ייעוץ לימודים חינם!

קורס הכרת המחשב והאינטרנט

מה כדאי לדעת על קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

עקב התפתחותו הרבה והמהירה של עולם המחשבים והאינטרנט, מיומנויות השימוש בהם הפכו לידע בסיסי המשמש אותנו בכל תחומי החיים - עבודה, לימודים או נוחות ואיכות חיים. לימודי הכרת המחשב והאינטרנט, הנקראים גם לימודי אופיס, מאפשרים לבוגריהם להשתמש בכל יישומי המחשב השונים בצורה מהירה, יעילה וטובה.

הלימודים בקורס זה מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות, התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, המאפשרים יישום של החומר הנלמד ומכשירים אותם לשימוש בסיסי במחשב ובאינטרנט ברמת המשתמש הפרטי. לימודים אלו הם לימודים קצרים יחסית הפונים לקהלי יעד שונים ומגוונים. הלימודים בקורס זה אינם מעניקים תעודת מקצוע אך הידע הנרכש בקורס הוא תנאי הכרחי בעת קבלה לעבודה במקומות תעסוקה רבים. 

למי מתאים ללמוד קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

בעידן הטכנולוגי ההולך ומתחדש באופן תדיר ושוטף, הכרת המחשב והאינטרנט היא מיומנות חשובה ביותר עבור כל אדם ואדם, הן לצרכים אישיים והן לצרכי עבודה או לימודים. המחשב אינו מיועד רק למשחקים או לצרכי מותרות אלא משמש כמקור מידע, מאפשר קנייה של בגדים ומוצרים שונים, מאפשר קביעת תורים, תקשורת בין אנשים, כתיבת מסמכים, חישוב נתונים, שימוש ברשתות החברתיות, בדיקת זמינות של תחבורה ציבורית, הגשת קורות חיים, מציאת חומר לימודי, צפייה בסרטים וסדרות, הקשבה למוזיקה ועוד אפשרויות רבות.

ילדים, צעירים ומבוגרים משתמשים רבות במחשב ובאינטרנט לכל הצרכים הללו ועוד, אמנם יש כאלו החוששים משימוש במחשב ונמנעים ממגע איתו. יישומי המחשב השונים והאינטרנט הם קלים יחסית לשימוש ויש באפשרותם להקל על חיינו בתחומים רבים ועל כן כדאי להכיר אותם ולדעת כיצד להשתמש בהם.
פתיחה

למי מתאים קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

הלימודים בקורס הכרת המחשב והאינטרנט פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים שימושי זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בעבודה עם מחשב ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית, הן לצורך לימודים והם לצרכי עבודה. הכרה בסיסית של המחשב והאינטרנט הוא פעמים רבות דרישת קבלה לעבודות שונות ועל כן כדאי לרכוש מיומנויות אלו טרם השתלבות בשוק העבודה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעולים חדשים, לנמצאים לפני לימודים לתואר ראשון, לימודי תעודה או לימודי הנדסאים. כמו כן, הלימודים מתאימים לכל המעוניינים להתחיל לגלוש באינטרנט ולהשתמש ביישומי המחשב בכדי לשפר את איכות חייהם ולייעל את פעולותיהם. בני גיל הזהב יוכלו גם הם למצוא עניין בתחום לימודי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס הכרת המחשב והאינטרנט?

תנאי הקבלה לקורס הכרת המחשב והאינטרנט יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו פונים הלימודים ורמת הידע עימה הם מגיעים. מרבית הקורסים בתחום פונים לקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים זה. חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ידע ושליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית.

כמו כן, חלק מן המוסדות דורשים מעבר של ריאיון קבלה מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים אחדים פונים לקהלי יעד מסוימים כמו קורסי גמול השתלמות, קורסים לאנשי קבע בצבא, קורס הכרת המחשב לאחים ואחיות, קורסים לבני גיל הזהב וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

משך הלימודים בקורס הכרת המחשב והאינטרנט עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בתחום בין 40 ל-90 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לארבעה חודשים. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס הכרת המחשב והאינטרנט?

תוכנית הלימודים בקורס הכרת המחשב והאינטרנט משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות. השילוב בין שני אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הכרת הרכיבים הבסיסיים של המחשב, הפעלת תוכנות, עבודה עם מקלדת ועכבר, יצירת קבצים ותיקיות, שינוי שם לתיקיה, מחיקת קבצים, העתקה והעברה של קבצים, תוכנות אנטי וירוס, סרגל כלים, חיפוש מסמכים אחרונים, הגדרת מדפסת, אחזקת המחשב באופן שוטף, עדכונים, שומר מסך, תאריך ושעה, חיפוש מידע באינטרנט, דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות, תוכנות אופיס, קנייה בטוחה באינטרנט, הקלדה עיוורת ועוד תכנים רבים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

לבוגרי קורס הכרת המחשב והאינטרנט אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, ביצוע פרויקט מעשי אם נדרש ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אומנם קורס הכרת המחשב והאינטרנט אינו מכשיר את בוגריו לאנשי מקצוע מסוימים, אך כיוון שמיומנויות השימוש ביישומי המחשב והאינטרנט הן מיומנות בסיסיות הנדרשות בקבלה לעבודה, ידיעתן פותחת בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. לימודים אלו יוכלו לשמש את הבוגרים בתחומים רבים כגון: תפקידי מזכירות ואדמינסטרציה, תפקידי פקידות, משרות של אחים ואחיות, משרות של עריכת תוכן, משרות ניהוליות בחברות ובארגונים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הכרת המחשב והאינטרנט?

בוגרי קורס הכרת המחשב והאינטרנט המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים לצורך שימוש אישי ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים.

אחד התחומים בהם יוכלו למצוא עניין הוא קורס Word. במסגרת לימודים אלו ילמדו המשתתפים לעבוד עם תוכנה יעילה ושימושית זו, להפיק מסמכים, לערוך תמונות, לשמור תכנים, להדפיס אותם ועוד. תחום לימודים נוסף אשר יכול להיות אפשרות להמשך לימודים הוא קורס Excel. קורס זה מכשיר את בוגריו לעבודה עם תוכנת האקסל בצורה הטובה ביותר, מלמד אותם כיצד ליצור טבלאות, להשתמש בנוסחאות, לבצע חישובים וכדומה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ