ייעוץ לימודים חינם!

קורס JAVA

מה כדאי לדעת על קורס JAVA?

שפת התכנות JAVA היא אחת השפות הנפוצות והפופולריות ביותר בעולם ההיי-טק והמחשבים. נוחות השימוש בתוכנה והתאמתה המיטבית לפיתוח אפליקציות מקנים יתרון מהותי ועיקרי שהפך אותה למבוקשת ושימושית כל כך בתחום. התפיסה העומדת מאחורי פיתוח השפה היא כתיבת התוכנית פעם אחת והרצתה על מערכות הפעלה ומעבדים שונים, דבר שהוא למעשה חידוש מהותי ביחס לשפות ותיקות יותר.

הלימודים בקורס JAVA כוללים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות לתכנות מוכוון עצמים ולפיתוח יישומים שונים בתוכנה, בין אם יישומים רצים בצד הלקוח ובין אם יישומים רצים בצד השרת. כמו כן, לימודים אלו מעניקים הכנה למבחן ההסמכה החיצוני מטעם חברת Sun. לאחר מעבר מבחן ההסמכה, יוצאים הבוגרים לשוק העבודה ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. 

למי מתאים ללמוד קורס JAVA?

1
חוקר
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס JAVA?

JAVA היא שפת תכנות מונחה עצמים נפוצה ופופולרית אשר פותחה על ידי חברת Sun בתחילת שנות ה-90. שפה זו היא שיפור של שפת C ושפת C++ והיא הושפעה מהן רבות. יתרונותיה של שפת JAVA הם רבים, כיוון שזו מאפשרת תכנות מונחה עצמים מתקדם ונוח לפיתוח, הרצה של התכנית בכל מערכת הפעלה ועל מספר רב של מחשבים ומעבדים בו זמנית, מאפשרת התחברות למערכות חיצוניות באופן נוח והספריות מגובות בקהילת הקוד הפתוח ועוד.

שפת ה-JAVA קיימת בתחומים רבים ומגוונים בחיינו, למשל: כרטיסי אשראי, כרטיסי SIM בטלפונים סלולריים, סביבת פיתוח למתכנתים בחברות מובילות כדוגמת SUN, יישומי WEB מתקדמים למסחר וירטואלי (למשל Ebay, Amazon ועוד). בהתאם לכך, בעלי הכשרה זו הם אנשי מקצוע מבוקשים ביותר בשוק העבודה, והם משתלבים בקלות במגוון המשרות המוצעות בתחום.
פתיחה

למי מתאים קורס JAVA?

הלימודים בקורס JAVA פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום התכנות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במגוון משרות הדורשות הכשרה זו או לצורך ייעול עבודתם הנוכחית באמצעות שפת תכנות יעילה ושימושית זו. 

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי רקע בשפות תכנות שונות (שפת C, שפת C++ וכדומה), לעובדים בעולם ההיי-טק, למפתחי תוכנות, למתכנתים וכדומה, אשר מעוניינים להרחיב את הסמכתם ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהשתלב בעבודות ובתפקידים שונים בתעשייה. בסיום הכשרתם, יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון המשרות המוצעות בתחום כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס JAVA?

תנאי הקבלה לקורס JAVA יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים בתחום שפתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית ושליטה ברמת משתמש ביישומי מחשב ואינטרנט. חלק מן הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע או ניסיון קודם בתחום התכנות ושולטים בשפת תכנות אחת לפחות. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס JAVA?

משך הלימודים בקורס JAVA עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. ישנם קורסים קצרים ומזורזים בתחום הנפרשים על פני תקופת זמן של חודשים ספורים, אלו מיועדים לרוב לבעלי רקע קודם בתחום התכנות. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר כוללים כ-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס JAVA?

תוכנית הלימודים בקורס JAVA משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות תוכנת JAVA, יתרונות התוכנה, שימושים שונים של התוכנה, סביבות פיתוח ועבודה, התקנת JDK, טיפוסים, משתנים, אופרטורים, פעולות הזזה, מחלקות ועצמים, הגדרת מחלקות ויצירת עצמים, בקרת גישה, תורשה ופולימורפיזם, מעגל פיתוח, בדיקות איכות, קלט/פלט, חבילות, תכנות רשת, JAVA Script, XHTML, פיתוח אפליקציות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס JAVA?

לבוגרי קורס JAVA אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, מעבר בחינות והגשת פרויקט גמר, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בוגרי קורס JAVA הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו לבחור מבין המשרות המוצעות בתחום אז זו המתאימה להם ביותר, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת פיתוח תוכנות עבור האינטרנט, חברות היי טק, חברות לפיתוח משחקי מחשב, חברות פרסום, חברות אנימציה, פיתוח אפליקציות לטלפונים סלולריים, חברות סטארט אפ, בין אם כשכירים ובין אם כעצמאיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס JAVA?

בוגרי קורס JAVA המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודים בקורס פיתוח אפליקציות. במסגרת לימודים אלו ירכשו המשתתפים מיומנויות לפיתוח אפליקציות מותאמות לסלולר ומאופיינות בחוויית משתמש טובה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס דוט נט. לימודים אלו מכשירים את הבוגרים למעבר מוצלח של בחינת ההסמכה MCPD מטעם חברת Microsoft לצורך קבלת רישיון לפיתוח תוכנה בסביבת מייקרוסופט.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ