ייעוץ לימודים חינם
קורס אנימציה

קורס אנימציה

מה כדאי לדעת על קורס אנימציה?

האנימציה היא מרכיב חשוב ועיקרי בעולם השיווק והפרסום, הקולנוע והטלוויזיה, משחקי המחשב, רשת האינטרנט ועוד, ועל כן בעלי מקצוע מיומנים בתחום הם מבוקשים ביותר בשוק העבודה. על העוסקים בתחום, האנימטורים לסיים לימודי ציור ורישום, איור, עיצוב, גרפיקה ממוחשבת, מוזיקה, בימוי, הפקה, כוריאוגרפיה וכדומה, שכן עבודתם משלבת בין תחומי עניין רבים ומגוונים במטרה ליצור יצירה סופית מוצלחת ואיכותית.

הלימודים בקורס אנימציה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להנפשת והקניית תנועה וחיים לחפצים דוממים, עצמים, דמויות מצוירות, צורות וצבעים. כיום, מרבית הקורסים בתחום מתמקדים באנימציה בגרפיקה ממוחשבת, אמנם ישנם גם מסלולי לימוד בתחום האנימציה הקלאסית, כך שכל אחד יכול למצוא את מקומו בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס אנימציה?

1
אמנותי
2
חוקר
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אנימציה?

אנימציה, או בשפה העברית - הנפשה, היא מושג המתייחס ל"הפחת חיים" והענקת נפש ותכונות אנושיות כמו תנועה, דיבור וכדומה, לדמויות מצוירות או לחפצים דוממים. בעבר, האנימציה הייתה נעשית על ידי אנימטורים, אנשים מומחים בתחום הציור, שציירו והציגו תמונות רבות ודומות במהירות גבוהה, כך שהצופים קיבלו אשליה של תנועה רצופה. כיום, מתבצע התהליך באמצעות טכנולוגיות חדשניות וממוחשבות.

העוסקים בתחום האנימציה נדרשים להיות יצירתיים ביותר ולדעת להסתדר עם סביבת עבודה ממוחשבת ומורכבת. המחשב אמנם הקל על עבודתם של האנימטורים מבחינת עיצוב, יצירה ותצוגה של יצירות, אמנם במקביל הקשה עליהם כיוון שאלו נדרשים ללמוד לעבוד עם מגוון התוכנות הייעודיות בתחום, ביניהם 3DMAX, Flash, After Effects ועוד. כל הכלים הנדרשים לאנשי מקצוע אלו נלמדים בקורס אנימציה, וזאת על מנת להכשיר אנשי מקצוע מיומנים מן השורה הראשונה.
פתיחה

למי מתאים קורס אנימציה?

הלימודים בקורס אנימציה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק ומאתגר זה, בין אם הם בעלי ידע קודם וניסיון בתחום העיצוב, האיור והאנימציה, ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מתוך כוונה להשתלב במגוון המשרות המבוקשות בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי השיווק והפרסום ולמעצבים גרפים, שכן לימודים אלו יכולים לתרום רבות לעבודתם ולסייע להם להתקדם מבחינה מקצועית.

כמו כן, הלימודים מתאימים לעוסקים בבניית אתרי אינטרנט או עיצוב אתרים, כיוון שהכשרה זו תסייע להם לפתח אתרים מרשימים ומושכים יותר שיגרו את הגולשים להיכנס לאתר ולהתעניין במוצר אותו הם מציעים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אנימציה?

תנאי הקבלה לקורס אנימציה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול הלימודים. עם זאת, חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי שליטה בסיסית בשפה האנגלית ויכולת עבודה עם יישומי מחשב ואינטרנט ברמת משתמש.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעמוד בריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, קורסים מתקדמים יותר בתחום מציבים כתנאי ניסיון מעשי בתחום או סיום הקורסים הבסיסיים, כמו גם הצגת תיק עבודות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אנימציה?

משך הלימודים בקורס אנימציה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הקורסים הקצרים והמזורזים כוללים בדרך כלל בין 50 ל-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה. הקורסים הארוכים והמקיפים יותר כוללים בין 550 ל-950 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לארבע שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אנימציה?

תוכנית הלימודים בקורס אנימציה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תוכנות ייעודיות (פוטושופ, אילוסטרייטור, מאיה, אפטר אפקטס, פלאש ועוד), עקרונות האנימציה, יסודות הסיפור, סטוריבורד, מוזיקה באנימציה, הבעת רגש ומצבי רוח בתנועה, עיצוב דמויות, ליפסינק, בימוי אנימציה, אנימציה תלת ממדית, אנימציה ממוחשבת, סוגי אנימציות, אור וצל, פרספקטיבה, תסריט וסיפור קצר, אנימציה דו ממדית, אפקטים ועוד שלל נושאים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אנימציה?

לבוגרי קורס אנימציה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת תרגילים ומטלות, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת פרויקט גמר ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים במסגרת אולפני טלוויזיה וקולנוע, חברות היי-טק, חברות להפקת סרטוני וידאו, משרדי שיווק ופרסום, חברות אתרי אינטרנט, עסקי משחקי מחשב, חברות הפקה וכדומה, או במשרדי אדריכלים, עיריות, חברת החשמל ועוד, ולייצר עבורם סרטוני תדמית ופרסומות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם לקהל לקוחות רחב. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן רבים בוחרים באופציה זו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אנימציה?

בוגרי קורס אנימציה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס Flash. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים לעבודה עם תוכנה שימושית ויעילה זו המשמשת ליצירת תכנים למדיות השונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בעיצוב גרפי. בוגרי מסלול זה ירכשו הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מרתק זה, המשלבת בין עולמות תוכן רבים ובשילוב בין טקסטים ותמונות לצורך העברת מסרים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ