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה. ניסיון מעשי בעבודות בתחום הבינה העסקית מקנה יתרון. כמו כן, דרישה מקובלת נוספת היא עמידה בריאיון אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס BI - לימודי בינה עסקית?

משך הלימודים בקורס BI - לימודי בינה עסקית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. קורסי מבוא מזורזים בתחום כוללים בדרך כלל בין 40 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ואילו קורסים מקיפים יותר כוללים בין 220 ל-330 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס BI - לימודי בינה עסקית?

תוכנית הלימודים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההסמכה הנרכשת בסיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: כלי BI - תוכנות גיליונות אלקטרוניים, Digital Dashboards, עיבוד אנליטי מקוון, כריית מידע, כריית תהליכים, בינה עסקית, מערכות מידע, ניהול ביצועים עסקיים, מידוד וניתוח מנבא, טכנולוגיית המידע וההתפתחויות בתחום, בניית מערכות לארגון מבנים ותהליכים עסקיים, איתור דפוסים לניהול של ארגון, יצירת דוחות התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות, מחקר וניתוח נתונים, מידע היסטורי, מדע עכשווי, עיצוב ממשק משתמש, הטמעה והדרכה ועוד שלל נושאים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס BI - לימודי בינה עסקית?

לבוגרי קורס BI - לימודי בינה עסקית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד אף מקנים הכנה למבחני ההסמכה הבינלאומיים מטעם חברת Microsoft. בוגרים שיעברו בהצלחה בחינות אלו, יזכו לתעודה יוקרתית בינלאומית מטעם החברה, למשל תעודת MCSE:BI.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות היי-טק, חברות הנדסה, חברות תעשייה וניהול, מפעלים, חברות ניהול מידע, חברות כלכליות, מסחר ושוק ההון, במסגרת צוותי BI במשק, במחלקות IT - טכנולוגיות מידע ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס BI - לימודי בינה עסקית?

בוגרי קורס BI - לימודי בינה עסקית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד התחמים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודים אקדמיים במסגרת תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע. לימודים אלו מכשירים את משתתפיהם לתכנון, תפעול וניהול של מערכות מידע ממוחשבות ולארגון מסגרות תעשייתיות וכלכליות גדולות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אנליסטים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניתוח והערכת שווי של חברות לצרכי השקעה ולמטרות מתן אשראי בנקאי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ