ייעוץ לימודים חינם
קורס בדיקת תוכנה

קורס בדיקת תוכנה

מה כדאי לדעת על קורס בדיקת תוכנה?

אנשי בדיקת תוכנה הם בעלי התפקידים האחראיים על קביעת נהלי העבודה בארגון, החל משלב התכנון, דרך שלב היישום ועד לשלב הבקרה של תחום האיכות בחברה. במסגרת תפקידו, אוסף בודק התוכנה נתונים, קובע נהלי עבודה בתחום בקרת האיכות והבטחת האיכות, התכנון והביצוע של בדיקות תוכנה.

לימודי בדיקת תוכנה יכולים להילמד בפני עצמם או להיות חלק מלימודי הבטחת האיכות, שם לומדים לבצע פעולות בקרה שמטרתן להבטיח את איכות המוצר בכל שלבי הייצור. קורס בדיקת תוכנה נלמד במגוון מכללות והוא מכשיר את בוגריו כאנשי מקצוע מיומנים בתחום, באמצעות ידע נרחב ומעמיק, כלים, מיומנויות וטכניקות שונות לבדיקה, ניתוח, ניהול ומעקב. בנוסף, מקנים לימודי הקורס הכנה למבחן ההסמכה של ISTQB, הארגון הבינלאומי להסמכת בודקי תוכנה.

למי מתאים ללמוד קורס בדיקת תוכנה?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס בדיקת תוכנה?

תחום בדיקות התוכנה - QA הוא תחום שהלך והתפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות, ובדיקות תוכנה הפכו לחלק בלתי נפרד מתהליכי הנדסת התוכנה והבטחת איכות התוכנה. בדיקת התוכנה באה במטרה להבטיח את איכותו של המוצר החל משלב התכנון, דרך שלב העשייה ועד לשלב הביצוע, דבר המאפשר גילוי של תקלות בזמן אמת ומונע נזקים עתידיים שיכולים להתרחש, כמו גם הפסדים כלכליים לארגון או העסק.

כל פיתוח תוכנה דורש בדיקה שונה, המותאמת באופן ספציפי לתוכנה אותה מבקשים לבדוק. חלק נכבד מתפקידו של בודק התוכנה הוא התאמת טיב התוכנה ומהותה לבדיקות הנדרשות. אנשי בדיקת התוכנה הם אלו הקובעים את הפרמטרים ברשימת הבדיקות כמו תוצאה צפויה, פעולה נדרשת לביצוע, תוצאת הרצה בפועל, זמן הרצה, הערות וכדומה. מכאן ניתן להבין את חשיבותם של אנשי מקצוע אלה בתהליך העבודה, ואת הצורך ההכרחי בהם בשוק העבודה. במקרה בו שלב מסוים נכשל בבדיקה, משמעות הדבר כי הבדיקה כולה נכשלה, אך הבדיקה חייבת להמשיך עד סיום כל שלביה.
פתיחה

למי מתאים קורס בדיקת תוכנה?

הלימודים בקורס בדיקת תוכנה, קורס QA, פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הם בעלי ידע וניסיון קודם בעולם המחשבים, התכנות או ההיי-טק ובין אם לא, הן בכדי לשפר את מיומנויותיהם ולהתעדכן בכל החידושים שחלו בתחום והן לצורך רכישת מקצוע חדש, רווחי ומבוקש. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בכישורים טכניים טובים ומשיכה לעולם המחשבים, אשר יש ברצונם להשתלב בעולם ההיי-טק בתחום בדיקות התוכנה.

השתלבות בקורס בדיקת תוכנה יכולה להתאים במיוחד לחיילים משוחררים או לאקדמאים, המעוניינים לרכוש מקצוע חדש, רווחי ומבוקש, כמו גם לעוסקים בתחום זה מכבר ומטרת לימודיהם היא התעדכנות בחידושים שחלו בתחום בשנים האחרונות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס בדיקת תוכנה?

תנאי הקבלה לקורס בדיקת תוכנה, קורס QA, יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים ורמת הידע והניסיון איתו הם מגיעים, כמו גם לסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים. מרבית הקורסים בתחום אינם דורשים כי המועמדים יהיו בעלי ידע קודם או ניסיון מעשי בעולם המחשבים או התכנות, אך דורשים מהמועמדים שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית ויכולת עבודה מול מחשב ברמת משתמש.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר בתחום, יש להיות בוגרי הקורסים הבסיסיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס בדיקת תוכנה?

משך הלימודים בקורס בדיקת תוכנה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים בתחום בין 350 ל-450 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס בדיקת תוכנה?

תוכנית הלימודים בקורס בדיקת תוכנה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לבדיקות תוכנה, משמעות בדיקות תוכנה, הכרות עם מערכות הפעלה, פיתוח תוכנה ושילוב בדיקות בתהליך פיתוח, בסיסי נתונים, לימוד שאילתות בעבודה מול מאגר נתונים, כלים לבדיקות תוכנה, בדיקות תוכנה בסביבה אינטרנטית, חקר ביצועים, בחירה ויישום של כלי בדיקה אוטומטיים וידניים, קריטריונים בינלאומיים לבדיקת תוכנה, בדיקות מובייל, כתיבת סקריפטים, אוטומציה, ניתוח סיכונים, מבוא ל-SQL, מתודולוגיות בדיקה ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס בדיקת תוכנה?

לבוגרי קורס בדיקות תוכנה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מוסדות לימוד המאושרים ומפוקחים על ידי משרד הכלכלה יזכו בסיום הלימודים לתעודה ממשלתית. בנוסף, בוגרים שיעברו בהצלחה את מבחן ה-ISTQB יזכו לתעודת גמר בינלאומית יוקרתית מטעם הארגון. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת עולם ההיי-טק, המחשבים, הסטארט אפ והטכנולוגיה, הן בתחום הבדיקות הידניות והן בתחום האוטומציה, ולעבוד על תקינותם של אפליקציות, משחקי מחשב, תוכנות הפעלה, אתרי אינטרנט, סמארטפונים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בדיקת תוכנה?

בוגרי קורס בדיקת תוכנה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם במרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לצרכי תכנון, עיצוב, הקמה ותחזוקה של מחשבים, כך שיוכלו להשתלב בתעשייה כמהנדסי תוכנה מיומנים. תחום נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שפת C. במסגרת לימודים אלו ירכשו המשתתפים ידע בנושא שפת התכנות C אשר נחשבת לשפה השלטת בתחום בקרת הזרימה ומבני הנתונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ