ייעוץ לימודים חינם
קורס LINUX

קורס LINUX

מה כדאי לדעת על קורס LINUX?

מערכת ההפעלה Linux היא מערכת נוחה להפעלה המשמשת תכנתים ומנהלי טכנולוגיית מידע (IT) ומעניקה פתרונות רבים, דינמיים ובלתי נפרדים ממערכות קיימות שונות. כמו כן, מעניקה זו סביבת פיתוח תוכנה נוחה ויציבה ומשתמשת בקוד פתוח המאפשר ביצוע שינויים. את מערכת לינוקס ניתן להוריד מהאינטרנט בחינם או לרכוש מאחד המפיצים בתמורה לתשלום סמלי. באמצעות המערכת ניתן לפתח יישומים שונים כמו דפדפני אינטרנט, תוכנות מולטימדיה, תוכנות עריכה גרפית, עיבוד תמלילים ועוד.

הלימודים בקורס Linux מקנים למשתתפים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות לשימוש במערכת הפעלה זו, הן לצורך שימוש אישי בפיתוח והן לעבודה על שרתי אינטרנט ותקשורת, תוך מתן דגש לשינוי המערכת לפי הצרכים האישיים של כל אחד מן המשתמשים.

למי מתאים ללמוד קורס LINUX?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס Linux?

מערכת Linux היא אחת המערכות הנפוצות ביותר בעולם, אשר תוכנות ומערכות רבות מושתתות עליה ומבוססות על הקודים שלה. מערכת לינוקס מספקת למתכנתים השונים חופש וגמישות ועל כן הפכה למבוקשת ופופולארית במסגרת חברות היי-טק ומחשבים בעולם. המערכת משמשת כשרת, תחנת עבודה, מחשב שולחני ועוד. זוהי תוכנת קוד פתוח המאפשרת שימוש חופשי, שינוי והפצה ללא תשלום או תמורה. בנוסף, לינוקס אינה דורשת משאבים רבים לצורך ניהולה והיא מנוהלת ברמת אבטחת מידע גבוהה.

מערכת לינוקס מותקנת על שרתים כבדים בחברות, ארגונים ומוסדות לימוד ולאחרונה החלו להשתמש בה גם במערכות ביתיות והתקנים ניידים שונים. השליטה במערכת מאפשרת השתלבות בעולם התכנות בדרך נגישה יחסית, אשר מהווה בסיס להתמקצעות כמתכנת מיומן.
פתיחה

למי מתאים קורס Linux?

הלימודים בקורס Linux פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב בתחום לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל רקע או ניסיון קודמים בתחום ובין אם לא, הן לצורך שימוש אישי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה כאנשי מקצוע בתחום מבוקש ורווחי זה. הקורסים הבסיסיים פונים לחסרי ידע בתחום התכנות ומטרתם היא רכישת הכשרה איכותית על עבודה עם מערכת הפעלה זו. הקורסים המתקדמים פונים לעוסקים בעולם המחשבים וההיי-טק או לבוגרי הקורסים הבסיסיים.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי IT, אחראים על בניית אתרים, מנהלי רשתות, טכנאי מחשבים וכדומה, המעוניינים להשתלב בתחום ההיי-טק, לתפעל אתרי אינטרנט ומערכות ולהתמקצע בעבודה ובתכנות מערכת ההפעלה ויישומיה השונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס Linux?

תנאי הקבלה לקורס Linux יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים המציעים הכשרה זו ובין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם ומטרת הלימודים. בכדי להתקבל לקורסים הבסיסיים בתחום, רוב המוסדות אינם דורשים ידע או ניסיון קודם, אמנם רקע בתחום יכול לתת יתרון. בכדי להתקבל לקורסים המתקדמים בתחום, על המועמדים להיות מנוסים בעבודה עם מערכת לינוקס או בעלי תעודה המעידה על סיום הקורסים הבסיסיים.

דרישות הקבלה הנפוצות לקורסי Linux הן שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית, הכרות בסיסית ברמת משתמש עם עולם המחשבים והאינטרנט ומעבר ריאיון קבלה מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס Linux?

משך הלימודים בקורס Linux עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הקורסים המקיפים בתחום כוללים בין 200 ל-400 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנה וחצי. קורסים למתקדמים כוללים בין 50 ל-150 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס Linux?

תוכנית הלימודים בקורס Linux משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים בעבודה על המערכת, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים והיקף החומר הנלמד.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לרשתות ותקשורת מחשבים, ניהול קבצים ותיקיות, הכרות עם תוכנות משתמש, מבנה רשת, העברת אותות, סוגי רשתות קיימים, התאמה בין סוג הרשת לצרכי המשתמש, מודל השכבות OSI, ניהול משתמשים וקבוצות במערכת, הכרת הגדרות המערכת, נושאי אבטחה, תקלות אופייניות וטיפול בהן, ניווט ותפעול מערכת לינוקס, סקריפטים, Editing Files, Linux System Administration, משתמשי קצה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס Linux?

לבוגרי קורס Linux אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה בינלאומית יוקרתית מטעם חברות וארגונים רלוונטיים כמו הסמכת RHCE מטעם חברת Red Hat, קבלת הסמכות אלו תלויות במעבר בחינות חיצוניות.

בוגרים אלו הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות, ארגונים ועסקים שונים כמו חברות היי טק, מוסדות אקדמיים, מוסדות לימוד ובתחומים שונים בתעשייה, וזאת בהתאם לרצונותיהם והעדפותיהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס Linux?

בוגרי מסלול הלימודים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס פיתוח תוכנה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם במרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום ומקנים להם הכרות עם שפות התכנות החשובות ביותר כך שיוכלו לעסוק בפיתוח מערכות ותוכנות. תחום נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי הנדסת מחשבים. במסגרת לימודים אלו לתואר ראשון, יעסקו הבוגרים בתחומי הנדסת התוכנה, הנדסת החומרה ורשתות מחשבים, ויוכשרו כאנשי מקצוע איכותיים בתחום המחשבים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ