ייעוץ לימודים חינם!

קורס SQL

מה כדאי לדעת על קורס SQL?

כיום, בשונה מבעבר, הפך תחום התכנות להיות פחות מורכב ונגיש יותר עבור אלו המעוניינים להשתלב בו. מאחר ושפת ה-SQL היא שפה פופלרית ושימושית ביותר, הצורך באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, המומחים לשימוש בשפה זו הולך וגובר. שפת ה-SQL אינה מתבססת על פונקציות אלא על שליפת נתונים מהזיכרון ועל כן נחשבת לשפה קלה יחסית ללמידה.

הלימודים בקורס SQL מקנים למשתתפים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים, טכניקות ומיומנויות יישומיות להשתלבות בשוק העבודה במהירות עם סיום הלימודים במסגרת של חברות תוכנה שונות, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. בוגרי הלימודים יוכשרו לעיבוד מידע בבסיסי נתונים, ניהול בסיסי הנתונים בסביבת SQL Server ולעבודה משולבת עם חומרה ואבטחת מידע.

למי מתאים ללמוד קורס SQL?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס SQL?

SQL הוא קיצור של המונח Structured Query Language שפירושו הוא "שפת שאילתות מובנית". ה-SQL היא שפת התכנות המקובלת ביותר בתחום בסיסי הנתונים ונמצאת בשימוש רב במערכת ההפעלה של Windows. שפה זו פותחה ב-IBM בשנות ה-70 ומאז הלכה והתפתחה. כיום, זו משמשת לטיפול ולעיבוד של מידע בבסיסי נתונים. היא מתבססת על שאילתות באמצעותם ניתן לשלוף נתונים, לטפל במידע ולעבד אותו בבסיסי נתונים יחסיים, על פי חתכים וקריטריונים שונים ממאגרי המידע הגדולים.

אתרי אינטרנט רבים משתמשים בשאילתות SQL כמנוע פנימי לפעילותם, מאוחסנים על שרתים ומסדי נתונים מסוג זה ועל כן, הפכו לימודים אלו לנפוצים, פופולריים ומבוקשים. בנוסף, נחשבת שפת ה-SQL לקלה יחסית ללימוד ותפעול.
פתיחה

למי מתאים קורס SQL?

הלימודים בקורס SQL פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק ומאתגר זה, לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות בתחום, בין אם הוא בעל ידע קודם בתכנות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה.

הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי קורסים טכנולוגיים שונים כמו קורס פיתוח תוכנה, קורס ניהול רשתות, קורס שפת C וקורסים דומים בתחום, או לבעלי רקע וניסיון בתחום הפיתוח, התכנות והתשתיות, אשר מעוניינים בהרחבת הסמכתם והעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם. כמו כן, לימודי קורס SQL מתאימים לאנשים המאופיינים בגישה וזיקה לתחום המחשבים והתכנות ולכל המכירים את מסדי הנתונים השונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס SQL?

תנאי הקבלה לקורס SQL יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, המועמדים נדרשים להיות בעלי היכרות בסיסית ברמת משתמש עם עולם המחשבים והאינטרנט ולשליטה בשפה האנגלית ובאנגלית טכנית. ישנם מוסדות לימוד אשר דורשים מהמועמדים להיות בעלי ידע קודם בעולם מערכות המידע והתכנות, אך לרוב דרישה זו אינה תנאי לקבלה.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. עם זאת, חשוב לציין כי ישנם מוסדות לימוד אשר מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס SQL?

משך הלימודים בקורס SQL עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, רמת ההכרות ההתחלתית של התלמידים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הקורסים הקצרים והבסיסיים ביותר בתחום כוללים בדרך כלל בין 60 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים כ-400 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס SQL?

תוכנית הלימודים בקורס SQL משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעיקים לבין תרגולים והתנסויות מעשיות רבות, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת בסיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס SQL כוללים את הנושאים הבאים: היכרות עם שפת SQL, תכנות בשפת SQL, מבוא לארגון קבצים ובסיסי נתונים, כתיבת שאילתות והשימוש בהן, הרשאות ומשתמשים, החזרת מידע, איחוד וסיכום מידע, ביצוע פעילויות גיבויים ושחזורים, איחוד טבלאות, טבלאות שדה וקשרי הגומלין ביניהן, תחזוקת רשת, SSIS, שימוש בStored Procwdure, תכנון אבטחת מידע במסד הנתונים, שינוי מידע, תכנות אובייקטים, התקנה ותחזוקה שוטפת, שכפות נתונים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס SQL?

לבוגרי קורס SQL אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר "מתכנת SQL" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו מאפשרת לבוגרים להשתלב בעבודה בשלל תפקידי פיתוח תוכנה בשפת SQL ותפקידי DBA.

בוגרי קורס SQL הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ובהתאם לכך עומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת חברות היי-טק, חברות סטארט אפ, חברות לפיתוח חומרה, משרדי אבטחת מידע, חברות אינטרנט ועוד, וזאת בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים ישתלבו במגוון תפקידי ניהול, תכנות ופיתוח.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס SQL?

בוגרי קורס SQL המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס בינה עסקית. המידע הנאגר בחברות ובארגונים מצריך מחלקות ניהול מידע, איסוף נתונים וניתוח מידע. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים לבניית מערכות מתמקדמות בתחום ה-BI. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בתואר ראשון במערכות מידע. במסגרת לימודים אלו יעסקו המשתתפים בתשתית הטכנולוגית של הארגון ויוכשרו לניהול והפעלת רשת מערכות מידע בארגון או בעסק.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ