ייעוץ לימודים חינם!

קורס תיאטרון בובות

לפני התפתחותם של הטכנולוגיה, הטלוויזיה, הקולנוע ואמצעי הבידור האלקטרוניים המגוונים, היווה תיאטרון הבובות תחליף לצפייה בסרטים או בסדרות ויוצר עולם קסום ומופלא של מציאות ואשליה. תיאטרון הבובות מהווה מופע מבדר שמטרתו להעלות ולהציף רגשות ותחושות שונים בצופים, בין אם מדובר במופעים הומוריסטיים או במופעים רציניים בעלי מסר חשוב. בעבר, הייתה מזוהה אמנות זו עם קהל הילדים, אך בשנים האחרונות מפלס התחום את דרכו ומתאים את עצמו גם לקהל מבוגר יותר.

תאטרון הבובות מציע שפה חזותית, ספרותית ודרמטית אשר מתחברת לעולמו הפנימי של הצופה דרך בובות מסוגים שונים: בובות בד, בובות מתכת, בובות יצוקות, בובות סרוגות, בובות נייר, בובוץ מעץ, בובות כפפה, בובות על מקל, בובות על חוט וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס תיאטרון בובות?

1
אמנותי
2
חברתי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס תיאטרון בובות

הפעלת בובות בתיאטרון בצורה מקצועית דורשת יכולות ומיומנויות ייחודיות המשלבות יכולות אמנותיות, חשיבה יצירתית, דמיון מפותח, כושר ביטוי באמצעות כתיבה, כשרון משחק, מיומנויות בימוי ועוד. כמו כן, על העוסקים בתחום לדעת כיצד להשתמש בשפת גוף בצורה הטובה ביותר שתעביר את המסר בבהירות, לשנן טקסטים, לאפיין את הדמויות וכדומה.

הלימודים בקורס תיאטרון בובות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ואמנותי זה. המשתתפים יוכשרו לבטא את עצמם באמצעות כתיבה, משחק, בימוי והפעלת בובות. הם יעסקו בהיסטוריה של תיאטרון הבובות, יתנסו בהכנת בובות מחומרים שונים ובאמצעות טכניקות שונות ויוכשרו להעברת מסרים עמוקים ורציניים ולהעלאת רגשות ותחושות בצופים.
פתיחה

למי מתאים קורס תיאטרון בובות?

הלימודים בקורס תיאטרון בובות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הדרמה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, בעלי חוש אסתטי מפותח, לאוהבי הדרמה והתיאטרון, המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מרתק זה לצורך השתלבות בשלל העבודות המוצעות בו. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מורים, גננות, פסיכולוגים, מאמנים, יועצים, מרפאים בעיסוק, מטפלים באמנות, אנשי חינוך מיוחד וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהשתמש בתיאטרון הבובות ככלי טיפולי. בנוסף, יוכלו להשתלב בלימודים אמנים מהתחומים השונים, ביניהם פסלים, מעצבי תלבושות ועוד. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס תיאטרון בובות?

תנאי הקבלה לקורס תיאטרון בובות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, קורסים שונים דורשים מן המועמדים להיות בעלי ניסיון קודם בתחומי האמנות והעיצוב ולעיתים אף להציג תיק עבודות המאגד את יצירותיהם הקודמות. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תיאטרון בובות?

משך הלימודים בקורס תיאטרון בובות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 700 ל-900 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תיאטרון בובות?

תכנית הלימודים בקורס תיאטרון בובות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהות תיאטרון הבובות, עקרונות בתיאטרון, הפעלת קהל, תיאטרון בובות רחוב, מציאות ודמיון, הכרת בובות מסוגים שונים, בניית בובות והפעלתן, עבודה עם חומרים שונים, טכניקות משחק עם בובות, סיפורים עם בובות וחפצים, תיאטרון נייר, עיצוב והפקת קול, תיאטרון צלליות, בובות מוט, מסכות, מפעיל גלוי או סמוי, תכנון ועיצוב תפאורה, אביזרי במה, תיאטרון בובות טיפולי, בימוי והפעלת תיאטרון בובות, בניית בובות בעלות מנגנוני הפעלה, היסטוריית תיאטרון הבובות, שפת התיאטרון ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תיאטרון בובות?

לבוגרי קורס תיאטרון בובות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס תיאטרון בובות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי עיצוב ובנייה של בובות לעולם התיאטרון, הטלוויזיה והקולנוע, כמו גם להשתלב במשרות הדרכה והוראה בתחום ואף להעביר חוגים וסדנאות. בוגרים בעלי הסמכה מקצועית כמטפלים מהסוגים השונים יוכלו לשלב את אשר למדו בקורס במסגרת עבודתם ולשלב מיומנות זו ככלי טיפולי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תיאטרון בובות?

בוגרי קורס תיאטרון בובות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס פסיכודרמה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע טיפולים באמצעות שיטה יעילה זו ולסייע למטופליהם בהתמודדות עם בעיות, קשיים והפרעות מסוגים שונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תקשורת חזותית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להעברת מסרים חזותיים ופרסומיים באמצעי התקשורת השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ