ייעוץ לימודים חינם
קורס אוטוקאד

קורס אוטוקאד

מה כדאי לדעת על קורס אוטוקאד?

אוטוקאד היא תוכנת שרטוט אשר נותנת מענה רחב על כמעט כל צרכי השרטוט האפשריים, ועל כן זוהי תוכנה עמוסה ומורכבת ביותר. באמצעות תוכנת אוטוקאד ניתן לשרטט כל דבר, דבר שמקנה יתרון מהותי, אמנם יכול להיות גם חיסרון כיוון שלעיתים מתמקד המשרטט בשרטוט לתחום מסוים. חברת AutoDesk מציעה תוכנות אוטוקאד נוספות, כאשר כל אחת מהן משמשת לצרכים שונים: AutoCAD 360, AutoCAD, Architecture, AutoDesk Invertor, Revit Structure ועוד.

הלימודים בקורס אוטוקאד כוללים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות במשרדי עיצוב פנים ואדריכלות, משרדים המשלבים עבודת שרטוט ממוחשב ועוד חברות העוסקות בשרטוט ותכנון בתחומי התעשייה והבנייה.

למי מתאים ללמוד קורס אוטוקאד?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אוטוקאד?

אוטוקאד, או באנגלית AutoCad, הינה תוכנת שרטוט אשר פותחה על ידי חברת Autodesk, שאחראית בין היתר על פיתוח התוכונת: Maya, 3DMax, Revit, Inventor ועוד. תוכנת אוטוקאד הינה אחת מתוכנות התיב"ם (תכנון וייצור בעזרת מחשב) המשמשת בעיקר בתחום ההנדסה והשרטוט בעולם האדריכלות, הנדסת המכונות וההנדסה האזרחית, ונחשבת לאחת התוכנות המובילות בשוק. התוכנה מאפשרת תכנון שרטוטים בדו-ממד ובתלת-ממד, שמטרתם להציג תכניות של מוצרים, מכונות, מבנים אדריכליים ועוד.

תוכנת אוטוקאד הינה תוכנה שימושית ופופולארית במסגרת מפעלי תעשייה וייצור, משרדי אדריכלות, חברות היי טק, חברות הנדסה אזרחית, חברות לפיתוח מוצרים ועוד. ידע מעמיק בשימוש בתוכנה מקנה יתרון מהותי ומאפשר יעילות עבודה של טכנאים, הנדסאים, שרטטים ומהנדסים.
פתיחה

למי מתאים קורס אוטוקאד?

הלימודים בקורס אוטוקאד פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך ייעול העבודה הנוכחית או עמידה בדרישות קבלה למגוון משרות בתעשייה, הכוללות עבודה עם אוטוקאד ושרטוטים ממוחשבים.

הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון בהנדסת מכונות, אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, הנדסה אזרחית, הנדסת תעשייה וניהול וכדומה, המעוניינים ברכישת ידע מקיף לשימוש בתוכנה יעילה זו. כמו כן, מתאימים הלימודים לשרטטים, הנדסאים, מהנדסים ואדריכלים המעוניינים לשפר את איכות עבודתם ולהקל על עצמם בתכנון בניינים, פריטים אדריכליים, מרכיבי תשתיות בניין כמו צינורות, קווי חשמל וכדומה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אוטוקאד?

תנאי הקבלה לקורס אוטוקאד יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. בנוסף, על המועמדים להיות בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית ובעלי יכולת שימוש ביישומי מחשב ואינטרנט ברמת משתמש. 

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים וארוכים יותר, נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון מקצועי באחד התחומים הרלוונטיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אוטוקאד?

משך הלימודים בקורס אוטוקואד עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים בין 30 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לחמישה חודשים. הקורסים המורחבים והמקיפים יותר כוללים בין 80 ל-110 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לתשעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור אלו המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אוטוקד?

תוכנית הלימודים בקורס אוטוקאד משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לשרטוט, הכרות עם יסודות השרטוט הממוחשב, לימודי ממשק תוכנת אוטוקאד, יסודות עבודה עם התוכנה, מראה מסך ותצורה מומלצים, זיהוי דרישה ומתן מענה, שיטות לשרטוטים מדוייקים, עזרי שרטוט, פקודות שונות ליצירת אובייקטים, פקודות לעריכת אובייקטים, פקודות לשינוי אובייקטים, פקודות שכפול, עבודה בשכבות ובבלוקים, עבודה עם טקסט, שילוב גרפיקה, עריכת גיליונות והדפסה, מידות מדוייקות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אוטוקאד?

לבוגרי קורס אוטוקאד אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות עיצוב פנים, ארכיטקטורה, אדריכלות, בניין וכדומה, בתפקידי שרטוט, תכנון והפקת הדמיות של מוצרים, בניינים וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק עצמאי משלהם בו יוכלו להציע שירותים אלו עבור קהל לקוחות נרחב. עבודה כעצמאים מאפשרת גמישות בשעות העבודה ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו בהמשך דרכם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אוטוקאד?

בוגרי קורס אוטוקאד המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות אשר עומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס Revit. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה עם תוכנה יעילה זו המשמשת לשרטוט ועיצוב ממוחשב. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בהנדסה אזרחית/הנדסת בניין. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתכנון וביצוע של מבנים שונים לדיור ותעשייה, למשל בניינים רבי קומות, בנייני משרדים, בתי משפט, אולמות וכדומה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ