ייעוץ לימודים חינם
קורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע

מה כדאי לדעת על קורס אבטחת מידע?

תחום אבטחת המידע עוסק בהגנה על מאגרי מידע שונים מפני גישה בלתי מורשית ומפני גורמים שיכולים להשתמש במידע זה לצורך פגיעה בצד השני. אנשי אבטחת המידע בארגונים השונים מהווים את התשתית הבטחונית בנוגע לפעילות העסק ועליהם מונחת אחריות רבה בנושא שמירת המידע הרגיש מפני גורמים לא רצויים. מדובר בתחום גדול ורחב, וישנה דרישה גדולה לאנשי מקצוע שמתמחים באבטחת מידע, לכן מכללות רבות ברחבי הארץ מציעות לימודים במסגרת קורס זה.

הלימודים בקורס אבטחת מידע מקנים למשתתפים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות להשתלבות בתחום מרתק זה, תוך מתן דגש לטכניקות הצפנה, גיבוי, הרשאה והזדהות. מומחי אבטחת המידע יוכלו להתמקצע במגוון תחומים, ביניהם: מיישם אבטחת מידע, מבקר אבטחת מידע, מומחה סייבר, מומחה ניטור ארועי תקיפה, מומחה מודיעין ברשת, מומחה כתיבת נוזקות, מומחה אבטחה פיזית למערכות המידע, ניהול פרויקטים באבטחת מידע, עריכת חקירות ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס אבטחת מידע?

1
יזם
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אבטחת מידע?

אבטחת מידע היא תחום הכולל מערכות מחשוב ארגוניות שונות כמו תחנות משתמש סופי, מערכות הפעלה, מערכות תקשורת, שרתים, רשתות תקשורת ואינטרנט ועוד. ההנחה הקיימת בבסיס תחום זה היא כי כל רשת אפשר לפרוץ ולכן יש לנקוט בכל האמצעים האפשריים על מנת להגן על המידע, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם מדובר בארגונים, עסקים, גורמים מדיניים או חברות. ביצוע פעולות אבטחת המידע מקטינות את הסיכוי לאיבוד מידע ופריצה למאגרי המידע.

במאה העשרים ואחת, הפכו איומי הסייבר לסכנה ממשית שכן נתונים רבים מוחזקים במאגרי המידע וברשתות השונות, בין אם מדובר במידע אישי, מידע עסקי או מידע בטחוני. מתוך מטרה להגן על מידע רגיש זה, התפתח תחום אבטחת המידע והפך לפופולרי ומבוקש ביותר בשוק העבודה.
פתיחה

למי מתאים קורס אבטחת מידע?

הלימודים בקורס אבטחת מידע פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב בתחום לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ופיתוח עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה במסגרת תחום רווחי ומבוקש זה.

לימודי קורס אבטחת מידע מתאימים במיוחד לאנשי תשתיות, טכנאי PC, אנשי סיסטם, אנשי רשתות תקשורת, טכנאי מחשבים אישיים, עובדי מערכות מידע וכל הפועלים בתחום התמיכה הטכנית, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, לרכוש כלים ומיומנויות חשובים, באמצעותם יוכלו להגן על מידע רגיש וחשוב ולהשתלב במגוון רחב של עבודות מאתגרות בתעשייה בתחום חשוב זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אבטחת מידע?

תנאי הקבלה לקורס אבטחת מידע יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת בסיומם. מרבית הקורסים אינם דורשים מהמועמדים להיות בעלי ידע וניסיון קודמים בתחום, אך מציבים כתנאי שליטה בשפה האנגלית ובאנגלית טכנית ברמה גבוהה ושליטה בשימוש במחשב ברמת משתמש. 

חלק מן המוסדות אף דורשים כי יעברו המועמדים מבחן בקיאות בנושא יסודות המחשוב, נוסף על ראיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים הדורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע בתחומי התכנות, המחשבים, רשתות התקשורת או מערכות המידע.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אבטחת מידע?

משך הלימודים בקורס אבטחת מידע עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים הבסיסיים נמשכים בין 100 ל-120 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כחצי שנה. לימודים מעמיקים יותר כוללים לרוב בין 150 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין תשעה חודשים לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אבטחת מידע?

תוכנית הלימודים בקורס אבטחת מידע משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים. השילוב בין שני אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: שרתים ושרתים מאובטחים, הכרת מערכות הפעלה, תקשורת, אבטחת תכנים ומידע בארגון, אבטחת רשתות, אבטחה במסחר אלקטרוני, כלים המאפשרים פריצה למערכות, הכרת מערכות טכניות מתקדמות לאבטחת מידע, הזדהות, הצפנה, גיבויים, וירוסים ודרכי הגנה, ניתוח, תכנון והקמה של מערכות לאבטחת מידע, הטמעת נהלי עבודה, ניהול פרויקטים בסביבת מחשוב, אבטחת חומרה וקושחה, מושגי יסוד באבטחת מידע, בניית רשת מאובטחת, אתיקה מקצועית ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אבטחת מידע?

לבוגרי קורס אבטחת מידע אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המכללות אף מציעות תעודות הסמכה יוקרתיות מטעם חברת Microsoft, Cisco וכדומה. 

בוגרי קורס אבטחת מידע הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת ניהול אבטחת מידע וייעוץ אבטחת מידע בארגונים, עסקים וחברות, בחברות היי-טק, חברות מנהל ציבורי ועוד רבים נוספים, לשמור על אתרי אינטרנט וחברות מפני פריצות וריגול של גורמים עוינים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אבטחת מידע?

בוגרי קורס אבטחת מידע המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא קורס ניתוח מסד נתונים - קורס SQL. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיבוד מידע בבסיסי נתונים, ניהול בסיסי נתונים ועבודה משולבת עם חומרה ואבטחת מידע, באמצעות ידע תיאורטי ומעשי נרחב ומעמיק. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס בדיקות תוכנה. המשתתפים בלימודים אלו יוכשרו לביצוע תהליכי אבטחת איכות במטרה להבטיח את טיבו של המוצר בכל שלבי הייצור.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ