ייעוץ לימודים חינם
קורס SAP

קורס SAP

מה כדאי לדעת על קורס SAP?

לתהליך הטמעת מערכת ה-SAP בארגון משמעות רבה. יכולת הטמעת המערכת בארגון והדרכת העובדים הם שני מרכיבים עיקריים בפרויקט. יישום של מערכת SAP מסוג ERP איננו פרויקט טכנולוגי בלבד, אלא פרויקט ארגוני הכרוך בשינוי תהליכי עבודה בארגון. הצלחתו של הפרויקט תלויה בגורם האנושי והשימוש במערכת הוא זה אשר מביא להתייעלות פעילויות שונות בארגון כמו מערכת הכספים, כוח האדם, הרכש ועוד.

מטרת הלימודים בקורס SAP היא הכשרת הבוגרים כאנשי מקצוע בעלי שליטה מלאה ביישום פתרונות SAP והטמעתם בארגון, בהתאם לצרכיו. המשתתפים בקורס ירכשו ידע תיאורטי נרחב ומעמיק בשילוב עם כלים ומיומנויות מעשיות, תוך מתן דגש לתחומי הלוגיסטיקה, הניהול, מערכות המידע והמחשבים.

למי מתאים ללמוד קורס SAP?

1
יזם
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס SAP?

SAP היא מערכת מידע אינטגרטיבית לניהול ארגוני מסוג ERP, עיבוד ותכנון מידע מנהלי, המאפשרת למנהל ולארגון לפעול ולקבל החלטות על בסיס מידע רב מערכתי מתואם ובכך לזכות ביתרון משמעותי. המערכת מאפשרת אינטגרציה בכל רמות הארגון, ביניהן שיווק, רכש, ניהול מלאי, תפעול, אדמניסטרציה, כספים ומשאבי אנוש.

מערכת SAP ERP מאחדת את כל מערכות המידע בארגון למערכת כוללת אחת. רוב המערכות בנויות ממודולים, כאשר כל מודול פונה ליישום פונקציונאלי ספציפי, למשל: מודול הרכש והמלאי MM, מודול פיננסי FI, מודול מכירות והפצה SD, מודול ניהול משאבי אנוש HR ועוד. מומחי מערכת SAP נדרשים להבנת מבנה המערכת באופן מעמיק, לתכנון ולהתאמה של המערכת לארגון הספציפי.
פתיחה

למי מתאים קורס SAP?

הלימודים בקורס SAP פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות בתחום, בין אם הוא בעל ידע קודם ורקע מעשי בעולם מערכות ה-ERP ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית והן לצורך רכישת הסמכה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה. הלימודים מתאימים במיוחד להנדסאים ומהנדסים, אנשי לוגיסטיקה ותפעול וכדומה, המעוניינים להכיר את מערכות ה-ERP למיניהן ובדגש על מערכת SAP ולהתמקצע בעבודה עימן.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מנהלים בדרגים השונים ובמחלקות השונות בארגונים, חברות ועסקים, או אנשי מחשבים ומערכות מידע, אשר יש ברצונם להעמיק את ידיעותיהם בתחום מערכות SAP, לשפר את איכות עבודתם ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס SAP?

תנאי הקבלה לקורס SAP יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, יידרשו המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. בנוסף, נדרשים לשליטה בסיסית בשפה האנגלית ולידע ברמת משתמש עם מערכת ההפעלה.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. ישנם קורסים הפונים לקהל יעד מנוסה בתחום ותנאי הקבלה לאלו הם רקע או ניסיון קודם בעבודה עם מערכות הפעלה שונות.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס SAP?

משך הלימודים בקורס SAP עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בתחום בין 130 ל-230 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו, אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויו קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס SAP?

תוכנית הלימודים בקורס SAP משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים. 

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: היכרות עם מערכת SAP, משמעות מערכת ERP, השפעת המערכת על מבנה ארגוני והתנהלות הארגון, מבנה ומאפייני הפתרון במערכת SAP, סקירה והכרות עם המודולים השונים במערכת, תהליכים אינטגרטיביים בין המודולים השונים, טכנולוגיות עסקיות וסביבת ERP, הכרות וניווט על מערכת ERP, אינטגרציה תהליכית, ניהול פיננסי, ניהול משאבי אנוש, מכירות והפצה, יתרונות ה-SAP, ניהול פרויקטים ועוד מגוון רחב של תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס SAP?

לבוגרי קורס SAP אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, מעבר הבחינות והגשת פרויקט הגמר, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בוגרי קורס SAP הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים או כעצמאיים במסגרת חברות, עסקים וארגונים בתחומים השונים בכלל ובתחום ההיי-טק בפרט, בתור אנשי מקצוע איכותיים שיוכלו להטמיע ולתפעל את המערכות השונות. כיוון שתוכנת SAP היא תוכנה מובילה ונפוצה בארגונים ועסקים שונים בארץ ובעולם ועל כן הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הוא רב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס SAP?

בוגרי קורס SAP המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול לוגיסטי ממוחשב. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כמנהלים מיומנים ומקצועיים העוסקים בתחום הלוגיסטיקה ויישום המערכות הממוחשבות. תחום נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע. לימודים אלו הינם לימודים מקיפים ומעמיקים המכשירים את בוגריהם באפיון, עיצוב, תכנון ושילוב של כלי תוכנה התומכים בתפעול ובניהול ארגונים בתעשייה, במסחר ובמתן שירותים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ