ייעוץ לימודים חינם
קורס ניהול רשתות

קורס ניהול רשתות

מה כדאי לדעת על קורס ניהול רשתות?

תפקידו של מנהל הרשת הוא תפקיד מקיף ורחב אשר דורש מהעוסקים בו להיות מעודכנים ומאורים בכל החידושים הטכנולוגיים הקיימים וליישם אותם בארגון. הלימודים בקורס ניהול רשתות הם לימודים פופולריים ביותר שכן מקצוע זה הוא מקצוע מבוקש ונדרש בשוק העבודה. בוגרי הקורס יוכשרו לטיפול בכל התהליכים הקשורים ברשתות התקשורת, ביניהם: תכנון והקמת רשת חדשה, בחירת ספקי תשתיות ורכישת חומרה, קבלת החלטות בנושא אבטחת הרשת, הדרכת המשתמשים במערכת, ניהול תהליך הטמעת השימוש ברשת, הגדרת נהלי תזחוקה כמו נהלי גיבוי, תחזוקת שרתים ותחנות עבודה, תמיכה במתמשים ועוד.

הלימודים בקורס ניהול רשתות מקנים למשתתפים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות. מרבית הקורסים כוללים אף הסמכה מטעם חברת Microsoft בתחום ניהול הרשתות, דבר המאפשר השתלבות מהירה וקלה יותר בשוק העבודה עם סיום הלימודים.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול רשתות?

1
יזם
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול רשתות?

מנהלי רשתות הם בעלי התפקידים האחראיים על גיבוי המערכת, תפעולה השוטף ולאבטחת המידע. הם אלו המספקים תמיכה טכנית שוטפת למשתמשים ברשת, פותרים בעיות ותקלות ודואגים לכלל הרשת. כמו כן, אחראיים מנהלי הרשת על הקמת הרשת, רישות העמדות והתקנת תוכנות המחשב והתיקיות.

התפתחות הטכנולוגיה והשינויים התדירים שמתרחשים בתחום מחייבים את הארגונים והחברות להקים רשתות מחשבים מתקדמות, לגייס אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לנהל, לתחזק, לתת מענה ולפתור תקלות במהירות וביעילות, במטרה לחסוך לארגון או לחברה זמן ומשאבים כספיים. תחזוקת מערכת מחשוב בחברה דורשת בעלי מקצוע איכותיים, הן ברמת המחשב הפרטי ותחזוקתו והן ברמת הרשת. הרשתות הן אלו האמורות לתת מענה להשתנות השווקים ולחיבור עם ספקים, לקוחות ועובדים. כיום, כל חברה תלויה במערכות ממוחשבות והם אלו האחראיות על תפקודה השוטף.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול רשתות?

הלימודים בקורס ניהול רשתות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במקצוע מרתק ומבוקש זה, בין אם הוא בעל רקע קודם, ידע וניסיון בתחום ובין אם לא, שכן הקורסים בתחום מתקיימים במגוון מסלולים - לימודים בסיסיים ומזורזים או לימודים מעמיקים ומקיפים אשר מכשירים את בוגריהם כמנהלי רשתות מוסמכים.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שמאופיין ביכולות טכניות סבירות, בגישה ובהבנה נרחבת בעולם המחשבים והרשת, שכן לימודים אלו יכולים להוות נקודת פתיחה טובה לקריירה יוקרתית ומוצלחת בתחום המחשבים או ההיי-טק. כמו כן, הלימודים מתאימים הלימודים לחיילים משוחררים ולבוגרי תואר ראשון מכל התחומים המעוניינים בהסבה מקצועית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה בתחום זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול רשתות?

תנאי הקבלה לקורס ניהול רשתות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, יידרשו המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף, כוללות הדרישות היכרות בסיסית ברמת משתמש עם עולם המחשבים והאינטרנט, כמו גם יכולת התמודדות טובה עם קריאת טקסטים באנגלית טכנית. 

כמו כן, דורשים חלק ממוסדות הלימוד והמכללות מעבר של ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, במטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. חשוב לציין כי מוסדות לימוד מסוימים מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול רשתות?

משך הלימודים בקורס ניהול רשתות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הלנמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים השונים בתחום כוללים בין 150 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חמישה חודשים לשנה אחת. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול רשתות?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול רשתות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטים נרחבים ומעמיקים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות. השילוב בין שני אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. נושאי הלימוד יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס ניהול רשתות כוללים את הנושאים הבאים: מהי רשת?, ארכיטקטורת רשת, יתרונות סביבת רשת על פני סביבה לא מרושתת, צרכי המשתמשים, תכנון רשת, התקנה, הדרכת משתמשים, סוגי פרוטוקולים של תקשורת, הכרת כלים ניהוליים לתחזוקה של מערכת, ניהול משתמשים, הקמת שרת, ניהול משאבי השרת, ניהול מדפסות, הכרת התחומים העיקריים באבטחת מידע ותוכנה, בקרת איכות, תהליך ניתוב, איתור תקלות נפוצות ופתרונן, יישום וניהול תשתיות רשת מבוססות Windows, הקמת רשת תקשורת LAN/WAN, טכנולוגיות רשת נפוצות ADSLATM, TCP/IP, הגדרת מחשבים ומשתמשים, ניהול רשתות MCSA, CCNA,LINUX, MCSE, CISCO ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול רשתות?

לבוגרי קורס אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן הקורסים בתחום אף מעניקים הכנה למבחני ההסמכה של החברות המובילות בתחום. בוגרים שיעברו בחינות אלו בהצלחה יזכו לתעודת הסמכה יוקרתית ובינלאומית של אחת החברות המובילות בתחום: Microsoft, Cisco, Checkpoint ועוד.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידים מרתקים בחברות היי-טק, בתעשייה, בחברות אינטרנט, בבתי ספר כאנשי מחשבים ותחזוקה ובמגוון מסגרות בהן נדרשים אנשי מחשבים מדופלמים ומיומנים לצורך ניהול רשת פנימית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול רשתות?

בוגרי קורס ניהול רשתות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד הקורסים בהם יוכלו למצוא עניין הוא קורס טכנאי PC. המשתתפים בלימודים אלו יוכשרו למתן שירות מקצועי בתמיכה במחשבים אישיים, בחומרה הנלווית להם ובחיבור מחשבים לרשת מקומית. לימודים אלו הם לימודים מרתקים ומעמיקים ומרבית הקורסים בתחום מקנים הכנה לבחינות הסמכת טכנאים מטעם חברת Microsoft. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודים בקורס CCNA. הלימודים בקורס זה מקנים למשתתפיהם ידע נרחב ומיומנויות נדרשות המהוות הכנה לקראת קבלת הסמכה מקצועית מטעם חברת Cisco בתחום ניהול ותפעול רשתות תקשורת.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ