ייעוץ לימודים חינם
קורס גרפיקה ממוחשבת

קורס גרפיקה ממוחשבת

מה כדאי לדעת על קורס גרפיקה ממוחשבת?

גרפיקה ממוחשבת מתמקדת בעיצוב ועיבוד דיגיטלי של תכנים חזותיים באמצעות מחשב, תוך שימוש בשפות תכנות שונות. הגרפיקאים הם בעלי מקצוע אשר אחראיים על עיצוב המוצר ויצירת שפה מיתוגית שתוביל את המוצר להצלחה ותביא אותו לתוצאות פרסומיות טובות. ענף השיווק והפרסום הדיגיטלי כולו מבוסס על ידע ומכשור גרפי, דרכם מועברים הרעיונות הפרסומיים. תחום זה הפך לתחום מבוקש ונדרש ביותר בשוק העבודה, והעוסקים בו משתלבים במגוון רחב של תפקידים ומשרות.

הלימודים בקורס גרפיקה ממוחשבת מקנים למשתתפים ידע תאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות לעיצוב איכותי ועדכני באמצעות תוכנות הגרפיקה השונות כמו Photoshop, Illustrator, Indesign ועוד. נוסף על כך, מפתחים הלימודים את החשיבה היצירתית של הסטודנטים ומכשירים אותם ליצירת אנימציה ממוחשבת, פרסומות, עיצוב אתרים, באנרים, מציאות מדומה, תכנון משחקי מחשב, עיצוב אינטראקטיבי וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס גרפיקה ממוחשבת?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס גרפיקה ממוחשבת?

ההתפתחות הטכנולוגית שחלה בעולם כולו ומתעדכנת תדיר, הפכה את הגרפיקה הממוחשבת לתחום תעסוקה מרכזי ופופולארי ביותר. הגרפיקה הממוחשבת מוגדרת כאמנות מעשית אשר משלבת בין עולם המחשבים והטכנולוגיה לבין היצירתיות והעיצוב, תוך שימוש בתחומי העיצוב הגרפי, האמנות ומדעי המחשב, ועוסקת בעיבוד חזותי של תוכן באמצעות המחשב.

הגרפיקה הממוחשבת הינה חלק בלתי נפרד מעולם השיווק, הפרסום והדיגיטל, שכן מרבית המוצרים הגרפיים אשר מקיפים אותנו, כמו אריזות מוצרים, שלטי פרסומת, אתרי אינטרנט, פרסומות, שלטים, טקסטים ועוד, מיוצרים כולם בעזרת שימוש בתוכנות מחשב ייעודיות לגרפיקה ממוחשבת. מלבד עיצוב המוצר והתאמתו לצרכי הלקוח, עוסקים מעצבי הגרפיקה הממוחשבת בעיבוד המוצר במטרה ליצור את התוצאה הטובה והמושכת ביותר. מכאן ניתן להבין כי אנשי מקצוע אלו הם מבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה, ומשתלבים בקלות במקומות תעסוקה רבים.
פתיחה

למי מתאים קורס גרפיקה ממוחשבת?

הלימודים בקורס גרפיקה ממוחשבת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תחום העיצוב והשיווק הדיגיטליים במגוון משרות רווחיות ומבוקשות. בלימודים אלו יוכלו להשתלב אנשים המאופיינים בחשיבה יצירתית, חוש אסתטי מפותח ויכולת עבודה טובה עם מחשב.

הלימודים מתאימים במיוחד למעצבים גרפיים, כמו גם להנדסאי תקשורת חזותית ולבוגרי קורסים שונים מעולם העיצוב, המעוניינים להכיר את תחום לעומקו ולדעת לעבוד עם תוכנות העיצוב הממוחשב השונות בדרך מקצועית ויעילה. סיום קורס גרפיקה ממוחשבת יעניק לבוגרים יתרון בשוק העבודה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס גרפיקה ממוחשבת?

תנאי הקבלה לקורס גרפיקה ממוחשבת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 11 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי שליטה בשפה האנגלית ברמת בסיסית והיכרות עם עולם המחשבים והאינטרנט ברמת משתמש.

כמו כן, חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד מקיימים מבחני קבלה ייעודיים או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. דרישות נוספות יכולות להיות הצגת תיק עבודות, ניסיון או רקע קודם באחד מתחומי העיצוב ובעבודה עם התוכנות הגרפיות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס גרפיקה ממוחשבת?

משך הלימודים בקורס גרפיקה ממוחשבת עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים בין 150 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס גרפיקה ממוחשבת?

תכנית הלימודים בקורס גרפיקה ממוחשבת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים. השילוב בין שני אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: Photoshop, Illustrator, תוכנה ליצירת אלמנטים גרפיים, אפקטים ושילוב אלמנטים גרפיים עם מלל, InDesign, תוכנת פלאש, באנרים ובניית אתרים, עקרונות התקשורת החזותית, עקרונות שיווק ופרסום, יסודות העיצוב הגרפי, שיטות הבאה לדפוס, עיצוב ועריכת מודעות, תקליטורים, כרזות, עריכת סמלים מסחריים, עבודה מול לקוחות, עריכת תמונות, שכבות עריכה, הוספת מלל, הפיכה ל-PDF, בניית מסמך רב עמודים, שילוב אובייקטים חיצוניים, כרטיסי ביקור, תלת ממד, שיווק ופרסום ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס גרפיקה ממוחשבת?

לבוגרי קורס גרפיקה ממוחשבת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים תעודת גמר יוקרתית, מאושרת ומפוקחת על ידי משרד הכלכלה.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים במסגרת סטודיואים לגרפיקה, משרדי פרסום, משרדי עיצוב, בתי דפוס והוצאה לאור, מערכות עיתונים, חברות לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט, חברות פרסום אינטרנטי, תעשיית הטלוויזיה, הוצאות ספרים, חברות סטארט אפ, בתי הוצאה לאור ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולפתוח עסק פרטי משלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס גרפיקה ממוחשבת?

בוגרי קורס גרפיקה ממוחשבת המעוניינים ברכישת ידע נוסף, הן לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים והן לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אנימציה. המשתתפים בקורס זה יוכשרו לעשייה מקצועית ואישית בעולם התעשייה האמנותית, תוך למידת טכניקות שונות של גרפיקה ואנימציה. תחום נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שיווק באינטרנט. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפרסום באינטרנט של חברות, עסקים וארגונים לצרכי קידום מכירות, שיתופי פעולה בין חברות ועסקים ופרסום ברשתות הדיגיטליות השונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ