ייעוץ לימודים חינם!

קורס פענוח ציורי ילדים

מה כדאי לדעת על קורס פענוח ציורי ילדים?

מחקרים רבים שנערכו על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים מראים כי קיים קשר בין מה שמתגלה בציור לבין עולמו הפנימי והנסתר של הילד או הנער. המאפיינים הרגשיים שלו מתבטאים בציור באופן חופשי וללא מעצורים, שכן במהלך תהליך הציור מושפע הילד ממצבו הפיזי, המנטאלי והרגשי. הציורים מאפשרים מבט מעמיק אל אישיותו של הילד ומשמשים כאמצעי יעיל להבנתו ולקידומו.

הלימודים בקורס פענוח ציורי ילדים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות רבות בתחום אבחוני עוצמתי, מרתק וחשוב זה. המשתתפים ילמדו כיצד לפענח את הציור בהתבסס על תוכן הציור, הצבעים בהם נעשה השימוש, הגישה של הילד כלפי הציור ועוד. באמצעות כך ידעו לאבחן ולהעריך פחדים חבויים, קשיים בהתמודדויות חברתיות או תקשורתיות, להבין את הדינאמיקה המשפחתית, לראות את תפיסת הילד לגבי נושאים שונים, לזהות מצוקות ואירועי טראומה, לאבחן מאפיינים רגשיים ופסיכולוגיים שונים וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס פענוח ציורי ילדים?

1
חברתי
2
חוקר
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס פענוח ציורי ילדים?

במהלך חייו ותהליך התבגרותו של כל ילד, ישנם קשיים ומצוקות נפשיות שונות. האתגר העומד בפני ההורים, המטפלים ואנשי המקצוע השונים בתחום בריאות הנפש, הוא להבין את הבעיות האמיתיות ואת המצוקות הנסתרות של הילדים. לעיתים קרובות, לילדים קשה להתבטא בנוגע לרגשותיהם, בעקבות אוצר מילים דל וקטן יחסית, פחד מהסביבה והן עקב ביישנות וחוסר ביטחון.

פענוח ציורי ילדים הינה שיטת אבחון הנשענת על תיאוריות מתחום הפסיכולוגיה ומתחום הגרפולוגיה. הציור הוא כלי הבעה יצירתי ובלתי מילולי אשר מאפשר לילדים ולמתבגרים לחשוף את עולמם הפנימי, לעיתים באופן בלתי מודע, ובכך לתת לנו הצצה אל המתרחש בעולמם הפנימי. הציור משמש ככלי יעיל לזיהוי מצבים רגשיים, חברתיים, משפחתיים ונפשיים שונים, ועל כן ידע בניתוח ציורי ילדים יכול לסייע באבחון בעיותיו של הילד ובכך ניתן לתת לו את הטיפול המתאים.
פתיחה

למי מתאים קורס פענוח ציורי ילדים?

הלימודים בקורס פענוח ציורי ילדים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הפסיכולוגיה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אמנותיים ויצירתיים, בעלי זיקה לתחומי הטיפול, כמו גם להורים והורים לעתיד, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתסייע להם להבין את ילדיהם ולאבחן את מצוקותיהם החבויות מתחת לפני השטח. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי מקצוע מתחומי הטיפול השונים כמו גננות, אנשי חינוך וחינוך מיוחד, מטפלות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים באמנות וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס פענוח ציורי ילדים?

תנאי הקבלה לקורס פענוח ציורי ילדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מוסדות לימוד רבים דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים המיועדים לקהלי יעד ספציפיים ואלו מקבלים לשורותיהם רק את המועמדים המתאימים - קורס פענוח ציורי ילדים לאנשי הוראה, קורס פענוח ציורי ילדים למטפלים ועוד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פענוח ציורי ילדים?

משך הלימודים בקורס פענוח ציורי ילדים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס פענוח ציורי ילדים?

תוכנית הלימודים בקורס פענוח ציורי ילדים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אינטליגנציה רגשית, ציור ככלי הבעה ואבחון, משרבוט ועד ציור ריאליסטי, התארגנות במרחב, פרופורציות בין פרטים בציור, קו וחוזקו, סימטריה ואיזונים בציור, מבנה דמויות, משמעות צבעים שונים בציורי ילדים, ניתוח ציורי עץ, משפחה, בית, זיהוי מצוקה ופחדים, דרכי התמודדות עם מחלה, זיהוי סימנים לדימוי עצמי וביטחון עצמי, הכנת חוות דעת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פענוח ציורי ילדים?

לבוגרי קורס פענוח ציורי ילדים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס פענוח ציורי ילדים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. אם הבוגרים הם בעלי הכשרות קודמות כאנשי חינוך, ייעוץ או פסיכולוגיה, הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי אבחון לקויות למידה, מרכזים לפגיעות מיניות, משפחתיות ונפשיות, אבחון הפרעות קשב, התאמה לכיתה א' וכדומה. כמו כן, יוכלו לשלב מיומנות זו במסגרת עבודתם הנוכחית או אף לפתוח עסק עצמאי פרטי משלהם ולהציע את שירותיהם המקצועיים בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פענוח ציורי ילדים?

בוגרי קורס פענוח ציורי ילדים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ביבליותרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בהפרעות רגשיות, חברתיות והתפתחותיות באמצעות הקריאה והכתיבה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס רכיבה טיפולית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בבעיות פיזיות ונפשיות שונות ומגוונות באמצעות הרכיבה על הסוס, תוך שילוב בין עולם הטיפול לעולם הספורט.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ